FK “Ventspils” mājās zaudēja “Riga”. Mačs paredzami sanāca emocionāls, saspringts un nepiekāpīgs. Dzeltenzilie, spēles gaitā zaudējot, veica izmisīgus centienus atspēlēties, bija ļoti tuvu tam, bet, diemžēl, savus vārtu momentus neizmantoja. Apbēdinoši.

Protams, FK “Ventspils” galvenais treneris Viorels Frunza pēc fināla svilpes bija ļoti vīlies. Pēc mača preses konferencē vadītājs neslēpas emocijas, pastāstot ne tikai par spēles epizodēm, bet arī izteica neapmierinātību ar tiesnešu brigādes darbu.

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Tādas spēles vienmēr izsauc daudz emociju, tādēļ smagi uz karstām pēdām kaut ko komentēt. Uzskatu, ka “Ventspils” nebija pelnījis zaudējumu. Puiši izlika sevi pilnībā, spēlēja atzīstami, labi, izveidoja bīstamus momentus. Bet, diemžēl, mēs neiesitām, bet pretinieks iesita. Kaut gan, iesistu savu momentu Ulimbaševs, nešaubos, ka spēle veidotos savādāk. Bet pārliktnis…

Gribētu pieskarties tiesāšanas tēmai, kaut nemīlu ar to nodarboties, komentēt viņu darbu nav mana lieta. Bet es nesaprotu, kāpēc netika nozīmēta tīra pendele par pārkāpumu pret Kokinu. Pēc manām domām, pendele bija acīmredzama, tiesnesis atradās blakus, bija brīnišķīgi visu redzēt, bet…

Uzbrucējs pretinieka soda laukumā apsteidz pretinieku, viņu nogāž, un nekas. Atkārtojos, patreiz pārpilda emocijas, ne man apspriest tiesāšanu – laikam, tas jādara klubu vadītāju līmenī. Bet acīmredzami, būtu nozīmēta pendele, spēle ievirzītos pavisam citādi.

Un kā saprast, ja tiesnesis saka mūsu spēlētājam, ka, “tu saņemsi dzelteno kartīti, un tās dēļ nespēlēsi nākamajā spēlē pret RFS”?! Kā to vispār izskaidrot?! Manā skatījumā, tas ir absolūti nenormāli. Jā, zināms, ka mūsu klubam ir zināmas problēmas, bet mēs netaisāmies padoties un sitīsimies līdz galam. Kluba problēmas nenozīmē, ka ap mums var noslaucīt kājas – tas ir nepieļaujami! Cieņai ir jābūt! Spēlētāji jau brīnišķīgi visu redz un jūt, patreiz viņi sēž ģērbtuvē psiholoģiski nospiesti, nomākti.

Epizode ar nenozīmēto pendeli. Ar Kokina dalību bija divi strīdīgi momenti – kuru jūs domājiet? Pirmo. Tur bija uzbrucēja gudrība, viņš apsteidza pretinieku, apmānīja aizsargu, kurš nospēlēja kājā. Tīrs pārkāpums! Ko vēl vajag?! Priekš pendeles vajag, lai uzbrucējam kāju, vai, salauztu?! Otrā epizode arī ļoti strīdīga, bet pirmajā vispār viss acīmredzams. Nesaprotu, kā tiesnesis neredz pārkāpumus tādās epizodēs?! Atzīmēšu, ka “Riga” ļoti spēcīga komanda, ļoti kvalitatīvs un labs sastāvs, viņiem jāgrauj jebkurš pretinieks ar trīs vārtiem! “Riga” nav nepieciešama tiesnešu palīdzība.

Ar ko izsaukta Tālberga un Dusalijeva iziešana laukumā jau pieliktajā laikā? Ļoti svarīgi, lai jaunie spēlētāji justu šāda mača spriedzi, cīņu, emocijas, un pat savas nedaudzās minūtes atstrādātu līdz galam. Jauna spēlētāja progresam tas ir ļoti svarīgi. Iespējams, vajadzēja izlaist laukumā viņus jau agrāk, un man bija tāda vēlēšanās. Bet, ziniet, rezultāts 0:1, rit nepiekāpīga cīņa – vienmēr tādā situācijā tici daudz pieredzējušākiem futbolistiem.

Kā vērtējiet Eristavi spēli? Kā reiz no viņa flanga bija piespēle, kura noveda pie pirmajiem vārtiem… Viņš netrāpīja spēlē, nospēlēja slikti. Grūti viennozīmīgi teikt, kāpēc. Nesen spēles sekoja viena pēc otras, tagad, lūk, pauze – varbūt tas pie vainas. Bet nekā briesmīga, viss kas gadās, tas ir psiholoģijas jautājums. Nav šaubu, ka Eristavi var spēlēt daudz spēcīgāk un labāk, un es esmu pārliecināts, ka tā arī būs.

Jau ceturtdien grūts mačs ar “Rosenborg”. Jau gatavojaties Eiropas Līgai? Sāksim to darīt ar svētdienu. Nemīlu skriet pa priekšu, steigties: pati svarīgākā spēle – nākamā. Līdz šim domājām tikai par maču ar “Riga”, bet, lūk, rīt jau pārslēgsimies uz “Rosenborg”. Mums būs piecas dienas līdz spēlei, visu detalizēti izanalizēsim, izspriedīsim un skrupolozi sagatavosimies.

Norvēģu klubs – ļoti nopietns pretinieks… Jā, neapšaubāmi. Mēs jau pētījām kaut kādas “Rosenborg” spēles, kaut ko izzinājām, skatījāmies. Protams, tā ir ļoti spēcīga komanda, tā izmanto shēmu 4-3-3, mīl augstu presingu, ļoti bīstama pie “standartiem”. Dabīgi, futbolisti fiziski spēcīgi, ar augstu meistarību. Viņi slikti sāka sezonu, bet pēc tam ievērojami uzlaboja savas lietas. Vispār, klasiska komanda. Nekas, gatavosimies, vājās vietas ir visiem. Tā kā esmu pārliecināts, 17. septembrī būs ļoti grūts, bet interesants mačs.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.

Foto – www.facebook.com/rigafootballclub