“Ventspils” un “Spartaks” uzvarētāju nenoskaidroja. Kaujiniecisks neizšķirts. Atkal, tāpat kā pirmajā mačā Slokā, savai bijušajai komandai lielu “vārtu” sveicienu nodeva Jevgeņijs Kozlovs. Iesit, Žeņja, arī turpmāk!

Kaut kā aizrautīgi Latvijas čempionāts praktiski sasniedzis ekvatoru, ļoti straujā tempā noieta, pēc būtības, jau puse nogurdinošā ceļa. Bet jau pavisam drīz šim pārbaudījumam pievienosies jauns: pirmdien, 10. augustā, “Ventspils” uzzinās savu pretinieku Eiropas Līgā. Eirokausi jau tuvu!

Vispār, pēc mača preses konferencē FK “Ventspils” galvenais treneris Viorels Frunza, apkopojot tikšanās iznākumu ar “Spartaku”, īpaši pasvītroja, ka viņam patreiz pilnīgi nav laika domāt par Eiropas Līgu – visas domas tikai par Kurzemes derbiju.

FK “Ventspils” galvenā trenera Viorela FRUNZAS komentārs:

– Kārtējā smagā spēle, kā, vispār, arī vienmēr – visas spēles čempionātā grūtas. Bez tam, spēlējām arī vēl stiprā svelmē. “Spartaks” pārsteidza, ka uzreiz dziļi iesēdās aizsardzībā, aizvadot tā visu pirmo puslaiku. Mums bija grūti uzlauzt tādu piesātinātu aizsardzību, neskatoties uz to, ka mums piederēja iniciatīva, un teritoriālais pārsvars. Nepietika asuma, bet futbolā, kā visiem zināms, uzvar tas, kurš vairāk iesit…

Otrajā puslaikā ielaidām vārtus, spēle kļuva vairāk atvērta, un liels paldies puišiem: viņi malači, parādīja raksturu, atkal parādīja, ka viņiem nav vienalga. Iznākumā varējām arī uzvarēt, varējām arī zaudēt – tā kā, laikam, kā reiz neizšķirts izskatās kopumā taisnīgs iznākums. Interesanti, vai tur bija aizmugure, kad jau pieliktajā laikā Kozlovs varēja iziet viens pret vienu… Vispār, ja tiesnesis saskatīja aizmuguri, tātad, tā bija.

Brīnišķīgi saprotu, ka komanda parāda ne tos rezultātus, līdzjutēji gaida no “Ventspils” ko citu. Ir, protams, zināmas problēmas, piemēram, ļoti pietrūkst mums vārtus gūstoša uzbrucēja, kurš varētu izmantot pat pus momentu. Nekas, turpināsim strādāt ar tiem, kuri mums ir, un gatavojamies jau nākamajam mačam.

Svārups pavisam neapdraudēja pretinieka vārtus, iespējams, viņu vajadzēja nomainīt ātrāk? Pēc spēles vienmēr domā, ko varēja izdarīt savādāk, kaut ko analizē, bet izmainīt jau neko vairs nevar. Svārupam tiešām nenācās vienkārši, acīmredzot, ka diskvalifikācija izsita viņu no ritma, viņam pietrūka spēles tonusa. Bet es izlaidu viņu laukumā, tādēļ, ka biju pārliecināts, ka Kaspars atstrādās savu laiku pēc maksimuma, izliks visu bez atlikuma – tā arī bija. Kas attiecas uz maiņu, tad varbūt, arī vajadzēja viņu agrāk nomainīt. Bet es nomainīju viņu tad, kad sajutu, ka maiņa nepieciešama.

Kozlovs – trešais pendeļu izpildītājs sezonā. Tas ir trenera lēmums? Pirms mača treneris nozīmē to, kurš sitīs, bet reizēm sit tas, kurš dotajā momentā jūt, ka iesitīs, ka ir pārliecināts par sevi pilnībā. Bija jāsit Lukasam, bet Kozlovs uzņēmās atbildību uz sevi, bija pārliecināts, ka iesitīs – un iesita, malacis.

Jau pirmdien Eiropas Līgas izloze. Paspējat par to domāt, vai pavisam ne līdz tam? Nē, par izlozi nedomāju pilnībā. Un ko gan tur minēt: kurš nāks, tas nāks. Bez tam, līdz Eiropas Līgas mačam vēl ļoti daudz laika, bet kārtējā Latvijas čempionāta spēle jau trešdien. Tā kā patreiz visas manas domas saistītas tikai ar spēli Liepājā, ar to, kā tur uzvarēt un izcīnīt trīs punktus.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv