FK “Ventspils” un “Valmiera” jau pēc tradīcijas izspēlēja ļoti saspringtu, nesaudzīgu un emocionālu maču. Notikumu pietiktu kaut vairākām spēlēm, tik aizraujošs sanāca šis spēles trilleris. Un viss būtu pavisam brīnišķīgi, noturētu FKV uzvaras rezultātu. Diemžēl, nesanāca – kaujiniecisks neizšķirts.

Tas, protams, sarūgtināja FK “Ventspils” galveno treneri Viorelu Frunzu. Pēc mača preses konferencē vadītājs atzīmēja, ka dzeltenzilie bija tuvāk panākumam, bet novest lietu līdz uzvarai, diemžēl, neizdevās.

FK Ventspils galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Uz karstām pēdām ļoti grūti komentēt tādu spēli. Negribas daudz runāt. 2:2 – apbēdinošs rezultāts, mēs izlaidām uzvaru. Bet tāds ir futbols. Labvēlīgu rezultātu, kā zināms, panāk tas, kurš mazāk kļūdās. Pirmā puslaika sākums mums nesanāca, bija kaut kāda panika, neizdevās darīt to, ko mēs prasījām no futbolistiem. Otrajā puslaikā nospēlējām daudz spēcīgāk, bet, diemžēl, nenospiedām pretinieku, un iznākumā izlaidām uzvaru.

Otrie “Valmieras” vārti izsauca emociju vētru… Jā, tas ir futbols, tas nav bez emocijām. Man sākumā rādījās, ka bija uzbrukums vārtsargam. Pēc tam domāju, ka bija nozīmēts brīvsitiens – no tā arī vētrainā reakcija. Saprotams, kādēļ emocijas šajā epizodē uzspēlēja: pretuzbrukuma vietā mēs saņēmām soda sitienu un ļoti apbēdinošu bumbu savos vārtos.

Epizodē kļūdījās vārtsargs Mahnovskis, darbojoties pārāk emocionāli. Vai nav laiks pamēģināt lietā otru vārtsargu? Mums ir divi labi vārtsargi, un Dele Alampasu noteikti būs iespēja sevi parādīt. Skatīsimies treniņos, analizēsim un izdarīsim izvēli.

Ar ko izsauktas FKV pārvērtības otrajā puslaikā, kad komanda ļoti ātri pārvērta 0:1 uz 2:1? Tas no taktiskās pārkārtošanās vai emocionālās sapurināšanās pārtraukumā? Domāju, abi faktori nospēlēja savu lomu. Tiešām, mēs izmainījām shēmu, pārkārtojāmies, un tas atspoguļojās mūsu spēlē. Bez tam, pārtraukumā teicām puišiem, ka nekas nav zaudēts, vēl vesels puslaiks priekšā, nedrīkst nolaist rokas, jāsitas un jādarbojas aktīvi. Saprotu, tas ir smagi, kad spēles nāk viena aiz otras, kalendārs ļoti blīvs. Bet visas komandas atrodas vienādos apstākļos, tā kā jātiek ar to galā. Bet, ticami, zināms nogurums un koncentrācijas zaudēšana tomēr lika sevi manīt, tādēļ uzvarai mums nedaudz pietrūka. Kaut gan arī pie 2:2 mēs līdz galam centāmies izraut trīs punktus, uzbrukām, bet, diemžēl, nospiest pretinieku neizdevās.

Ar ko izsaukta Mamaha pārcelšana uz balsta zonu? Pēc Fabinjo traumas izskatījām dažādus variantus, izvēle iznākumā tika izdarīta par labu tam, ko jūs redzējāt pirmajā puslaikā. Pēc pārtraukuma pārkārtojāmies, mums vajadzēja atspēlēties, tādēļ arī bija veikti pārkārtojumi.

Kāda situācija ar Fabinjo? Pagaidām pilnīgas skaidrības nav. izmeklēsim, pēc dienas – divām noteikti būs skaidrs, cik nopietna ir viņa trauma.

Kas notika ar Ļitvinski? Vēl iesildoties iesāpējās celis. Dima domāja, ka spēlēt vienalga varēs, bet spēlē citi ātrumi, cita spriedze, nācās iznākumā veikt maiņu. Ceru, trauma nav nopietna, skatīsimies.