Piektdien, 14. maijā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta divpadsmitās kārtaas ietvaros Igora Kičigina komanda mājās uzņēma klubu “Valmiera”. Viens no čempionāta līderiem panāca uzvaru ar rezultātu 2:0.

Abus vārtus viesi iesita pirmajā puslaikā. Pirmais atzīmējās Kamilo Mena, realizējot izgājienu viens pret vienu – 0:1. Bet pirmās puses pašās beigās viesiem pie “standarta” palīdzēja rikošets, un apsveikumus saņēma Svjatoslavs Kožedubs – 0:2.

Otrajā puslaikā “Ventspils” ļoti centās smago stāvokli izlabot, spēlēja pavisam ne slikti, un 66. minūtē bija jāsasina situācija līdz galējai. Laukuma saimnieki ieguva tiesības uz pendeli, kuru Marks Kurtišs nopelnīja ar lielisku, aktīvu darbu: cīnījās epizodē līdz galam, piespieda kļūdīties gan aizsargu, gan vārtsargu. Malacis!

Bet tālāk… Pats cietušais arī nolēma sist no “punkta”, bet tas, kā zināms, pie panākuma bieži vien nenoved. Nerakstītais futbola likums nostrādāja arī šajā reizē: Kurtišs uzsita atklati slikti, un “Valmieras” vārtsargs Rihards Matrevics bumbu efektīgi noķēra. Uh…

Protams, tas bija ļoti apbēdinoši. Iesistu uzbrucējs, rezultāts 1:2, un viss iespējams. Vēl jo vairāk, pie stipra lietus, kurš “priecēja” gan komandas, gan līdzjutējus lielāko mača daļu. Tādā laikā viss var būt. Bet galvenais pavisam ne lietus, bet aktīva un labā nozīmē agresīva laukuma saimnieku spēle, kuri pēc pārtraukuma, likās, aizmirsa par rezultātu un vienkārši spēlēja tā, it kā gribētu pierādīt jau pirmkārt pašiem sev, ka viņi spējīgi uz brīnumiem. Kurš zin, notiktu brīnums, iesistu Kurtišs šo pendeli.

Nav jautājumu, “Valmiera” izskatījās ļoti vareni un interesanti, un kārtējo reizi pierādīja, ka mūsu čempionātā neviens tik ātri un zinoši neskrien. Pie tam, kā reiz viesi pirmie nogulēja momentu, bet šodienas neveiksminieks Kurtišs nespēja realizēt savu iespēju: ar sitienu no brīnišķīgas pozīcijas vārtsargs tika galā. Žēl, iesistu Marks un…

Pēc tā viesu spiediens pieauga ar katru minūti, reizi mūs glāba stabs, vairāk, kā vienu reizi mūs glāba Vladislavs Lazarevs. Un tomēr puslaika noslēgumā viesi savu panāca, pie tam divreiz. Nesaudzīgi un nenovēršami. Un, tomēr jāatzīst, pelnīti.

0:2 – to atspēlēt ļoti sarežģīti. Vēl pie visa traumu dabūja dzelžainais Dima Litvinskis, nācās pārkārtot gan aizsardzību, gan vidējo līniju. Māris Bite, jāsaka, izgāja ļoti simpātiski, ar viņa parādīšanos laukuma centrā parādījās zināma virzība un variācijas. Vēl vairāk, parādījās karsti momenti pie līdera vārtiem! Uzbrukuma uzrāviens sasniedza virsotni, kad Kurtišs izsita tiesības uz pendeli. Bet…

Lietus jau tā lēja, kā no spaiņa, bet te lieka šalts auksta ūdens. Prieka un jaunu spēku priekš izglābšanās vietā – vilšanās un tas pats 0:2 uz tablo. Smagi. Dažās epizodēs viesi pilnībā varēja liegt visas pēdējās ilūzijas intrigai, bet Lazarevs un kļūdas atstāja laukuma saimniekiem iespēju sapņiem par izglābšanos.

Un FKV līdz galam ticēja tam, ne uz mirkli nepārstāja sisties, un katrs metās izklupienos pat pašās bezcerīgākajās situācijās un visu laiku domāja par to, kā iesist. Pelnījuši, bet… Pat tiešs Dragoļuba Andelkoviča sitiens, kad tas jau neko vairs nevarēja mainīt, arī tas trāpīja vārtsargam…

Kārtējā neveiksme. Ko tur spriest, neveiksme – vienmēr neveiksme, un neko tur nepateiksi. Lai arī pretiniekos līderis, rādot, laikam, pašu klasiskāko, organizētu un saturīgāko futbolu turnīrā posmā “starts – maijs”, no tā mums nav vieglāk. Bet tagad arī par šo zaudējumu vajag ātrāk aizmirst.

Jau pirmdien, vien pēc dažām dienām, jauns, ļoti svarīgs un principiāls mačs. Mums jau sen nav kur atkāpties, bet te… Lūk, jau kur vajag cīnīties tā, lai katra spēlētāja iekšienē, tā teikt, lāpas degtu!

Uz priekšu, “Ventspils”!

Optibet Virslīga 2021. 12. kārta

Ventspils – Valmietra – 0:2 (0:2)

Ventspils: Lazarevs, Bačiašvili (Kokarītis, 67), Litvinskis (Bite, 46), Sahņevičs, Malovičs, Varšanidze, Tkačuks, Dusalijevs, Siņica, Neilands (Kazims, 56), Kurtišs (Andelkovičs, 67)

Rezervisti: Alampasu, Kaņeps, Bogdaškins.

Valmiera: Matrevics, Gadrani, Dava, Želizko, Jaunzems, Falls, Gejs (Sovs, 60), Diagne (Jokota, 60), Kožedubs (Silagadze, 60), Mena (Zeddems, 77), Krollis (Punculs, 74)

Rezervisti: Eleferenko, Balodis, Lagūns, Toniševs.

Vārti: 0:1 Mena (41), 0:2 Kožedubs (45+1).

Brīdinājumi: Litvinskis (44), Tkačuks (51), Mena (57), Sahņevičs ()65), Matrevics (65), Lazarevs (74), Punculs (76).

Kurtišs 66. minūtē nerealizēja 11 m soda sitienu (vārtsargs).

Tiesnesis: Mareks Ķere (Tukums).

Ventspils. 15. maijs. 2. skolas stadions. Bez skatītājiem.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 1 (1) – 9 (7).
Stūra sitieni: 0 – 5.
Pārkāpumi: 10 – 8.
Aizmugures: 1 – 0.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 6 (4) – 4 (3).
Stūra sitieni: 1 – 2.
Pārkāpumi: 7 – 6.
Aizmugures: 0 – 2.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.