FK “Ventspils” efektīgi sagrāva “Jelgavu” viesos. Divreiz pēc kārtas dzeltenzilie Latvijas čempionātā uzvarēja tradicionāli neērto pretinieku ar vienādu un skaistu rezultātu 5:0! Liels retums, un, piekritīsiet, ļoti patīkami, ka FKV parādīja skatāmu un rezultatīvu futbolu mačā ar komandu, kura tieši aizsargāties vienmēr prata un prot.

Jelgavā dzeltenzilie vispār desmit gados un 41 mačā ar lielu rezultātu uzvarējuši vien reizi – 3:0 2018. gadā. Tālajā 2010. gadā FKV iesita izbraukumā 4 vārtus, bet uzvarēja ar 4:2. Un lūk, šoreiz īsts vārtu ūdenskritums! Malači, dzeltenzilie!

Saprotams, ka pēc mača preses konferencē noskaņojums FK “Ventspils” otrajam trenerim Vladimiram Gudevam (FKV galvenais treneris Viorels Frunza izcieta viena mača diskvalifikāciju) bija labs. Speciālists apzīmēja galvenos uzdevumus spēlei un komentēja pašus interesantākos momentus.

FK Ventspils trenera Vladimira GUDEVA komentārs:

– Gatavojāmies sarežģītai spēlei, brīnišķīgi zinājām, ka “Jelgava” – kaujasspējīga komanda. Pavisam nesen spēlējām šeit kausa maču, grūtu, sitāmies toreiz 120 minūtes. Sīki vēlreiz izanalizējām to maču un ļoti nopietni sagatavojāmies. Uzdevums bija tikai viens – uzvara un trīs punkti. Ar to veiksmīgi tikām galā.

Priecājos, ka viss mums izdevās. Iesitām daudz vārtu, skaistus, daudzveidīgus. Tas ir svarīgs moments, tādēļ, ka kopumā mēs neiesitam daudz, bet lūk, šodien, viss ar vārtiem bija kārtībā. Tagad, sezonas finišā, jebkuri punkti, kā saka, zelta vērti, tādēļ mēs, protams, esam apmierināti ar rezultātu. Tas ir pats galvenais. Esmu pateicīgs futbolistiem par spēli un kvalitatīvo darbu laukumā un, saprotams, apsveicu mūsu līdzjutējus ar labu, uzvaru ar lielu rezultātu.

Jums otrā preses konference sezonā, un atkal Jelgavā. Toreiz galvenais treneris no malas daudz teica priekšā, bet šodien tā bija ļoti reti. Tas runā par to, ka spēles plāns tika izpildīts praktiski ideāli? Ziniet, toreiz, sezonas sākumā, mums vēl trūka saprašanās laukumā, mēs, pēc būtības, tikai iegājām sezonā, izdevās tuvu ne viss. Bet šodien kā reiz viss sanāca labi, futbolisti laukumā visu darīja pareizi. Mēs priecājamies, ka mūsu neatlaidīgais darbs treniņos dod augļus, un tas redzams spēlēs. Piemēram, daudz strādājam pie uzbrukumu noslēguma, un šodien tas izpaudās – iesitām daudz, vārti skaisti. Tā kā priekšā teikšana neprasījās. Spēlētāji – profesionāļi, viņi izgāja laukumā un izdarīja savu darbu par visiem 100 procentiem, neskatoties uz nesen ļoti grūto Latvijas Kausa pusfinālu. Malači!

“Ventspils” otro reizi pēc kārtas čempionātā “Jelgavai” iesit piecus bezatbildes vārtus. Kaut kāda īpaša noskaņošanās uz šo pretinieku?! Nē, neteikšu, ka mums uz “Jelgavu” noskaņošanās īpaša. Bet tā, lūk, sanāk. (Smaida). Viņi atbrauca pie mums – dabūja 5 vārtus, tagad dabūja 5 vārtus mājās. No otras puses, atcerieties spēli pirmajā aplī: toreiz “Jelgava” atņēma mums ļoti svarīgus trīs punktus. Tagad to zaudējums tabulā īpaši jūtams. Un, varbūt, puiši par to apbēdinošo zaudējumu neaizmirsa un izdarīja visu, lai pierādītu, ka tas bija gadījuma rakstura.

Grafiks FKV saspringts, spēlētāju rotācija nepiecešama. Ar jauno puišu darbībām – Bites, Dusalijeva – apmierināti? Mēs atcerējāmies pirmā apļa spēli, un es atceros, ka man preses konferencē toreiz prasīja par Tālbergu. Un es atbildēju, ka Raens – talantīgs, labs futbolists. Tas attiecas arī uz visu mūsu jaunatni. Mēs par visiem puišiem esam pārliecināti, un, kad izlaižam viņus laukumā, nešaubāmies, ka viņi obligāti tiks galā ar spēles uzdevumu, izdarīs visu, ko var un dos komandai labumu. Viņi progresē, un mēs esam apmierināti ar viņu spēli. Ņemiet, piemēram, to pašu Kokinu. Viņam vien 20 gadu, bet, pie jaunajiem spēlētājiem jau viņu kaut kā nepieskaitām: viņš tuvu pamatsastāvam, spēlē pietiekami bieži. Bitem, Dusalijevam, Tālbergam spēles prakses bijis mazāk, bet mēs esam apmierināti, kā puiši strādā, kā konkurē ar daudz pieredzējušākiem partneriem. Šodien, piemēram, Bite spēlēja kreisā aizsarga pozīcijā – pretenziju pret viņu nav nekādu. To pašu varu teikt arī par Dusalijevu: nomainījām tādēļ, ka viņš piekusa, iztērēja daudz spēka. Nobeigumā izlaidām Tālbergu, tādēļ ka, atkārtošos, liekam uz viņu nopietnas cerības, kā uz jebkuru citu jauno futbolistu. Esmu pārliecināts, ka puišiem brīnišķīga nākotne, viņiem viss izdodas un viņi pienācīgi varēs spēlēt Latvijas futbolā.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.