FK “Ventspils” piedzīvoja zaudējumu mājas mačā ar klubu BFC “Daugavpils”. Pēdējo reizi daugavpilieši uzvarēja FKV viesos septiņus gadus atpakaļ. Rezultāts neveiksmīgs, un pēc mača preses konferencē FK “Ventspils” vadītājs Viorels Frunza atzīmēja, ka visu atbildību par neveiksmīgo startu viņš ņem uz sevi un paziņoja, ka atstāj dzeltenzilo galvenā trenera posteni.

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Spēli, pēc manām domām, var sadalīt divās daļās – līdz 70. minūtei un pēc. Uzskatu, ka zaudējumu mēs neesam pelnījuši, centāmies spēlēt futbolu, kontrolējām bumbu, centāmies uzbrukt un atvērt pretinieka aizsardzību. Paredzējām, ka viesi sēdīsies aizsardzībā, tā arī bija. Diemžēl, neatradās mums futbolistu, kuri izpaustu sevi uzbrukumā.

Neatradās līderu laukumā, kuri ņemtu uz sevi galveno lomu. Pārvarēt, uzlauzt piesātināto aizsardzību ļoti grūti, tam vajadzīgi kvalitatīvi futbolisti. 0:1 – tas, neapšaubāmi, ļoti apbēdinoši, uzskatu, ka tādam klubam kā “Ventspils” nav tiesību zaudēt tādas spēles un atrasties tādā turnīra situācijā, kāda klubs patreiz atrodas.

Nenoņemu no sevis atbildību. Uzskatu, ka varējām nospēlēt labāk katrā spēlē, bet visu laiku mums kaut kā pietrūka. Es – galvenais treneris, visu ņemu uz sevi. Tādēļ, lai būtu labāk komandai, šī bija mana pēdējā spēle FK “Ventspils” galvenā trenera lomā. Visiem paldies, šeit bija patīkami strādāt, bet dotajā situācijā vajag kaut ko mainīt. Laika, tas būs pareizs solis un tā būs labāk visam klubam.

Vai šis lēmums var mainīties? Ziniet, es mīlu uzbrukuma futbolu, mīlu, kad mana komanda spēlē futbolu. Patreiz mums ar to grūti. Vajag reāli skatīties uz lietām, bet mēs, liekas, lidojam mākoņos. Protams, ļoti apbēdinoši, pirms sezonas rēķinājāmies ar pavisam citu rezultātu. Sapratām, ka cīnīties par pašām augstākajām vietām nesanāks, bet centāmies izveidot konkurēt spējīgu komandu. Atzīmēšu, ka arī tagad uzskatu, ka pēc spēlētāju līmeņa tagadējais “Ventspils” spēcīgāks par pāgājušā gada. Bet pietrūkst līderu. Pagājušajā sezonā mums bija Villela, spēle veidojās caur viņu, bet tagad tāda spēlētāja, diemžēl, nav. Iespējams, pieļāvām kļūdas stratēģiskā plānā, vajadzēja vairāk darboties no aizsardzības. Bet tas nav tas futbols, kurš man tuvs un kuru es gribētu redzēt savas komandas izpildījumā. Tā kā visa šā izgaismojumā, domāju, ka pieņēmu pareizo lēmumu. Ceru, ka klubam turpmāk sanāks labāk. Nekādu aizvainojumu man nav, tas ir visu galveno treneru liktenis: ja nav rezultāta, tad vajag kaut ko mainīt.

Un tomēr. Vien četras kārtas nospēlētas, viss priekšā. Varbūt, pārāk pasteidzāties? Iespējams, tā arī ir. Bet acīmredzami, ka četri mači un tikai viens punkts – tas ir ļoti slikti un vāji. Kaut gan komanda spēlē futbolu, tas ir redzams. Bet nav to, kas spējīgs pabeigt epizodi un iesist. Atkārtošos, nav līderu, kuri varētu ņemt spēli uz sevi. Laikam, var runāt, ka dažos transfēru jautājumos mēs kļūdījāmis. Vajadzīgs raksturs, citādi nevienu neapspēlēsi – vāju pretinieku nav. Un patreiz es neredzu, kā mēs varam izmainīties uz ko labāku. Tātad, laikam, mēs kaut ko neredzam, kaut ko nepareizi darām. Un, visdrīzāk, jaunais treneris varēs, tā teiksim, nepieciešamo auksto dušu novirzīt uz to pusi, lai tas nestu rezultātu.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.