FK “Ventspils” uzvarēja RFS un iekļuva Latvijas Kausa finālā. Nopietns sasniegums, ar kuru vēlreiz gribas apsveikt visus dzeltenzilos – līdzjutējus, pilsētu, komandu. 11 fināls FKV vēsturē! Par tik iespaidīgu rādītāju tagadējie dzeltenzilo pretinieki var tikai sapņot. Latvijas futbolā vairāk finālu ir tikai tagad neeksistējušajam ”Skonto” (14).

Pēc mača preses konferencē FK “Ventspils” galvenais treneris Viorels Frunza pirmām kārtām pateicās saviem futbolistiem, pasvītrojot, ka katrs atdeva laukumā visu, ko varēja.

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Apsveicu visus ar uzvaru! Fināls notiks Ventspilī, tādēļ īpaši priecājos par pilsētu, līdzjutējiem un visu mūsu klubu. Mēs spērām lielu soli, bet saprotam, ka vajadzīgs vēl viens, pats svarīgākais. Bez šaubām, izdarīsim visu, lai Latvijas Kauss 8. novembrī paliktu Ventspilī.

Kas attiecas uz spēli ar RFS, tad, protams, visi brīnišķīgi apzinājās tās svarīgumu. Vien viena uzvara līdz finālam! Bez visa pārējā, tā ir iespēja atrisināt mūsu uzdevumu sezonā (ceļazīme uz Eirokausiem), ka, ņemot vērā situāciju Latvijas čempionātā, tieši Kausā visvairāk reāli. Tas bija īsts kausa mačs! Tas sanāca ļoti smags, pretinieks – ļoti laba un spēcīga komanda.

Mēs detalizēti izpētījām RFS spēli, daudz analizējām, tādēļ izvēlējāmies tādu plānu, apzināti atdodot iniciatīvu viesiem. Kā parādīja spēle, tas bija pareizs lēmums. Izmantot presingu nevarējām, tas atņemtu pārāk daudz spēka. Tādēļ pacietīgi strādājām aizsardzībā un gaidījām iespējas pretuzbrukumiem. Tā arī iesitām uzvaras vārtus. Milzīgs paldies puišiem: viņi izlika sevi pilnībā, par 200 procentiem, atdeva visus spēkus – malači!

Latvijas Kauss priekš FKV – galvenais turnīrs? Jā, fināls ir fināls. Bet čempionātā mēs arī netaisāmies atpūsties, spēlēsim tikai uz uzvaru katrā mačā. Ņemot vērā smago grafiku, veiksim sastāva rotāciju, lai finālu sagaidītu maksimāli gatavi. Tomēr mums galvenā slodze krīt uz septiņiem – astoņiem spēlētājiem, kuri spēlē gandrīz bez pārtraukuma. Tas ir ļoti smagi, puiši stipri noguruši. Obligāti to ņemsim vērā, bet pie tam vēlreiz atzīmēšu, ka katrā čempionāta spēlē “Ventspils” interesē tikai trīs punkti.

Aizsardzībā lieliski atstrādāja visa komanda. Piekrītu, visi ļoti lieliski tika galā. Mēs zinājām, ka ar pirmajām minūtēm būs smagi. Izpētījām RFS spēli ar “Riga”, tur rezultāts ātri kļuva 2:0, varēja viņi iesist arī trešos vārtus. Sagatavojāmies tam, lai neatļautu RFS tā dominēt, bijām gatavi gan viņu taktiskajai shēmai, gan spēles manierei. Bet visu to nevar izpildīt bez futbolistiem, bet viņi, atzīmēšu vēlreiz, parādīja sevi no pašas labākās puses – sitās gan par sevi, gan par partneri.

Varshanidze. Spēlētājs it kā nemanāms, bet spēlē laukumā svarīgu lomu. Piekrītat? Protams! Beka arī iepriekšējos mačos, un šodien nospēlēja ļoti labi. Teikšu, ja mums nebūtu izdevies viņu uzaicināt, tad komandai sezonas otrajā pusē būtu ļoti smagi. Viņš pilda milzīga apjoma melno darbu, ļoti svarīgs bumbas atņemšanā, aukstasinīgs, atstrādā par daudziem, palīdz daudz brīvāk justies uzbrūkošajiem pussargiem, tam pašam Lukasam. Ļoti priecājos, ka tāds futbolists ir “Ventspilī”, viņš ļoti palīdz komandai tagad un, ceru, ļoti palīdzēs arī nākotnē.

Parasti Kokins maina Svārupu, bet šajā reizē – Kozlovu. Kādēļ? Žeņa atstrādāja labi, atdeva daudz spēka, nogura, tādēļ mums bija nepieciešams svaigs spēlētājs. Svarīgi bija priekšā aizķerties aiz bumbām, veidot spriedzi, tādēļ arī izlaidām Kokinu.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.
Foto – Nora Krevneva-Baibakova, LFF