Ceturtdien, 25. jūnijā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta trešās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda mājās uzņēma tradicionāli neērto pretinieku klubu “Valmiera”. Svelmē mačs bija īsts karstais trilleris un noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu ar rezultātu 2:2.

Vārtus dzeltenzilo labā iesita Kaspars Svārups (uzbrucēja vārtu sērija turpinās!) un Giorgi Eristavi, kurš nosvinēja savus pirmos vārtus FKV – apsveicam, Giorgi!

Karsta cīņa bija gaidāma pirms spēles: spēles laikā tās bija pietiekoši! Debijā viesi vairāk bija ar bumbu, bet neko reālu izveidot nespēja. Spēle pamatā gāja bez asuma, toties divcīņas bija katrā laukuma daļā, nesaudzīgas, brīžiem ļoti nesaudzīgas.

Aizsardzība izskatījās stiprāka par uzbrukumu, jo negaidītāki izrādījās viesu gūtie vārti, pateicoties “Valmieras” uzbrucēja Emanuela Arokodares auglīgai individuālajai meistarībai. Minimālā laukuma daļiņā uzbrucējs ar vienu kustību apmānīja divus sedzējus un trāpīgi sita apakšējā stūrī – 0:1.

“Ventspils” uzreiz metās atspēlēties, ļoti efektīgi izskatījās Giorgi Eristavi. Viņš izveidoja teicamu iespēju 41. minūtē, bet viņa centrējums uz tālo stabu nesanāca rezultatīvs: Jevgeņijs Kozlovs, diemžēl, no trāpīgas pozīcijas nedaudz kļūdījās. Žēl…

Toties otro pusi FKV sāka vareni! Pārkārtojās taktiski, pielika emocijas un ātri iesita divus brīnišķīgus vārtus. Pirmais atzīmējās Kaspars Svārups. Kozlovs labajā flangā nofintoja, klasiski nolika bumbu pa sitienam Ingaram Stuglim, kura atzīstamo sitienu ar grūtībām atvairīja vārtsargs. Bet pie atlēkušās bumbas pirmais bija Svārups-vanags – 1:1!

Un turpat skaisti Eristavi vārti! Spiediena turpinājums, un brīnišķīgs gruzīnu pussarga individuālais darbs: apvedošs sitiens no metriem 18 – izņem: 2:1! Labais, Giorgi, sit tā vēl!

“Ventspils” šajās minūtēs izskatījās lieliski, bija neapšaubāmā pārsvarā, bet 71. minūtē viesi izpelnījās tiesības uz soda sitienu, no kura pilnībā varēja izvairīties. Netverams Kriša Kārkliņa sitiens: bumba ietriecās augšējā stūrī – 2:2.

Mačs dāvāja daudz karstu emociju. Strīdi, dzeltenās kartītes abiem (!) galvenajiem treneriem, bļāvieni, cīņa visur un vienmēr. Neviens negribēja piekāpties. Tādas cīņas visbiežāk arī noslēdzas neizšķirti. Starp citu, pirmais šajā čempionātā. FK “Ventspils”, laikam, bija tuvāk uzvarai, bet lūk, nesanāca. Pārdzīvot nav laika! Jau pirmdien, 29. jūnijā, jauns sarežģīts mačs – izbraukums pie “Spartaka”. Arī tur būs kauja, arī tur būs karsts trilleris. Kurā, protams, ļoti gribas uzvarēt…

Uz priekšu, “Ventspils”!

Ventspils – Valmiera – 2:2 (0:1)

Ventspils: Mahnovskis, Sahņevičs, Rehviašvili (Pjagbara, 46), Ļitvinskis (Mčedlišvili, 18), Tīdenbergs, Mamahs, Stuglis, Eristavi (Tālbergs, 78), Kozlovs (Odongs Mba, 57), Villela, Svārups (Ulimbaševs, 56)

Rezervisti: Alampasu, Kazims.

Valmiera: Kožuhars, Jagodinskis, Liepa (Punculs, 59), Kārkliņš, Musolitins, Sarsenovs (Jaunzems, 68), Selestins, Zaddems, Mendes (Badmus, 85), Diagne, Arokodare

Rezervisti: Soloha, Miķelsons, Samoilovs, Kudu.

Vārti: 0:1 Arokodare (35), 1:1 Svārups (50), 2:1 Eristavi (51), 2:2 Kārkliņš (75).

Brīdinājumi: Diagne (10), Svārups (18), Liepa (39), Mčedlišvili (44), Zaddem (58), Selestins (64), Punculs (74), Stuglis (90+1).

Tiesnesis: Artis Ķēniņš (Tukums).

Ventspils. 25. jūnijs.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 7 (3) – 4 (3).

Stūra sitieni: 3 – 1.

Pārkāpumi: 7 – 4.

Aizmugures: 1 – 1.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 10 (4) – 5 (3).

Stūra sitieni: 0 – 2.

Pārkāpumi: 12 – 9.

Aizmugures: 0 – 0.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv