FK “Ventspils” uzvarēja Kurzemes derbijā. Nepiekāpīgā, saspringtā, interesantā. Svarīgi trīs punkti! Kas īpaši patīkami: dzeltenzilie izcīnīja tos pie līdzjutēju atbalsta, kuri atkal atgriezās stadionā, pēc septiņiem gariem mēnešiem! Uzvara – labākā dāvana pēc nogurdinošas un ilgas gaidīšanas!

Pēc mača preses konferencē FK “Ventspils” galvenais treneris Viorels Frunza paredzami atradās labā noskaņojumā. Un tiešām: kā nepriecāties, kad uzvarējis savā jau pirmajā Kurzemes derbijā?! Zīmīgi, ka Viorels Frunza kļuva par vien otro galveno treneri FK “Ventspils” vēsturē, kurš uzvarējis jau savā pirmajā Kurzemes derbijā! Pirms viņa tas izdevās vien Borisam Siņicinam tālajā 1999. gadā. Apsveicam, Viorel!

Vadītājs runāja par daudziem notikumiem (gan par treneru dzeltenajām kartītēm, gan par taktiskajiem jautājumiem, gan par konkrētiem spēlētājiem, piemēram, atzīmēja Daniila Ulimbaševa spēli, kurš, starp citu, iesita jubilejas, 100. FKV vārtus derbijā), bet, galvenais, apsveica līdzjutējus atgriežoties stadionā ar uzvaru!

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Uzvarējām derbiju, un pirmām kārtām gribu apsveikt ar uzvaru visus FKV līdzjutējus. Paldies visiem, kuri varēja atnākt uz stadionu: mēs ļoti gribējām uzvarēt un apsveikt visus, kuri pēc ļoti garās pauzes atkal varēja atgriezties tribīnēs un skatīties futbolu.

Kas attiecas uz spēli, tad derbijs – tas vienmēr ir smagi, vēl jo vairāk pie tik saspringta kalendāra, kad laika gatavoties praktiski nav. Bet futbolisti malači, atstrādāja ļoti labi un bija pelnījuši uzvaru. Priecājos gan par puišiem, gan par līdzjutējiem, gan par pilsētu – ļoti svarīgi trīs punkti. Tagad jau sākam gatavošanos mačam Jelgavā, mums tam ir veselas četras dienas, kas pie tagadējā kalendāra liekas kā liela veiksme.

Līdzjutēju atgriešanās stadionā – galvenais derbija notikums, gan arī piektajā kārtā kopumā. Skatītāju klātbūtne bija jūtama? Nu, saprotami! Atbalstu sajutām uzreiz, līdzjutēji, pēc manām domām, vispār spēlē vienu no galvenajām lomām komandas panākumos. Ļoti priecājos, ka viņi atkal var skatīties futbolu no tribīnēm. Bez skatītājiem futbols nav iedomājams, tukšas tribīnes – tas pavisam nav tas, kas vajadzīgs. Tieši skatītāji veido futbola atmosfēru, un es vēlreiz gribu pateikties visiem, kuri atnāca uz stadionu un ļoti palīdzēja komandai panākt svarīgo uzvaru.

Pie rezultāta 2:1 “Ventspils” ne pārāk ātri sāka rūpēties par uzvaras rezultāta saglabāšanu? Protams, mums gribētos arī turpmāk laiku pavadīt uzbrukumā, bet neaizmirstiet, ka laukumā ir arī pretinieks. Mums nebija vēlēšanās nolaisties tik dziļi aizsardzībā, bet tieši pretinieks piespieda to izdarīt. No otras puses, saprotams, ka mēs ļoti gribējām saglabāt uzvaras rezultātu, kādēļ brīžiem arī darbojāmies pārāk uzmanīgi.

Ar ko izsauktas Stugļa un Tīdenberga maiņas, kuri kā reiz prot zinoši aizsargāties? Ar to, ka šie puiši līdz šim bija aizvadījuši četrus mačus praktiski no zvana līdz zvanam, kas pie tāda spēļu grafika – milzīga slodze, tas ir ļoti smagi. Bez tam, neaizmirstiet, cik samocīta bija gatavošanās “pirmssezonkā”. Protams, viņi piekusuši, un tādēļ acīmredzami, ka mums nācās atsvaidzināt spēli, izlaižot laukumā citus spēlētājus. Tas daudzējādā ziņā attiecas gan uz Kazimu, gan Ulimbaševu, kuri izgāja ar pirmajām minūtēm. Apsveicu, starp citu, Daniilu ar vārtiem un vārtu piespēli, esmu par viņu priecīgs un novēlu turpināt tādā pat garā.

