FK “Ventspils” atgriezās no Daugavpils ar neizšķirtu spēlē ar vietējo klubu. Starp citu, pirmo reizi 18 mačos starp BFC “Daugavpils” un “Ventspili” tika fiksēts bezvārtu neizšķirts. Protams, divu punktu zaudējums dzeltenzilos sarūgtināja, bet no otras puses tāds emocionāls šļaksts (vai uzsitiens!) pirms Latvijas Kausa fināla, laikam, kaut kādā ziņā pat vērtīgs.

Tagad FKV jau pilnībā pārslēdzies uz gatavošanos gada izšķirošajam mačam. Bet Daugavpilī pēc mača preses konferencē FK “Ventspils” galvenais treneris Viorels Frunza bija paredzami vīlies, pasvītrojot, ka bez galējas pašatdeves cerēt uz uzvaru nav iespējams.

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Komentēt īpaši nav ko. Spēle sanāca garlaicīga, bez vārtu momentiem. Bija daudz cīņas, divcīņu. Laikam, daži mūsu futbolisti padomāja, ka uzvarēs BFC “Daugavpils” ar vienu kāju, bet tā nenotiek. Kad meistarības nepietiekami, kad tās nav, uzvarēt var pateicoties pašatdevei un ar milzīgu vēlēšanos, bet tā mums šodien ļoti pietrūka.

Protams, braucām mēs uz Daugavpili tikai pēc uzvaras un par divu punktu zaudēšanu esam vīlušies. Bet daudz par to domāt vienkārši nedrīkst. 8. novembrī “Ventspili” gaida sezonas galvenā spēle, un tagad visas mūsu domas saistītas tikai ar to. Mačs Daugavpilī, ceru, nolaidīs spēlētājus no debesīm uz zemes, tādēļ, ka acīmredzams, ka ar tādu spēli, kādu mēs parādījām šeit, finālā cerēt uz panākumu nereāli. Mums priekš trīs gatavošanās dienas, mēs izdarīsim maksimumu iespējamo, lai sagaidītu finālu pilnībā gatavi.

Neizšķirts – tā vispirms ir psiholoģija, vai arī pretinieks arī sagādāja problēmas? Mēs brīnišķīgi sapratām, ka vienkārši Daugavpilī noteikti nebūs. Laukuma saimniekiem laba komanda, mājās tā visiem sagādā problēmas, tā labi aizsargājas. Vēl arī mākslīgais laukums, protams, laukuma saimniekiem palīdz: pēc manām domām, uz mākslīgā seguma vispār vajag aizliegt spēlēt. Bet mūsu futbolistiem, ja viņi sevi uzskata par augstas klases spēlētājiem, jāprot jebkurā gadījumā izdarīt maksimumu uzvarai, lai kaut vai spēle ritētu uz asfalta. Bet ja nesit pa vārtiem, tad vārtiem nav kur rasties, bet meistarības, atkārtošos, nav. Nav tās, lai atrisinātu to vai citu epizodi, lai atrisinātu viens pret vienu. Pat kājas futbolisti novāca, domāja par to, lai nesalauztos pirms fināla, netraumētos. Protams, tā spēlēt nedrīkst.

Villelas prombūtne iespaidoja? Protams. Mēs iedevām Lukasam atpūtu pirms fināla. Viņš visu sezonu nospēlējis praktiski no zvana līdz zvanam, un šai spēlei nebija gatavs par 100 procentiem. Nolēmām viņu pataupīt, lai svētdienā viņam nebūtu nekādu problēmu. Dabīgi, tāda kreatīva futbolista uzbrukumā mums ļoti pietrūka.

Kādēļ Kozlovs izgāja uz maiņu, bet nesāka spēli pamatsastāvā? Mēs vienmēr ņemam vērā spēlētāju stāvokli. Bez tam, pie tāda grafika bez rotācijas neiztikt. Cerējām, ka Žeņa izies ar svaigiem spēkiem, saasinās spēli, pastiprinās, bet, diemžēl, šoreiz nesanāca.

Ko gatavosiet finālam? Pa trīs dienām daudz neizdomāsi. Tagad galvenais – atjaunoties, futbolistu stāvokļa analīze. Visu izpētīsim un analizēsim, un uz tā pamata noteiksim mūsu spēles plānu.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.