FK “Ventspils” aizvadīja pirmo Latvijas čempionāta maču. Diemžēl, prieku tas dzeltenzilajiem neatnesa: minimāls zaudējums Rīgā no konkurenta. Neveiksme vēl sāpīgāka tādēļ, ka FKV pēc spēles pelnījis daudz vairāk, bet solīdo skaitu vārtu momentu tā arī neizdevās pārvērst kaut vienos vārtos.

Pēc mača preses konferencē FK “Ventspils” galvenais treneris Viorels Frunza saprotams, bija vīlies, pasvītrojot, ka apspēlēt draudīgo pretinieku – tas ir labi un patīkami, bet galvenais tomēr – rezultāts. Un tam, lai tas būtu pozitīvs, vispirms nepieciešams iesist.

FK Ventspils galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Pirmām kārtām gribētu apsveikt visus līdzjutējus un Latvijas futbola cienītājus ar čempionāta sākumu, ar to, ka sezona beidzot startējusi. Mēs visi to ļoti ilgi gaidījām, ļoti noilgojušies pēc futbola, tā kā visiem mums šodien futbola svētki.

Kas attiecas uz spēli, tad skaidrs, ka zaudējums stipri sarūgtināja. Ielaidām pavisam ne obligātus vārtus pašā sākumā, kad mūsu darbībās bija jūtama neliela sasaiste. Saistu to vispirms ar spēļu prakses trūkumu, viena kontroles mača tam, lai to atcerētos, mums nepietika.

Pēc tam pakāpeniski atradām savu ritmu, iegājām spēlē un, uzskatu, sākām apspēlēt RFS. Otrajā puslaikā vispār pilnībā apspēlējām spēcīgo pretinieku. Bet, diemžēl, nespējām iesist. Noslēgumā atkal pietrūka paša mazumiņa: kaut kur meistarības, kaut kur aukstasinības.

Kopumā, zaudējām spēli, kurā mums nebija jāzaudē. Laikam, pretiniekam paveicās nedaudz vairāk. Kā jau biju gaidījis, abas komandas nebija gatavas uz visiem simts procentiem, bet vienalga bija redzams, ka tiekas pretendenti uz augstām vietām. Uzņemsim optimālo formu caur spēlēm. Bet pagaidām, analīze un gatavošanās “Tukumam”: jau 20. spēlējam mājās un, protams, jāsāk iesist un panākt rezultātu.

Neveiksmīgs rezultāts, bet visai kvalitatīvs futbols: sarūgtinājums no pirmā lielāks, kā apmierinājums par otro? Protams, rezultāts vienmēr pirmajā vietā. Zaudējums ir zaudējums, un tagad svarīga psiholoģiskā reakcija. Jāpaliek stipriem un pārliecinātiem par sevi. Jo spēli mēs tiešām parādījām ne sliktu, īpaši otrajā puslaikā.

Kuram būtu jāiesit? Spēle tā arī nedeva atbildi uz jautājumu, no kura no saviem futbolistiem jūs gaidāt vārtus… Vārti – pats svarīgākais un pats sarežģītākais, pavisam nedaudzi futbolisti pasaulē iesit daudz un pastāvīgi. Puiši ļoti cenšas, vēlēšanās liela, zināma meistarība ir. Bet saprotams, ka oficiāls mačs – tas ir īpašs moments, tas ir spiediens, tas ir satraukums, tā ir pretinieka pretdarbība. Tie, kas tādos apstākļos izies un uzreiz mierīgi iesitīs, pirmām kārtām, maksā milzīgu naudu, bet, otrkārt, spēlē citos čempionātos. Bet nekas, turpināsim daudz strādāt, esmu pārliecināts, vārti būs un būs drīz.

Jums bija debija Latvijas futbolā. Kādi pirmie iespaidi? Pagaidām grūti dot kādu vispārēju vērtējumu, vien viens mačs, redzēju nedaudz. Kaut kāds nopietns viedoklis veidosies vēlāk. Bet ja runāt pēc vienas spēles iznākuma, tad teikšu, ka RFS – laba komanda, redzams, ka tai ir interesanti leģionāri, augsti uzdevumi un lielas ambīcijas. Tā kā šodien komandas kopumā parādīja labu futbolu, vēl jo vairāk priekš pirmā mača pēc tādas garas pauzes. Ja aizmirst par rezultātu, emocijas man labvēlīgas, tās var novērtēt tikai ar plusu.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv