Svētdien, 27. septembrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta divdesmitās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu “Tukums”. Spēle dzeltenzilajiem neizdevās, bet galvenais uzdevums izpildīts – trīs svarīgi punkti iegūti. Uzvara ar rezultātu 2:0!

Vārtus šodien “Ventspils” labā iesita tikai uzbrucēji un tikai Kaspari. Otrā puslaika sākumā izcēlās Kokins, skaisti izmantojot aso Giorgi Mčedlišvili piespēli. Otrā puslaika beigās izcēlās jau Svārups, atrodoties vairāku pretinieku ielenkumā individuāli sagatavojot sev iespēju precīzam sitienam. Malači, Kaspari!

Acīmredzami, ka FKV mačā ar turnīra pastarīti bija acīmredzams favorīts. Bet kā reiz tas, pēc visa spriežot, arī nospēlēja ar laukuma saimniekiem ļaunu joku. Viņi ilgi iegāja spēlē, atļaujot pretiniekam dažus nepatīkamus izgājienus. Bet uzticams un uzmanīgs bija Konstantins Mahnovskis.

Minūtes trīsdesmit vajadzēja dzeltenzilajiem, lai sāktu beidzot radīt nopietnu spiedienu Ivana Baturina vārtiem. Momentu pietika, bet akuritātes noslēgumā kā reiz ne. Reizi Lukass Villela efektīgi uzgrieza bumbu: tā noslīdēja pa pārliktni un atlēca laukumā…

Bet otrais puslaiks sākās brīnišķīgi! Klasisks sagatavošanas darbs labajā flangā, Villela, Jevgeņijs Kozlovs un Mčedlišvili ar teicamu piespēli no flanga. Kokins lieliski sevi piedāvāja un lieliski vienā pieskārienā novirzīja bumbu tīklā – 1:0! Labais, Kaspar. Savas iespējas jāprot izgauzt un izmantot.

Likās, lūk, tagad jau viesi nodrebēs un laukuma saimnieki pārliecināti turpinās uzbrukt un sist iekšā. Bet… nemaz ne tā. FKV bija pārāk daudz brāķa, bet uzbrukumu nobeigumā nekādi nesanāca izvēlēties pareizo risinājumu. Un arī precizitātes nekādi nepietika. Tas pats Kokins, un vēl arī Kozlovs un citiem iespējas bija ļoti labas, bet bumba vārtos spītīgi negāja.

Pie tam vēl simpātiskais “Tukums” pavisam nedomāja skumt dziļā aizsardzībā, bet uzmācīgi un strauji līda uz priekšu. Pie tam vēl pat mazākumā, kurā nonāca 64. minūtē. Dažās epizodēs FKV līdzjutējiem nācās kārtīgi panervozēt, bet, par laimi, noslēgt savus bīstamos uzbrukumus ar rezultatīvu sitienu viesiem nesanāca.

Saspringums iznākumā nokrita tikai 90. minūtē, kad Svārupa varenā uzmācība nesa augļus. Masīvs izgājiens, Kazims pabaidīja sedzējus un atdeva bumbu partnerim uzbrukumā. Nu bet Svārups neievēroja uz pleciem “karājošos” aizsargus un efektīgi trāpīja vārtos – 2:0! Labais, Kaspar. Un arī turpmāk dari tāpat!

Uzvara. Futbola kvalitāte FKV šodien, teiksim atklāti, bija ne pārāk iespaidīga. Dzeltenzilo vadītājs Viorels Frunza jau pēc spēles vispār nosauks savas komandas spēli par sliktāko sezonā. Nu ko, tā gadās. Un saprotams, ka analīze un izpēte atbildēs uz jautājumiem, kādēļ tā gadījās. Bet pats galvenais – uzvara panākta. Kad punktus zaudēt nedrīkst, tas ir pats svarīgākais. Nu bet nākamajās spēlēs noteikti nospēlēsim labāk un spēcīgāk!