“Ventspils” un “Riga” aizvadīja lielisku maču, pilnu sasprindzinājuma un dramatisma. Un, saprotams, karstu un vētrainu emociju. Dzeltenzilie parādīja kvalitatīvu futbolu, bet, diemžēl, atkal (un ļoti apbēdinoši!) palika bez punktiem. Protams, tas sarūgtināja pirmām kārtām, ko neslēpa preses konferencē pēc mača arī FKV vadītājs Viorels Frunza, izsmeļoši komentējot aizraujošā mača galvenos notikumus.

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Patreiz esmu emociju pārpildīts, tādēļ grūti kaut ko analizēt, komentēt kādus tiešus spēles momentus. Interesants, saspringts mačs, kurš droši vien patika skatītājiem. Kopumā, esmu apmierināts, kā “Ventspils” to aizvadīja. Esmu apmierināts, kā darbojās mūsu spēles plāns, izvēlēts izejot no mūsu kadru iespējām.

Acīmredzami, ka tikāmies ar ļoti spēcīgu komandu. Laikam, “Riga” nedaudz paveicās, bet mums veiksmes kā reiz arī pietrūka, vispirms uzbrukumā. Nāk prātā labs moments, kad mēs varējām izlīdzināt rezultātu pašās beigās…

Negribu neko sliktu teikt par tiesāšanu, bet man personīgi likās, ka epizodē, kad mēs ielaidām, bija pārkāpums pret mūsu vārtsargu. Kā lai arī nebūtu, pēc tā mēs turpinājām sisties, rādīt labu futbolu, bet, kā saka, no tā nav vieglāk.

Puiši izlika sevi par visiem simts procentiem, atstāja daudz spēka un emociju, bet viena mikro epizode izšķīra spēles iznākumu. Protams, ļoti apbēdinoši, vispirms par futbolistiem – reizēm es vienkārši esmu pārsteigts, no kurienes viņiem rodas spēks, kur viņi atrod emocijas, lai lūk tā, no mača uz maču cīnītos līdz galam. Paldies viņiem, priekš manis viņi visi ir vienkārši super! Tagad jādomā par nākamo spēli. Šodien ir otrdiena, naktī atgriezīsimies Ventspilī, būs jau trešdiena, bet sestdien – RFS…

Ar “Riga” “Ventspils” nospēlēja labi, bet kopumā pēdējās četrās spēlēs savāca vien vienu punktu. Vai pietiks pacietības vadībai? Uz to es nevaru atbildēt, bet no savas puses varu teikt, ka gan treneri, gan futbolisti dara visu, kas mūsu spēkos, lai izlabotu situāciju. Jā, diemžēl, četrās spēlēs tik tiešām savācām tikai vienu punktu, kas “Ventspils” līmeņa komandai, bez šaubām, ļoti maz. Iespējams, ņemot vērā spēļu intensitāti, nēesam aprēķinājuši spēkus. Kaut kur par sevi runā sastāva dziļums, zaudējam spēlētājus dēļ traumām un kartītēm. Bet saprotams, ka jebkurā situācijā tikai mēs paši varam kaut ko labot. Jāturpina strādāt, iziet laukumā, spēlēt un vākt punktus. Lūk, jau tagad domāju, kā mums gatavoties grūtajam mačam ar RFS…

Debitants Dženajevs “pamatā”, Ļotčikovs “pamatā”, (un abi, jāsaka, nospēlēja lieliski), vēl viens jauns puisis (Kokarītis) debitēja mača gaitā. Dodiet iespēju jaunajiem spēlētājiem? Jā, protams. Agrāk teicu, ka iespēja būs visiem, svarīgi, kā tu būsi tam gatavs un kā izmantosi? Pret čempionu izgāja puiši, kuri pavisam nesen pat pieteikumā neiekļuva. Malači, nospēlēja labi, var ierakstīt spēli savā aktīvā. Ceru, tas piedos viņiem papildus pārliecību, nostiprinās garu, un nākamajos mačos viņi vēl labāk tiks galā tajās vai citās spēles epizodēs.

Spēle ar trīs centra aizsargiem – tas no pretinieka spēka? Nē, mēs pievēršam uzmanību vispirms savām iespējām. Bija plāns uz spēli, no tā arī taktiskais variants. Atzīmēšu vēlreiz, esmu apmierināts, kā viss nostrādāja, daudz kas izdevās.

Kā komentēju notikumus, kuri gadījās jau pēc fināla svilpes un noveda pie trīs noraidījumiem? Saprotams, ka emocijas ir visiem. Saprotams, ka laukumā draugu nav, bet pēc spēles vajag ar cieņu attiekties pret pretiniekiem, un pret sevi – pret visiem. Nepieļaujami ļaut sev apvainojošos izteicienos runāt par ģimeni, par bērniem. “Riga” spēlētājs (uzreiz pēc mača preses konferencē V. Frunza kļūdaini minēja “Riga” kapteini S. Paniču; īstenībā bija domāts H. Prenga) mūsu spēlētāja virzienā pateica ļoti nepatīkamus vārdus. Neapšaubāmi, ko tādu nedrīkst atļauties, pie tam, tu – leģionārs, pārstāvi klubu, čempionu, rādi piemēru daudziem Latvijas futbolā. Protams, tā uzvesties – tas ir ļoti nepareizi. Bet pēc manām domām, tiesnešu komitejai vai Futbola federācijai tam jāpievērš uzmanība. Cieņai, atkārtošos, jābūt vienmēr. Bet tā mēs atkal saņemam sarkanās kartītes, pretinieks nez kādēļ pamatā – dzeltenās.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Foto – rigafc.lv