FK “Ventspils” ar lielu rezultātu zaudēja “Rosenborg” un noslēdza savu Eirokausu gājumu. Kā arī tālajā 2003. gadā, draudīgais un slavenais norvēģu klubs arī tagad atkal neatstāja dzeltenzilajiem nekādas iespējas uz panākumu. Piecus vārtus dzimtajās sienās FKV Eirokausos nekad agrāk nav ielaidis, un, protams, tas visus dzeltenzilos ļoti sarūgtināja.

Ļoti vīlies, saprotams, pēc spēles bija arī FK “Ventspils” galvenais treneris Viorels Frunza. Pēc mača preses konferencē vadītājs neslēpa sarūgtinājumu, atzinīgi novērtēja titulēto pretinieku un atzīmēja, ka, neskatoties uz sarūgtinājumu, nedrīkst nolaist galvu un vajag maksimāli ātri pārslēgties uz svarīgo un grūto izbraukuma maču ar RFS.

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Apsveicu “Rosenborg” ar uzvaru un novēlu norvēģu komandai veiksmi nākamajā raundā. Protams, mēs brīnišķīgi zinājām, ka mūs gaida smaga spēle ar ļoti spēcīgu pretinieku. Gatavojāmies, mūsu spēles plāns nostrādāja jau pašā debijā, kad Kozlovs atklāja rezultātu. Kā reiz tā arī plānojām darboties uzbrukumā, izzinot pretinieku pie gatavošanās. Centāmies uzspiest savu futbolu, piespiedām pretinieku kļūdīties, un sākumā tas ne slikti sanāca. Bet pēc tam klase un “Rosenborg” meistarība tomēr lika sevi manīt.

Neapšaubāmi, zaudēt nepatīkami, vēl jo vairāk ar tādu rezultātu. Bet nedomāju, ka mūs par to, tā sacīt, uzreiz vajadzētu pakārt. Puiši centās, darīja visu, ko varēja, bet tas, diemžēl, izrādījās acīmredzami nepietiekami. Pretinieka līmenis, atkārtošos, izrādījās pārāk augsts. Tas nepārsteidz, “Rosenborg” – tas ir pazīstams vārds futbola pasaulē, tādā klubā daudzi sapņo nokļūt, tur brīnišķīga futbolistu atlase un liela konkurence.

Patreiz mēs visi esam stipri vīlušies, bet nepieciešams virzīties uz priekšu – laika ilgiem pārdzīvojumiem nav. Jau 20. septembrī mums sarežģīts mačs viesos ar RFS. Domāsim, kā atjaunot puišus, kā atgriezt vajadzīgajā psiholoģiskajā stāvoklī, lai svētdienā būtu pilnībā gatavi grūtajam mačam.

Spēcīgais vējš ļoti traucēja? Protams, bet abas komandas atradās vienādos apstākļos. Ņemot vērā gala rezultātu, domāsim, ka vējš traucēja tieši mums. (Smaida).

Otrie “Rosenborg” vārti kļuva par lūzumu. Kārtējo reizi pretinieks izmantoja dzeltenzilo vājumu kreisajā flangā… Acīmredzot, “Rosenborg” labi sagatavojās, skrupulozi izzināja mūsu spēli. Mēs meklējām vājās puses viņiem, viņi – mums, tā arī ir gatavošanās. Piemēram, bija redzams, ka ielaižot, “Rosenborg” uzreiz aizvēra flangus, neļaujot mums iesākt uzbrukumus, tā, kā mēs plānojām. Ja atgriezties pie otrajiem vārtiem, tad var teikt, ka mūs neizglāba vārtsargs. Kā, jāteic, arī dažās citās epizodēs. Ņemot vērā, ka vārtsargs – tā ir puse komandas, tad, protams, arī tas gala rezultātu redzami ietekmēja.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.