Taisnīgi atzīmējāt Ulimbaševu. Jautājums par citu vārtu autoru – par Villelu. Var teikt, ka viņa loma komandā noteicošā? Lukas – teicams futbolists, apsveicu viņu ar sezonas pirmajiem vārtiem, viņš derbiju aizvadīja spēcīgi. Bet komandā visiem futbolistiem noteicošas lomas, katrā konkrētā, savā laukuma daļā. Tikai kad katrs spēlētājs savā vietā izliek sevi par visiem simts procentiem, tad arī atnāk kopējā uzvara. Derbijā viss tā arī sanāca.

Atkal vārtos bija Alampasu. Esat apmierināts ar viņa spēli? Esmu apmierināts ar visas komandas spēli, visu spēlētāju, un Alampasu tai skaitā. Dele saņēma iespēju un izmanto to. Dabīgi, ka tas pats Mahnovskis tādā situācijā paliek rezervē, vārtsargam tāda daļa, kā, vispār, arī visiem laukuma spēlētājiem. Tas pavisam nenozīmē, ka Mahnovskis mūs neapmierina: Kostja – spēcīgs vārtsargs, bet vienkārši tāda ir situācija tagad, viņa konkurents izmanto savu iespēju un spēlē. Mums, starp citu, ir arī trešais vārtsargs, talantīgs jauns puisis Ignats Koļesņiks, un arī viņam būs iespēja, kā arī vispār visiem citiem spēlētājiem – priekšā daudz maču. Pats svarīgākais – kā tu būsi tiem gatavs, vai spēsi izmantot? Lūk, tas jau pilnībā atkarīgs tikai no pašiem futbolistiem.

Katrā spēlē FKV zaudē spēlētājus. Gan traumu dēļ, gan kartīšu, kā tagad Eristavi. Un arī treneru štābs šodien saķēra brīdinājumus… Jā, emocijas brīžiem uzšūpo. Ko darīt, tas ir futbols, tas ir derbijs – kā tur bez emocijām?! Bet piekrītu, ka mums, treneriem, sevi labāk jākontrolē, jātiek galā. Ceru, nākamajās spēlēs iztiksim bez kartītēm. Bet kas attiecas uz Eristavi noraidījumu, tad protams, slikti, ka beigās viņš netika galā ar emocijām un atstāja komandu mazākumā, desmit cilvēkiem izšķirošajās minūtēs bija, dabīgi, ne pārāk komfortabli. Kaut gan pirms spēles mēs ne reizi vien sacījām, ka jātur sevi rokās, nevajag saņemt nevajadzīgas kartītes. Nu ko padarīsi, nevar jau es ielīst galvā Eristavi. Uzreiz pēc spēles viņš atvainojās, stipri pārdzīvoja, viņš, protams, pavisam negribēja pievilt komandu. Negribas puisi sodīt, laikam, iztiksim ar brīdinājumu – turpmāk, saprotams, tādu noraidījumu nedrīkst būt.

Vai noskaidrojusies situācija ar traumētajiem? Diemžēl, nenosaukšu to par labu. Gan Fabinjo, gan Ļitvinskim nepieciešamas operācijas. Neteikšu, ka tur kas nopietns, bet tomēr: tas pats Ļitvinskis varēs atgriezties ierindā ne agrāk, kā pēc vairākām nedēļām. Protams, esmu sarūgtināts, bet, diemžēl, traumas – daļa no futbola. Šajā sezonā šis jautājums, diemžēl, īpaši aktuāls: “pirmssezonka” bija paši ziniet kāda, maču daudz, kalendārs gandrīz bez pauzēm – fiziski futbolistiem ļoti grūti. Un skaidrs, ka visām komandām no tā problēmas. Nu ko padarīsi: vajadzīga rotācija, vajadzīgs garš soliņš, vajadzīga saprotoša slodzes sadalīšana. Un, galvenais, jāturpina spēlēt un darīt maksimumu, lai uzvarētu.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv