FK “Ventspils” Turcijas treniņnometnē turpina gatavošanos jaunajai sezonai. Šodien dzeltenzilajiem klasiska darba diena: treniš rītā un vakarā, teorija. Pirmais kontroles mačs jau vēsture, laiks turpināt rukāt. Bet, protams, interesantā spēle ar Maskavas “Dinamo” vēl rosina emocijas, bet tās detalizēta analīze vēl gaida futbolistus.

Kādus iespaidus atstājis šis vērtīgais tests? Par to un par daudz ko citu dzeltenzilo oficiālajai mājas lapai ismeļoši pastāstīja FKV galvenais treneris Viorels Frunza. Vadītājs skāra visus pašus svarīgākos kontroles mača momentus un pastāstīja par darbu treniņometnē kopumā. Un jau pēc labas tradīcijas Viorels Frunza bija maksimāli atklāts un klausīties viņa komentārus bija ļoti interesanti.

– Viorel, pirmais jautājums acīmredzams: jūsu iespaidi no spēles ar “Dinamo”?

– Kopumā, es paliku apmierināts. Nepatīkami, protams, zaudēt, mēs nebijām pelnījuši zaudējumu. Bet rezultāts dotajā gadījumā otršķirīgs. Pirmām kārtām, mani iepriecināja vēlēšanās un noskaņošanās, ar kādu mani futbolisti, pie tam, visi bez izņēmuma, aizvadīja šo maču. Bija redzams, ka puiši brīnišķīgi saprot ar kāda līmeņa pretinieku viņi spēlē. Tamlīdzīgs sparings ar spēcīgu un pieredzējušu komandu – brīnišķīgs un vajadzīgs tests, lieliski, ka mums ir iespēja spēlēt tādas spēles. Un uz klasiskā un slavenā pretinieka fona mani futbolisti neizskatījās sliktāk. Jā, bija, protams, kļūdas, bet bez tām patreiz nevar iztikt. Mēs gandrīz esam slodžu virsotnē, bet pie tam, piemēram, kustība bija visai pieņemama. Nedrīkst aizmirst, mums sezonas startam jāpieiet pilnībā gataviem, bet patreiz gaidīt darbības bez kļūdām nedrīkst. Bet kopumā, atkārtošos, iespaids palika pozitīvs.

– Saprotams, ka spēle, tā teikt, darba režīmā, sagatavošanās karstumā. Un tomēr, vienmēr ir nožēla, kad zaudē maču, kurā zaudējumu nēesi pelnījis.

– Neapšaubāmi. Pie tam pasvītrošu, ka “Dinamo” izmantoja pamatsastāva futbolistus, un kopumā viņu gatavība objektīvi labāka. Viņi ļoti gribāja uzvarēt, tas bija redzams. Protams, nepatīkami izlaist neizšķirtu, kuru mēs bijām pelnījuši. Bet es neredzu šeit iemeslus stipriem pārdzīvojumiem: labāk lai šie vārti treniņnometnē ielido, nevis Latvijas čempionātā. Lūk tur, protams, tādus vārtus nepieļaujami ielaist.

– Abas bumbas ielidoja mūsu vārtos pēc “standartiem”. Tas runā par uzmanības un koncentrācijas zudumu?

– Koncentrācija ļoti svarīga, nav šaubu, vēl jo vairāk beigās. Pie tam, “standartiem” vispār ir milzīga nozīme, bieži tieši tiem izrādās izšķirošs faktors. Bet visas šīs epizodes – iemesls analīzei, mēs obligāti norādīsim, un izsmeļoši, kur un kā futbolisti darbojās nepareizi. Pie tam, laiks skrupulozam darbam tieši pie standartsituācijām mums vēl priekšā. Pagaidām mēs tam veltām pavisam maz laika, mums bija citi svarīgāki uzdevumi. Tādēļ saprotu, kādēļ mēs darbojamies šajās epizodēs nepietiekami labi – mēs vienkārši pa īstam vēl nēesam strādājuši šajā virzienā! Bet, saprotams, labosim situāciju, esmu par to pārliecināts.

– Patīkami, ka visā pārējā FKV aizsardzība izskatījās ļoti atzīstami: gandrīz neko neatļāvām “Dinamo” izveidot uzbrukumā.

– Tas ir labi, protams, vēl jo vairāk, ņemot vērā Krievijas kluba futbolistu individuālo līmeni. Viņi jau jebkuru epizodi var atrisināt individuāli! Atzīmēšu mūsu pareizās darbības pērvietojoties, kompaktumu. Tas ir tas, kam kā reiz tagad veltam daudz uzmanības. Uzlabojumi redzami, bet darba vienalga daudz.

– Dzeltenzilie vārti nāca pēc stūra sitiena. Ņemot vērā, ka “standartus” atstrādājāt maz, jūs šis fakts vajadzētu īpaši darīt cerīgu.

