FK “Ventspils” uzvarēja smagu maču pret “Mettu”. Sasprindzinājums, uzskrūvēts scenārijs un dramatisks atrisinājums – tādi mači ļoti patīk līdzjutējiem. Par laimi, tieši dzeltenzilo līdzjutējiem pēc fināla svilpes bija iemesls priekam – ļoti svarīga un vajadzīga uzvara!

Pēc mača preses konferencē FK “Ventspils” galvenais treneris Viorels Frunza neslēpa emocijas un pasvītroja, ka aiziet pauzē čempionātā labā un uzvarošā noskaņojumā bija ļoti svarīgi.

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Svarīga uzvara, patreiz vienas emocijas. Uz karstām pēdām pat neatcerēšos kaut kādas spēles epizodes – emocijas pārpilda. Pirmām kārtām, ļoti priecājos, ka izrāvām šos trīs punktus. Paldies puišiem, viņi parādīja raksturu, gara spēku, grūtā situācijā, zaudējot, darbojās pareizi, man ļoti patikās, kā komanda darbojās, lai šos trīs punktus izsistu. Malači!

Kas attiecas uz spēli, tad tā sanāca smaga, kā mēs arī paredzējām. “Metta” – laba komanda, jauna, ambicioza, tajā daudz talantīgu futbolistu. Esmu pārliecināts, tai laba nākotne. Bet “Ventspilij” šodien ļoti svarīgi bija uzvarēt, savākt trīs punktus, un esmu ļoti priecīgs, ka mēs šo uzdevumu izpildījām. Tagad komandu gaida pauze, trīs brīvdienas – svarīgi atpūsties no futbola, vienkārši neredzēt vienam otru kādu laiku. (Smaida).

Kā jums liekas, “Ventspils” uzvara pelnīta? Domāju, kopumā jā. Abas komandas spēlēja uz uzvaru, spēle bija atklāta, īpaši otrajā puslaikā. Momenti bija gan mums, gan viņiem – laikam, nedaudz vairāk paveicās mums. Bet šo veiksmi mēs daudzējādā ziņā nopelnījām tādēļ, ka pie 0:1 nenolaidām rokas, turpinājām cīnīties līdz galam.

Kokins izgāja starta sastāvā, pārtraukumā tika nomainīts. Nospēlēja neveiksmīgi? Nē, nekādā gadījumā. Jābūt sastāva rotācijai, šodien viņš saņēma iespēju. Nospēlēja normāli, izpildīja visu, ko mēs no viņa prasījām. Kaspars – labs jauns uzbrucējs, viņam, tā teikt, teicama galva kā uzbrucējam. Bet pagaidām viņam pietrūkst pārliecības, atbrīvotības. Viss tas obligāti atnāks. Pārtraukumā maiņu vecām tādēļ, ka mums uzbrukumā bija nepieciešams svaigs uzbrucējs, tādēļ arī izlaidām vairāk vecāko Kasparu.

Tēmas turpinājumam. “Vairāk vecākais Kaspars” iegāja spēlē teicami un nospēlēja svarīgu lomu uzvarā. Jā, Svārups nospēlēja lieliski, izdarīja savu lietu – iesita ļoti svarīgā momentā. Atnesa daudz labuma, bija daudz cīņas un divcīņu, un Svārups visur paspēja. Kad pats iesita un kad iesita Ulimbaševs, Kaspars, malacis, bija tieši tur, kur nācās būt un tas atnesa rezultātu.

Cik nopietns Rehviašvili savainojums? Pagaidām grūti teikt. Ņemot vērā tik saspringto spēļu grafiku, ņemot vērā, ka sakrājies nogurums, traumas, diemžēl, praktiski neizbēgamas. Ceru, pauzes laikā Reho atjaunosies un viss būs kārtībā.

Vai bija pendele pie rezultāta 1:1, kad kāds no laukuma saimniekiem nospēlēja ar roku savā soda laukumā? Nezinu, tiesnesis bija tuvāk, viņam bija labāk redzams. Es redzēju, ka bumba trāpīja pa roku, bet epizodes traktējums pēc tiesneša ieskata. Ja viņš neiedeva pendeli, tātad, tās nebija.

Presē runāja par to, ka par zināmajām problēmām klubā spēlētāji, tā teikt, uz robežas. Kā to komentēsiet? Teikšu tā – mums viss labi. Atpūtīsimies un sāksim gatavošanos mačam ar “Riga”. Esmu pārliecināts, viss mums būs kārtībā!

4 uzvaras pēc kārtas – “Ventspils” pārtraukumā aiziet labā noskaņojumā? Jā, protams, tādēļ šodien ļoti svarīgi bija uzvarēt. Zinājām, ka būs grūti: svaiguma pietrūkst, no tā nepareizi lēmumi, nervozitāte kaut kādos momentos. Bet, atkārtošos, noskaņojāmies mēs tikai uz uzvaru. Tagad varēsim atpūsties, un, protams, lieliski, ka varēsim to darīt labā noskaņojumā.