FK “Ventspils” un RFS nospēlēja kārtējo ugunīgo maču, kurš nevienu neatstāja vienaldzīgu. Spēles kaislības vārījās, emocijas virmoja, vienu domas bija absolūti pretējas citu domām – viss, kā arī jābūt īstā futbolā!

Uzvarētājs iznākumā netika noskaidrots, bet, laikam, morālais uzvarētājs tomēr bija FKV. Smagajā spēlē, kur RFS paredzami vadīja spēli, dzeltenzilie sitās līdz galam un draudīgajam pretiniekam deva kvalitatīvu atbildi, atņemot divus svarīgus punktus. Un, galvenais, iegūstot ļoti svarīgu un vajadzīgu punktu!

Pēc mača preses konferencē FK “Ventspils” galvenais treneris Viorels Frunza izsmeļoši komentēja pašus svarīgākos karstās kaujas notikumus – to bija daudz! Dabīgi, viena no pašām atslēgas epizodēm kļuva lieliskie Jevgeņija Kozlova vārti – šie vārti, starp citu, kļuva par jubilejas, 1400, FKV iesistajiem Latvijas čempionātos. Apsveicam, Žeņa, arī ar šo vēsturisko momentu.

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Spēle sanāca ļoti interesanta, skatāma, līdzjutējiem droši vien patika. Sapratām, ka mūs gaida ļoti smags mačs, pēc grūtās spēles Eiropas Līgā pagājušas vien divas dienas – laika gatavoties mums praktiski nebija.

Paldies puišiem, viņi parādīja raksturu, vēlēšanos, parādīja, ka var izvilkt tādus mačus, nospēlēja cienīgi, agresīvi un nopelnīja šo neizšķirtu. Pasvītrošu, ka tikāmies ar ļoti labu komandu, kuru personīgi es uzskatu par labāko Latvijas čempionātā. Man patīk tās spēles stils, saturs un RFS spēles filozofija, spēlētāju atlase ļoti kvalitatīva.

Bet mēs, saprotams, atbraucām uz Rīgu tikai, lai vāktu punktus: mūsu stāvoklis turnīrā liek katrā mačā spēlēt uz maksimumu, neskatoties ne uz ko. Smags kalendārs, traumas, nogurums – vienalga jāiet laukumā, jāsitas un jāizrauj punkti. Domāju, neizšķirtu kopumā mēs šodien nopelnījām un es apsveicu ar to komandu. Bet laika atpūtai nav. Jau trešdien spēlējam Latvijas Kausa maču Daugavpilī, tā kā jau domājam par šo svarīgo spēli.

Šodien beidzot soda sitiens sanāca tāds, kādu jūs sen gribējāt… Jā, Kozlovs iesita brīnišķīgus vārtus. Tā ir meistarība, tas ir klasisks izpildījums, ko, starp citu, treneris iemācīt nevar. Skaisti vārti, apsveicu Žeņu, ceru, tas piedos viņam papildus pārliecību, lai arī nākamajās spēlēs turpinātu tādā pat garā.

Jau noskatījāties video ar pendeli? Nē, kāda tam jēga? Vienalga nekas neizmainīsies. Spēles gaitā vēl var kaut ko apstrīdēt, nu bet pēc spēles tas ir bezjēdzīgi. Ja tiesnesis nolēma, ka pendele bija, tātad, pēc viņa domām, tā bija. Mums rādījās, ka Mahnovskis bija pirmais pie bumbas, uzbrucējs, protams, spēlēja epizodi līdz galam, bija gudrs, tas ir normāli. Skatīties jau speciāli video neredzu nepieciešamību.

Ar ko izsauktas divas maiņas pārtraukumā? Sahņevičam mikrotrauma, viņš spēli nevarēja turpināt. Starp citu, savainojumi traucēja arī Kozlovam un Mčedlišvili, esmu pateicīgs spēlētājiem, ka viņi cietās, spēlēja pāri sāpēm. Pjagbaras maiņa bija taktisku apsvērumu dēļ, mēs pārvietojām uz centru Ulimbaševu, flangā izlaidām ātro Ondongu Mba, kas palīdzēja sakārtot spēli, noķert ritmu, kā pietrūka pirmajā puslaikā.

Ņemot vērā spēļu grafiku, slodze futbolistiem uzkritusi ļoti nopietna… Jā, spēka bija maz, pie tam, diskvalifikācijas dēļ nespēlēja Villela, viens no mūsu atslēgas spēlētājiem. Iepriecināja Beka Varshanidze, kuru apsveicu ar labu debiju – viņš nospēlēja derīgi un kvalitatīvi, pastiprināja pozīciju, kuru mums vajadzēja pastiprināt, malacis. Nu bet lai pietiktu spēka, cenšamies veikt rotāciju, darām visu, kas iespējams, lai katru futbolistu nakamajai spēlei novestu gatavībā.

Ņemot vērā “Ventspils” stāvokli čempionātā, Latvijas Kausa mačiem priekš komandas ir ļoti liela nozīme… Absolūti pareizi. Mēs visu brīnišķīgi saprotam, ka ļoti svarīgi izcīnīt ceļazīmi uz Eirokausiem nākamajai sezonai, bet priekš tā ir divi ceļi – čempionāts un Kauss. Līdz galam darīsim visu iespējamo, lai atrisinātu šo uzdevumu. “Ventspili” var apmierināt tikai uzvara katrā no mačiem, kas mums atlikuši sezonā! Tagad spēlējam Daugavpilī ar komandu no pirmās līgas, bet neko vienkāršu negaidām – vāju pretinieku nav. Bet, bez šaubām, dodamies tālajā izbraukumā tikai pēc uzvaras, kā arī vispār ļoti gribam maksimāli veiksmīgi nospēlēt Kausā. Vēl jo vairāk, ka arī fināls, kā zināms, notiks Ventspilī.

Jūs uzskatāt, ka vēl reāli pacīnīties par trešo vietu čempionātā? Jā, protams, reāli! Mums vēl ir astoņas spēles, konkurenti, esmu pārliecināts, vēl zaudēs punktus. Galvenais, pašiem atdot laukumā maksimumu iespējamā, būt gataviem gan fiziski, gan mentāli un panākt rezultātu. Jā, tas ir grūti, tādēļ, ka čempionātā vispār nav vieglu spēļu, kas, starp citu, nāk turnīram tikai par labu. Tas arī prestiži, un veicina futbolistu progresu. Bet mēs brīnišķīgi saprotam, ka visas atlikušās sezonas spēles – tās priekš “Ventspils” ir fināli. Tā arī attiecamies pret katru nākamo maču.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.