– Patīkams moments, protams. Kā arī vispār viss, kas uz laukuma tiek izpildīts pareizi un tā, kā prasa treneru štābs. Piemēram, pārkārtošanās, kustība un t. t. Jebkura pareizi izdarīta darbība piedod pārliecību. Tā bija arī ar mūsu vārtiem: laba piespēle, teicams noslēgums. Varu tikai apsveikt puišus ar tādiem labiem vārtiem.

– Kad komanda zem nopietnām slodzēm, vienmēr aktuāls jautājums – fiziski izturēja?

– Izturēja, protams. Tur ir svarīgs moments: dabīgi, ka smagi, bet vajag tādos momentos, tā teikt, pareizi ieslēgt galvu. Mācēt spēles gaitā regulēt slodzi, mācēt vajadzīgajā momentā pareizi kontrolēt bumbu. Redzu, ka puiši zina, kā darboties tādās situācijās.

– Kāds spēles aspekts jūs iepriecināja pirmām kārtām? Speles organizācija, aizsardzības darbība vai, pieņemsim, izeja no aizsardzības uzbrukumā – kas?

– Man patika tas, kā mēs izgājām no presinga. Tas izskatījās pārliecinoši. Esmu apmierināts ar kompaktumu – mums nebija pārrāvumu. Pārkārtojumi bija pareizi, aizsargi uzspieda tā, kā arī vajadzēja. Pie visa tā arī saprotams, ka arī šeit mums pielikt un pielikt.

– Nešaubos, ka atradās arī daudz tāda, kas izsauca jums jautājumus. Kas nepatikās – padalīsieties?

– Piemēram, uzbrukuma sākums. Lūdzu sākt caur centra aizsargiem, ko mēs darījām treniņos un darījām kvalitatīvi. Bet spēlē sanāca savādāk. Izdarījām to vien reizi, un tad ar tikai otrā puslaika begās. Saprotams, ka ir zināms risks, bet nevajag ne no kā baidīties! Saprotu, ka te vairāk psiholoģisks jautājums, un mēs to obligāti apspriedīsim. Ja treneri kaut ko prasa, to nepieciešams izpildīt.

– Mēs izsmeļoši apspriedām spēli. Tad tagad parunāsim par treniņnometni kopumā. Kā vērtējiet to, kas jau izdarīts?

– Pirmām kārtām, gribu pateikties klubam un kluba prezidentam, kuri padarīja tādu treniņnometni par iespējamu. Apstākļi fantastiski visādā ziņā, un nekas netrraucē auglīgam darbam. Jebkurš jautājums tiek atrisināts ātri un profesionāli, nekas neatrauj no darba, kas priekš manis ir ļoti svarīgi. Otrs moments – tā ir futbolistu attieksme pret darbu, un tajā plānā man man nekādu pretenziju nav. Visi strādā ar lielu vēlēšanos, atbildīgi un uzmanīgi. Esmu pateicīgs par to futbolistiem un ceru, tā būs līdz treniņnometnes beigām un pirmssezonas periodā vispār. Tādēļ es varu vien atkārtot nākamo: “Ventspils” tagad negatavojas speciāli spēlei ar “Shakhtar”, kā negatavojāmies arī spēlei ar “Dinamo”. Mēs gatavojamies 15. martam, Latvijas čempionāta startam. Tieši tas ir FK “Ventspils” galvenais uzdevums!

– Mūsu iepriekšējā sarunā jūs teicāt, ka izsmeļoša analīze izskaidro spēlētājiem, ko vajag izlabot tajā vai citā komponentā. Laiks iet, jūs redzat šos labojumus?

– Jā, protams, redzu, tie notiek. Mani priecē futbolistu reakcija, jau atzīmēju to iepriekš. Redzu, ka secinājumi tiek izdarīti. Protams, bez kļūdām neiztiek, bet kopumā process notiek pozitīvi.

– Ceturtdien atsākas neatlaidīgs darbs divu treniņu dienā režīmā. Bet vai tiešām par spēli ar zvaigžņoto “Shakhtar” tagad pavisam nedomājiet?

– Pilnīgi nē! Domāju par gatavošanos, par tuvāko treniņu. Mačs ar “Shakhtar” mums 9. februārī, tātad, 8. februārī pienāks laiks par to aizdomāties. Spēle – tā ir odziņa uz tortes, bet mani tagad nodarbina vienīgi sagatavošanās darbs. Mums ir plāns, ir apzināmi cikli, ir konkrēti uzdevumi katrai dienai – mēs stingri tam sekojam.

– Jautājums, laikam, ritorisks, un tomēr. FKV progresē?

– Bez šaubām. Priekš tā mēs šeit arī atrodamies! Katru dienu visi futbolisti neatlaidīgi trenējas, viņi grib būt spēcīgāki. Un nav svarīgi, 30 gadu spēlētājam, vai 19 – visi strādā vienādi. Un turpmāk es gaidu no katra sava spēlētāja visu to pašu maksimumu katrā treniņā un katrā vingrinājumā. Tādēļ, ka varu kārtējo reizi atkārtot: pozitīvi momenti ir, bet darbs priekšā visiem mums pietiekošs.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv