Sestdien, 13. februārī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo kontroles maču Turcijas treniņnometnē. Viorela Frunzas komanda tikās ar Krievijas klubu “Torpedo” (Maskava), vienu no vadošajiem klubiem FNL. Mačs bija nesaudzīgs, kaujiniecisks un noslēdzās ar dzeltenzilo uzvaru ar rezultātu 1:0!

Par izšķirošo vārtu autoru kļuva uzbrucējs Kristians Pjagbara, spēles beigu daļā pārliecinoši realizējot pendeli. Tā tika nozīmēta par noteikumu pārkāpumu pret Dragoļubu Andelkoviču.

Mačs tika gaidīts ar lielu interesi. Sergeja Ignaševiča komanda ambicioza, cīnās par iekļūšanu Krievijas čempionāta augstākajā divīzijā. Pieklājīgs līmenis. Un sastāvs, kā parādīja spēle, torpediešiem stiprs, sabalansēts.

Pirmajā puslaikā pārsvars kā reiz bija pretiniekam, vairāk “vazājot” bumbu un cenšoties radīt spiedienu. FKV gudri un uzticami aizsargājās un neko tiešām bīstamu oponentam neatļāva. Tā, pus momenti un sasprindzinājums.

Otrajā puslaikā lietas virzījās jautrāk. Arī līdz pārtraukumam pietika tādas vīrišķīgas, labā ziņā agresīvas un nesaudzīgas cīņas – otrajās 45 minūtēs tās kļuva vēl vairāk. Iepriecināja, ka stingrajiem puišiem no “Torpedo” mūsu futbolisti šajā plānā pilnībā nepiekāpās, bet kombicionālā un vairāk izdomas futbolā, acīmredzami pārspēja. Spēles daudzveidību dzeltenzilie noteikti parādīja vairāk.

Un asuma pie “Torpedo” vārtiem sāka rasties arvien vairāk. Pietrūka aukstasinības noslēgumā, bet tā “atradās” jau spēles beigās. Ass un labs FKV uzbrukuma dūriens, Andelkovičs pretinieka soda laukumā, kur uzbrucēju arī notrieca – pendele. Pjagbara pārliecinoši ar uzdevumu tika galā – 1:0!

Uzvara! Malači, puiši. Atstrādāja ne tās vienkāršākās 90 minūtes izturēti un savākti. Patīkams, neapšaubāmi, moments. Nav šaubu, ka treneru štābs savu futbolistu darbībās atrada pietiekami vaļību, bet treniņnometnē tā arī jābūt. Cita lieta, ka labot tās, tikt vaļā pavisam un, tātad, kļūt spēcīgākiem vienmēr labāk uz uzvaru fona.

Turpinām strādāt. Tas ir pats svarīgākais.

Uz priekšu, “Ventspils”!

Kontroles mačs

FK Ventspils – FK Torpedo – 1:0 (0:0)

Ventspils: Alampasu, Bite, Ļotčikovs, Slinkins, Kokarītis, Genajevs, Fabinjo, Dusalijevs, Pjagbara, Andelkovičs, pārbaudāmais spēlētājs (1).

Uz maiņu izgāja: Mahnovskis, Sahņevičs, Ļitvinskis, Bačiašvili, Malovičs, Siņica, Kazims, Varšanidze.

Vārti: 1:0 Pjagbara (85, no 11 s.s).