FK “Ventspils” uzvarēja ļoti svarīgu maču Slokā. Uzvarēja grūtu pretinieku, kura spēles stils neērts jebkuram pretiniekam. Reaktīvie un maz paredzamie palīgi lieliskajam Nemanjam Belakovičam visas 90 minūtes prasa maksimālu uzmanību! FKV ar šo uzdevumu spīdoši tika galā, atzīstami cīnoties katrā laukuma daļā. Nu un pats, saprotams, asi dzēla uzbrukumā!

Zīmīgi, ka “Ventspils” panāca uzvaru viesos pēc ļoti ilga pārtraukuma. Pēdējo reizi dzeltenzilie uzvarēja izbraukumā tikai pagājušā gada 31. augustā, kad neatkārtojamā Tosina vārti atnesa uzvaru 1:0… Slokā pār “Spartaku”!

Saprotams, ka pēc spēles FKV vadītājs Viorels Frunza bija priecīgā noskaņojumā. Pēc mača preses konferencē galvenais treneris pirmām kārtām pateicās saviem futbolistiem par to, ka viņi visas 90 minūtes darbojās kā Komanda un sitās par uzvaru, nežēlojot sevi.

FK Ventspils galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Mēs ļoti gribējām uzvarēt, un esmu ļoti priecīgs, ka uzvarējām! Noskaņošanās bija pati kaujinieciskākā. Pirmkārt, atbraucām uz Sloku pēc apbēdinošajiem 2:2 ar “Valmieru”, kur mēs pazaudējām divus punktus, kas mūs ļoti sarūgtināja. Otrkārt, tikāmies ar stipru komandu, kura mājās uzvarēja čempionu, apsteidza mūs tabulā – tikai galēja savākšanās varēja palīdzēt mums uzvarēt tādu pretinieku. Esmu ļoti priecīgs, kā sevi parādīja komanda, un pateicos visiem saviem futbolistiem: gan tiem, kuri spēlēja, gan tiem, kuri laukumā neizgāja – tā ir mūsu kopēja laba uzvara! Visi laukumā atdevās bez atlikuma, tā sacīt, mira dēļ uzvaras rezultāta, sitās tā, kā es arī gribu redzēt – par to futbolistiem atsevišķš paldies. Ja “Ventspils” tā vienmēr sitīsies laukumā, tad tabulā mēs būsim arvien augstāk.

Neapšaubāmi, spēle bija smaga, “Spartaks” – laba, spēcīga komanda, kurā savāktas klasiskas individualitātes. Lai apspēlētu tādu pretinieku, pie tam vēl viņa laukumā, vajag ļoti nopietni pastrādāt un pielikt maksimumu pūles. Vēlreiz paldies puišiem, ka viņi tika galā un apspēlēja laukuma saimniekus ne tikai pēc rezultāta, bet arī pēc spēles, kas arī ļoti svarīgi.

Kozlovs – galvenais mača varonis? Žeņa nospēlēja ļoti labi, parādīja augstu meistarību, un esmu ļoti par viņu priecīgs. Bet par mača galveno varoni kļuva visa komanda, visi malači un visi labākie. Tieši tas – visas komandas darbība – arī ir galvenais iemesls, kāpēc “Ventspils” Slokā izcīnīja trīs punktus.

Alampasu debitēja tādēļ, ka Mahnovska spēlēi bija pretenzijas? Vairākkārt esmu atkārtojis, ka mums ir divi labi vārtsargi. Šajā reizē pienāca Alampasu kārta, un esmu priecīgs par Dele, apsveicu viņu ar uzvaru debijā. Nospēlēt uz “0” būtu pavisam labi, bet arī tā viņš spēli aizvadīja solīdā līmenī. Kas attiecas uz izvēli, tad brīnišķīgi, ja ir konkurence, treneriem jālauza galva pie sastāva izvēles. Šoreiz spēlēja Dele, bet tas nenozīmē, ka esmu neapmierināts ar Mahnovska spēli: Kostja daudzas reizes izglābis, bet bija kļūdas, kā tās ir visiem. Tagad pienācis laiks spēlēt Delem, bet tālāk skatīsimies, kā rit darbs treniņos, analizēsim un izvēlēsimies.

Ar ko saistās tas, ka Eristavi, teicami spēlējot pirmajās kārtās, šajā reizē palika rezervē? Katram mačam ir spēles plāns. Šajā reizē mēs uzskatījām, ka Giorgi nepieciešams otrajā puslaikā, ka viņa iziešana piedos asumu uzbrukumā. Tā arī sanāca. Vispār, atzīmēšu, ka visa komanda ļoti labi izpildīja uzstādījumu un akurāti izdarīja to, ko mēs arī prasījām.

Kazima vārti! Ņemot vērā, cik darba ar viņu jau padarīts, vai viņa vārti man deva īpašu apmierinājumu? Jā, var tā teikt. (Smaida). Esmu ļoti priecīgs par viņu, Kazims – jauns, talantīgs spēlētājs, kurš ļoti daudz strādā, ļoti cenšas treniņos, grib sevi parādīt. Tādas kvalitātes vienmēr dod augļus, un es nešaubījos, ka viņš iesitīs un ilgi gaidīt nevajadzēs. Apsveicu viņu ar pirmajiem vārtiem un ceru, ka tie piedos puisim pārliecību, un jauni vārtu guvumi neliks uz sevi gaidīt.

Neskatoties uz pelnītu un efektīgu uzvaru, “Ventspils” spēles kvalitāti grūti nosaukt par pilnvērtīgu. Brāķa, piemēram, bija pietiekami… Piekrītu, bet futbolā arī nav iespējams pavisam iztikt bez kļūdām. Tagad visām komandām grūti: tur gan samocītā “pirmssezonka”, tur arī piesātinātais spēļu grafiks. Teicu agrāk un varu atkārtot: neviens nav gatavs uz simts procentiem. Te tikai nedaudz paspēj atjaunoties starp spēlēm, par normālu treniņu darbu vispār nav kad domāt. Palīdz tikai konkurence, sastāva rotācija, bet vienalga, saprotams, ka arī nogurums sakrājas, un psiholoģiski nav vienkārši. Bet visi ir vienādos apstākļos. Tā kā patreiz vienkārši nav laika stipri priecāties par uzvaru: atgriežamies mājās un gatavojamies svarīgajam un sarežģītajam Kurzemes derbijam.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv