FK “Ventspils” piedzīvoja zaudējumu Jelgavā. Pretinieks kārtējo reizi apstiprināja kluba reputāciju, zinošu, kā atņemt punktus FKV. Ne gadījuma pēc, no 2010. gada, kad “Ventspils” un “Jelgava” sāka sāncensību virslīgā, tikai trijās sezonās (2010, 2013 un 2018) jelgavnieki neuzvarēja dzeltenzilos kaut vienā mačā.

Protams, FKV ceturtdien pietika iespēju, lai izbēgtu no apbēdinošā zaudējuma. Diemžēl, sitiens vārtos tā arī izpalika. Pie tam jānovērtē “Jelgava”, tās uzvaru nenosaukt par nejaušu: laukuma saimnieki akurāti realizēja spēles plānu, viņiem izdevās izcelt maksimumu no savām taktiskajām un kadru iespējām.

Bet lūk, FKV, kā reiz tā pietrūka, un, varbūt, tādēļ, ka uz soliņa neatradās galvenais treneris Viorels Frunza. Vadītājs izcieta diskvalifikāciju, atrodoties tribīnē, no kurienes visu emocionālo un psiholoģisko palīdzību komandai, protams, nenodosi…

Spēles laikā komandu vadīja otrais treneris Vladimirs Gudevs, kurš sīki un saprotami atbildēja uz žurnālistu jautājumiem pēc mača preses konferencē.

FK “Ventspils” trenera Vladimira GUDEVA komentārs:

– Protams, rezultātā esam vīlušies. Zinājām, ka pretinieks spēlēs zemu, ka mēs daudz laika pavadīsim pozicionālos uzbrukumos. Ielaidām ātrus un pavisam ne vajadzīgus vārtus no “standarta”, pēc kuriem laukuma saimnieki, tā sakot, pavisam “nosēdās”. Tādu aizsardzību ļoti grūti uzlauzt, pie tam mums acīmredzami trūka svaiguma un darbības, un domas.

Protams, puiši sitās līdz galam, atdeva visus spēkus, bet zaudējums ir zaudējums. Dabīgi, visi mēs esam stipri sarūgtināti, bet jāskatās uz priekšu un jāgatavojas jau nākamajai spēlei.

Taktiski “Jelgava” jūs pārsteidza? Nē, mēs bijām redzējuši visas pretinieka spēles, tas praktiski vienmēr darbojās tādā pat manierē. Cita lieta, ka mums pilnībā neizdevās izpildīt spēles plānu. Neizdevās, atkārtojos, svaiguma trūkumam: gan nogurums sakrājies, gan dažu vadošo spēlētāju traumas liek manīt. Mēs spēlējām lēni, īpaši uzbrukumā, pretinieks paspēja pārkārtoties, noslēgt visas zonas.

Tālberga maiņa pārtraukumā – viņš netrāpīja spēlē? Nē, tā bija plānota maiņa, mēs gribējām pastiprināt spēli uzbrukumā un izlaidām otru uzbrucēju. Pret Tālbergu nekādu pretenziju nav, viņš savu puslaiku atstrādāja pienācīgi, izpildīja visu, kas tika prasīts. Tālbergs – jauns, perspektīvs futbolists, mēs ar viņu ļoti rēķināmies, esmu pārliecināts, viņam ļoti laba nākotne.

Kāda patreiz situācija ar traumētajiem? Ļitvinskis atgriezīsies kaut kur pēc mēneša, par Fabinjo pilnīgas skaidrības patreiz nav. Labi, ka pakāpeniski atgriežas ierindā pēc traumas mūsu balsta pussargs Guga Palavandišvili. Acīmredzami, ka pie tik piesātināta kalendāra ļoti svarīgs katrs spēlētājs.

Sahņevičs aizsardzības centrā – tas ir pagaidu lēmums? Viņš ir pieredzējis un universāls aizsargs, viņam nav starpības, kādā pozīcijā spēlēt – flangā vai centrā.

Viorela Frunzas neatrašanās uz soliņa stipri bija jūtama? Neapšaubāmi, viņa ļoti pietrūka! Diemžēl, viņš nevarēja vadīt komandu, un, protams, viņa emociju ļoti pietrūka. Daudzkārt, domāju, tā dēļ mēs arī pazaudējām trīs punktus.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv