FK “Ventspils” futbolisti atklājuši sagatavošanās periodu 2020. Pirmie treniņi aizvadīti, pirmais labvēliīgu emociju lādiņš saņemts – viss tikai sākas! Un ar katru dienu darbs acīmredzami būs arvien nopietnāks un varenāks. “Pirmssezonā” viegli nekad nav – tas ir mūžīgais futbola likums. Labu ceļavēju, dzeltenzilie!

Dabīgi, aiz muguras arī pirmie Viorela Frunzas treniņi FK “Ventspils” galvenā trenera lomā. Moments atbildīgs un svarīgs.

Intervijā dzeltenzilo oficiālajai majas lapai FKV jaunais vadītājs komentēja pārmaiņas savā trenera karjerā, pasvītrojot, ka viņam FK “Ventspils” – ļoti svarīgs, atbildīgs un interesants etaps dzīvē.

– Viorel, laipni lūgts “Ventspilī”! FKV līdzjutējiem ļoti interesanti jūsu pirmie iespaidi Ventspilī.

– Paldies, viss teicami. Esmu ļoti priecīgs, ka nonācu tādā zināmā klubā kā “Ventspils”. Bez šaubām, man tas ir ļoti nopietns un principiāls izaicinājums – pārņemt klubu, kurš, kā man zināms, ir pats titulētākais Latvijā un nemainīgi pārstāv Latvijas futbolu starptautiskajā arēnā. Ceru uz auglīgu un abpusēji izdevīgu sadarbību. No savas puses tikai varu teikt, ka pielikšu maksimumu pūļu visu uzdevumu veiksmīgam risinājumam, kuri “Ventspils” būs jaunajā sezonā.

– Tagad, janvāra vidū, šie uzdevumi jau noskaidroti?

– Visiem zināms, ka “Ventspils” katru gadu uzstāda pašus augstākos mērķus. Un cenšas veiksmīgi tos sasniegt. Tieši no tā arī izeju, tādēļ, ka uzskatu, ka komandai vienmēr nepieciešams uzstādīt patiesi augstus uzdevumus.

– Ilgi domājāt par to, vai stāties FKV priekšgalā?

– Nē, lēmumu pieņēmu ātri. Man pazvanīja FK “Ventspils” prezidents Adlans Šišhanovs, iezīmēja mērķus un komandas ambīcijas un piedāvāja stāties tās priekšgalā. Ko šeit daudz bija domāt?! Zinu Adlanu jau sen, zinu, cik spēka un enerģijas viņš atdod savam klubam, ka viņš vienmēr tiecas pēc uzvaras un dara priekš tā maksimāli iespējamo. Tādā situācijā strādāt, vēl jo vairāk klubā ar tādu slavenu vēsturi – tā ir reta un liela veiksme jebkuram speciālistam. Tādēļ, atkārtošos, piekritu ātri un priecājos strādāt FKV.

– Nopietni izzināt jauno klubu sākāt tikai pēc tam, kad stājāties tā priekšā vai zinājāt par “Ventspils” jau agrāk?

– “Ventspils” zināms futbola pasaulē un zināms sen. Protams, es arī agrāk par klubu biju dzirdējis. Bet vērīgāk sāku sekot FKV divus gadus atpakaļ, kad par prezidentu kļuva Adlans Šišhanovs. Protams, bija ļoti interesanti, kā viņam veidosies lietas jaunā klubā, jaunā valstī. Manā skatījumā, “Ventspils” ļoti pienācīgi spēlēja Eirokausos, 2018. gadā bija tuvu čempionu titulam. No gada uz gadu latiņa augsta, un ļoti gribas turpinājumā tai būt atbiltošam.

– Jūs strādājāt Rumānijā, tā kā brīnišķīgi zināt, ka trenera – leģionāra darbs pavisam nav vienkāršs.

– Mūsu profesijā vispār nekad nav vienkārši. Bet, saprotams, kad tu strādā mājās, tev vienkāršāk, tu, tā sacīt, daudz komfortablākos apstākļos. Bet es ne no kādām grūtībām nebaidod, tieši otrādi, tas ir papildu izaicinājums, ar ko gribas tikt galā un tikt galā veiksmīgi! Ambīcijas, vēlēšanās realizēt savas idejas un panākt rezultātu man ir pietiekami – galvenais, daudz strādāt un ticēt panākumam.

– Esot spēlētājam jūs bijāt uzbrucējs. Vai var pieņemt, ka arī treneris Frunza priekšroku dod uzbrūkošam futbolam?

– Protams, man ļoti patīk uzbrūkošs stils un patīk, kad tiek gūti vārti. Un, neapšaubāmi, gribu, lai FKV priecētu līdzjutējus ar skaistu un rezultatīvu spēli. Bet kur gan mūsdienīgā futbolā bez uzticamas aizsardzības?! Svarīgi atrast spēles balansu, lai katra līnija darbotos produktīvi, un tas nestu kopējo panākumu. Pēc tā tieksimies.

– Atceros jūsu iesistos vārtus Latvijas izlasei tālajā 2007. gadā. Tas bija “Skonto” stadionā, un laukuma saimnieki toreiz, starp citu, zaudēja. Varbūt, ar jūsu atnākšanu arī “Ventspils” šajā stadionā sāks bieži gūt vārtus un uzvarēt…

– Paldies, ka atgādinājāt par to patīkamo epizodi. (Smaida). Protams, es pavisam neesmu pret, lai “Ventspils” “Skonto” stadionā iesistu un uzvarētu, vēl jo vairāk, ka tā ir čempiona mājas arēna… Varbūt, tie mani vārti arī tagad nesīs mums veiksmi. (Smaida). Starp citu, toreiz uzvara pār Latvijas izlasi mums nāca ļoti grūti: jums bija spēcīga, ļoti laba komanda.

– Kas jums tagad darbā ir priotāri?

– Protams, pats svarīgākais tagad – maksimāli ātri un kvalitatīvi iepazīties ar komandu, ar futbolistiem, to iespējām. Mūsu gatavošanās plānu var sadalīt trīs etapos. Pirmais – darbs Ventspilī, līdz izbraukšanai uz treniņnometni Turcijā. Tas iekļaus sevī gan “fiziku”, gan taktiku – ļoti svarīgi, lai futbolisti saprastu, ko no viņiem prasa jaunais treneru štābs. Ceru, nospēlēsim mājās pārbaudes spēli. Otrais etaps – treniņnometne Turcijā, svarīgs nogrieznis, tur pat nav ko spriest. Tur mūs gaida daudz neatlaidīga darba visos aspektos un sparingi ar klasiskiem un spēcīgiem pretiniekiem. Trešais etaps – tā ir vēl viena treniņnometne, ticamāk – Lietuvā, kur mēs jau pilnībā sakoncentrēsimies uz gatavošanos startam Latvijas čempionātā.

– Domāju, jūs izsmeļoši izskaidrojāt dzeltenzilo līdzjutējiem “pirmssezonas” pašus svarīgākos un bāzes jautājumus. Gribas tagad dzirdēt jūsu novēlējumus FKV līdzjutējiem – pirmo reizi galvenā trenera lomā mūsu klubā.

– Līdzjutēji – tas ir pats svarīgākais jebkura kluba dzīvē. Tos gribas iepriecināt ar uzvarām un kvalitatīvu futbolu. Novēlu jums, draugi, vienmēr domāt par komandu, nākt uz spēlēm un atbalstīt “Ventspili”. Negribas teikt kaut kādus skaļus vārdus, bet no sevis varu cieti apsolīt, ka mēs izdarīsim maksimumu iespējamo, lai atnestu jums labvēlīgas emocijas un priecētu ar labiem rezultātiem.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.