FK “Ventspils” turpina gatavošanos jaunajai sezonai. Starts jau pavisam tuvu: 15. martā dzeltenzilie atklās Latvijas čempionātu ar aizraujošu maču Rīgā pret RFS. Tas būs karsti!

Kontroles spēle ar BFC “Daugavpils”, protams, tādas karstas emocijas neizsauca, bet dabīgi vienalga sanāca svarīga un vērtīga. Kārtējā lielā porcija ļoti svarīgās nepieciešamās informācijas.

Kas tieši patika un nepatika FKV galvenajam trenerim Viorelam Frunzam šajā uzvarētajā spēlē? Kādus secinājumus vadītājs jau izdarījis? Uz šiem un citiem jautājumiem Viorels Frunza atbildēja dzeltenzilo oficiālajai mājas lapai un izdarīja to, kā vienmēr, izsmeļoši un interesanti.

– Viorel, kārtējais kontroles mačs nospēlēts. Jūsu domas par to.

– Panācām pelnītu uzvaru, tas vienmēr labi un atnes pozitīvas emocijas. Sanāca labs sparings, kuru var nosaukt par plānotu turpnājumu visam treniņprocesam kopumā. Mēs atstrādājām noteiktus spēles variantus, devām uzspēlēt visiem futbolistiem. Esmu apmierināts ar to, kā puiši izpildīja to, ko es no viņiem prasīju – komanda izdarīja labu darbu. Protams, kļūdas bija, tas ir dabīgi. Tātad tās labosim – šodien kārtējais treniņš, šodien arī turpināsim darbu.

– Starpība starp spēlēm uz zāles un zālē, piekritīsiet, būtiska.

– Protams. Uz mākslīgā seguma viss savādāk, tas uzliek spēlei nospiedumu kopumā. Zināmas problēmas no tā izrietēja, bet navajag uz to likt akcentu – komandas atradās vienādos apstākļos, jāmāk ar visu tikt galā. Pats svarīgākais, ka futbolisti nedabūja traumas, mēs varam turpināt gatavošanos bez zaudējumiem.

– Liekas, ka brāķa spēlētāju darbībās bija vairāk, kā jums gribētos. Ticams novērojums vai nē?

– Tiešām, brāķa bija vairāk, kā parasti. Saistu to vispirms ar spēli zālē uz zemas kvalitātes laukuma. No sevis zinu, cik neparasti spēlēt tādos apstākļos: elpot smagi, bumba lēkā un t. t. No tā vairākas kļūdas, kuras normālos apstākļos, esmu pārliecināts, spēlētāji nepieļautu.

– Un tomēr kombinēja FKV daudz un saturīgi. Daži uzbrukuma izgājieni rādījās ļoti simpātiski.

– Bija labi, kvalitatīvi nogriežņi, kad komanda nogādāja bumbu, teiksim tā, līdz pēdējam sitienam pavisam ne slikti. Tas noveda pie bīstamiem momentiem pie pretinieka vārtiem, un tādas asas epizodes salasījās pietiekami daudz. Cita lieta, ka noslēgumā ne viss sanāca tā, kā vajag. Bet tas kā reiz pats sarežģītākais, tur jau visu izšķir visvairāk meistarība. Tomēr tas fakts, ka momenti mums ir, veidojam tos solīdā skaitā – jau lieliski. Nu bet pie realizācijas turpināsim pastiprināti strādāt. Acīmredzami, ka Latvijas čempionāta mačos tos momentus, kuri mums bija spēlē ar “Daugavpili”, nepieciešams realizēt.

– Kozlovs un Villela – abi gribēja sist pendeli. Sita un iesita Jevgeņijs – noskaidrojās štata pendeļu izpildītājs?

– Nē, pagaidām mēs šo jautājumu nēesam apsprieduši. Lai iesistu pendeli, vajadzīga maksimāla pārliecība un aukstasinība. Žeņa Kozlovs to arī nodemonstrēja, iesitot no “punkta” ļoti pārliecinoši. Ir mus, saprotams, arī citi futbolisti, kuri var darīt tāpat. Paskatīsimies un nolemsim, laiks ir. Mani jau daudz lielākā mērā iepriecināja, ka šie vārti, kā, starp citu, arī otrie, kļuva par visas komandas pūļu augli.

– Tam nevar nepiekrist. Tomēr gribas jau, lai tas pats Neilands saņemtu no galvenā trenera pieticīgu porciju komplimentu par saviem vārtiem. Jaunam spēlētājam tas ir ļoti svarīgi, vēl jo vairāk, ka tādi patīkami notikumi tam pašam Kristeram pagaidām retums.

– Protams, es ļoti priecājos par Kristeru, malacis, apsveicu viņu ar vārtiem. Vārti – tā vienmēr ir pārliecība, svarīgs psiholoģisks moments. Neilandam jāturpina ļoti daudz strādāt, un tād tādas epizodes nebūs retums. Ļoti gaidu vārtus arī no citiem uzbrucējiem – no tā paša Kaspara, no Kazima. Esmu pārliecināts, nākamajās spēlēs tie būs. Kaut gan man nav principiālas nozīmes, kurš tieši iesit, tādēļ ka vārti – tās ir visas komandas pūles, tomēr vienmēr gribas, lai tieši uzbrucēji atzīmētos.

– Līdz “Ventspils” starta mačam Latvijas čempionātā jau mazāk par divām nedēļām. FKV sen strādā uz sintētikas: var teikt, ka pāreja notikusi un pagājusi nesāpīgi?

– Tā tiešām notikusi, bet neteikšu, ka viss bija viegli: tādas pārejas nepadodas vienkārši. Bet tā ir realitāte, neko nepadarīsi – jāturpina strādāt un nepievērst tam uzmanību. Mēs ar to arī nodarbojamies. “Ventspils” gatavojas pēc plāna, mierīgi un akurāti zinot, kas mums jādara. Treniņprocess, vēl viena kontroles spēle – tas mūs gaida tuvākā nākotnē. Priecājos, ka visi puiši teicami strādā, brīnišķīgi saprotot, ka 15. marts jau pavisam tuvu. Visi grib sezonas sākumu sagaidīt optimālā gatavībā, un es nešaubos, ka tā tas arī būs!

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv