Lielā spēļu diena FK “Ventspils” noslēdzās ar kontroles maču ar klubu “Ufa”, kurš pārstāv Krievijas čempionāta augstāko divīziju. Vēl pirms spēles bija pilnībā acīmredzams, ka dzeltenzilajiem klāsies grūti: komandu gatavības līmenis dotajā etapā ļoti atšķiras. Tomēr visu spēli FKV izturēja ļoti pienācīgi, un tikai rezultāts sanāca apbēdinošs: 92. minūtē pretinieks izrāva minimālu uzvaru – 0:1.

Līdz neizšķirtam, kuru dzeltenzilie ar raksturu un nepiekāpību noteikti pelnījuši, palika pavisam nedaudz, kad uz FKV vārtiem tika nozīmēta pendele. Tā teiksim, ne viennozīmīga. Divcīņa, nesaudzīga spēle bumbā, pretinieka kritiens. Bet neveltīt jau tagad uzmanību tiesāšanai. Ir arī vairāk svarīgas lietas.

Pendeli “Ufa” realizēja pārliecinoši – 0:1. Rezultāts apbēdinošs divkārt, tādēļ, ka burtiski divas – trīs minūtes pirms “punkta” “Ufai” bija lielisks moments: sitiens no tuvas pozīcijas. Konstantins Mahnovskis spīdoši glāba komandu. Rādījās, tas ir viss, 0:0, jau nemainīsies, bet…

Vispār, rezultāts tagad, protams, otrajā plānā. “Ufai” gatavošanās sen kūsā, Rašida Rahimova komanda sen spēlē un atrodas pieklājīgā kondīcijā. FKV tādā sastāvā šodien kopā bija vispār pirmo reizi (!), bet aiz muguras tikai nedēļa treniņu. Starpība jūtama.

Protams, bija zināms nemiers, kā dzeltenzilie tiks galā, kā izturēs 90 minūtes spēlē ar nopietna līmeņa komandu. Un vēl pie karsējošas saules.

Tika galā! Neapšaubāmi, bija smagi, te jāizbrauc uz raksturu un morālo – gara spēku, un tas komandai labi sanāca. Tas pats kapteinis Andrejs Sahņevičs cīnījās, kā lauva, un visi partneri viņam bija pilnībā atbilstoši. Tas pats Dima Litvinskis – tas jau monolīts jau februārī! kopumā, visi lieli malači.

Pārsvars, neapšaubāmi, bija “Ufai”, bet līdz nospiedošam tam bija ļoti tālu. Pirmajā puslaikā palika prātā ja nu vien trāpīgs sitiens vārtu stabā un brīnišķīgs Mahnovska seivs, kad vārtsargs izvilka grūtu bumbu no “devītnieka”.

FKV uzbrukuma izgājieni sanāca retāk, bet pie tā FKV kā reiz… iesita. Laba kombinācija, Dragoļubs Andelkovičs uzbrukumu noslēdza, bet aizmugure. Jāskatās, protams, bet, no otras puses, neveltīt jau tagad uzmanību tiesāšanai. Ir ari daudz svarīgākas lietas.

Paradoksāli, bet pēc pārtraukuma, kad, likās, spēks dzeltenzilos vajadzēja atstāt ar lielu ātrumu, laukumā bilde pat nedaudz mainījās. “Ventspils” puslaika vidū ne slikti kombinēja, ļoti centās aktīvais Oļegs Siņica, piedeva tādu simpātisku staru uzbrukumā Niks Dusalijevs, un tas pilnībā varēja novest pie vārtu guvuma. Divreiz, piemēram, Sahņevičs bīstami sita ar galvu un divreiz bumba lidoja garām stabam. Žēl, par Andreju būtu divkārt patīkami nopriecāties. Nekas, dzelzscietais kapteinis vēl iesitīs…

Iznākumā viss noslēdzās tā, kā noslēdzās, un arēnu dzeltenzilie pameta ļoti sarūgtināti. Tas iepriecināja. It kā parasts treniņnometnes darba mačs, kur svarīgas daudzas lietas, bet rezultāts – otršķirīgs. Bet nē. Sāpīgā neveiksme sarūgtināja, un tas nozīmē daudz. Tā rūdās nevis metāls, bet raksturs.

Spēles diena noslēgta. Īsa atelpa, un rīt jauna sūra un nepieciešamā darba rutīna. Divreizējos treniņus neviens nav atcēlis. Gatavojamies.