FK “Ventspils” mājās uzvarēja ”Tukumu”. Mačs sanāca smags, dzeltenzilajiem spēle negāja, kvalitatīvi posmi mijās ar neveiksmīgiem. Bet galveno uzdevumu laukuma saimnieki atrisināja, trīs svarīgi punkti papildināja tabulu. Kopumā jau, trīs maču sāncensība ar elites debitantu ”Ventspilij” sanāca interesanta un pamācoša: no deviņiem iespējamiem punktiem FKV paņēma no ”Tukuma” septiņus, iesita piecus vārtus un neielaida nevienus.

Pēc mača preses konferencē ”Ventspils” galvenais treneris Viorels Frunza pasvītroja, ka šajā spēlē viņu iepriecināja tikai viens un pats galvenais – trīs punkti. Bet lūk, par dzeltenzilo futbola kvalitāti vadītājam atradās daudz taisnīgu pretenziju.

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Slikta spēle no mūsu puses. Spēlējām slikti, un, domāju, vietā teikt, ka ”Ventspilij” paveicās. ”Tukums” nospēlēja ļoti cienīgi, sagādāja mums daudz problēmu, izveidoja bīstamus momentus. Kādi iemesli mūsu neveiksmīgajām darbībām? Protams, visu izskatīsim un izanalizēsim. Pats galvenais, ka paņēmām trīs punktus. Nevarējām atļaut sev tos zaudēt, ja gribam turpināt cīņu sacensībā par Eirokausiem.

Kas īpaši nepatika jūsu komandas spēlē? Mums bija ļoti daudz brāķa, daudz nervozitātes. Domāju, to varēja redzēt ar neapbruņotu aci. Puiši, protams, centās, momentus izveidoja, bet nevarēja iesist, pēc kā parādījās vēl arī nepārliecinātība. Tādēļ arī nospēlējām ļoti slikti. Uzskatu, ka šī vispār bija sliktākā ”Ventspils” spēle sezonā.

Ja arī bija kaut kas pozitīvs (bez trīs punktiem, saprotams), tad tas, visticamāk, divu uzbrucēju vārti? Jā, bet tas ir viņu darbs, viņi iziet laukumā, lai iesistu. Un vajadzēja atrisināt un noņemt visus jautājumus jau pirmajā puslaikā. Gaidu no uzbrucējiem vairāk, viņi noteikti var spēlēt spēcīgāk. Ja Kokina darbības vēl var izskaidrot ar pieredzes trūkumu, jaunību, tad Svārupam jāvar un viņš var spēlēt daudz spēcīgāk. Vārtus iesita labus, malacis. Bet pie tam brāķa bija ļoti daudz, ļoti daudz bija zaudētas bumbas.

Skaidrs, ka visa sezona klubam nav vienkārša, bet futbolistiem jāsaprot, ka, ja esi izgājis laukumā, tad spēlē līdz galam – nedrīkst atmest ar roku tieši spēles gaitā! Absolūti ticami, un mēs katru dienu par to puišiem sakām. Viņi to zina un brīnišķīgi saprot. Un spēlēt nepārstāj. Cita lieta, ka kādas epizodes, tā teikt, nenospēlē līdz galam, ko, protams, nedrīkst sev atļaut.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.