Sestdien, 8. augustā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta trīspadsmitās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu “Spartaks” (Jūrmala). Mačs sanāca nepiekāpīgs un noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu ar rezultātu 1:1. Mājās FKV nezaudē!

Vārti dzeltenzilo aktīvā uzbrucējam Jevgeņijam Kozlovam, kurš 80. minūtē pārliecināti realizēja pendeli. Vienpadsmitmetrinieks tika nozīmēts par noteikumu pārkāpumu pret Kasparu Kokinu, kurš savas minūtes nospēlēja ļoti enerģiski un vērtīgi – labais, Kaspar!

Mačs sanāca saspringts, pie kam, galveno sasprindzinājumu ieviesa svelme. Gandrīz +30 (!) – tur ne līdz augstam tempam un reaktīvām kustībām. Laukuma saimnieki ar pirmajām minūtēm pārvaldīja bumbu, kam viesi arī īpaši šķēršļus nelika: “Spartaks” pirmajā puslaikā atdeva teritoriju pretiniekam, piesātinot vidējo līniju un izveidojot varenu un bīstamu pretuzbrukumu stāju. Asuma tādēļ līdz pārtraukumam bija maz.

Bet otrajā puslaikā “Spartaks” paredzami pārkārtojās, viesu spēles plāns jau paredzēja asumu un draudus. No sākuma vēl pāris izgājienu organizēja dzeltenzilie, bet pēc tam jau spartakieši uzbruka ievērojami asāk. 60. minūtē lielisks bija Konstantins Mahnovskis, pāris sekundēs atvairot divus spēcīgus sitienus – bravo, vārtsarg!

Bet drīzumā bezspēcīgs bija arī vārtsargs. Nemanja Belakovičs atdeva brīnišķīgu piespēli vientuļajam Kirilam Drišļjukam. Sitiens zem pārliktņa izrādījās nevainojams – 0:1.

“Ventspils” nokļuva ļoti smagā situācijā. Zaudējam, svelme, stiprs pretinieks – kā tad izlabot?! Izglāba raksturs, līdzjutēju atbalsts (paldies!) un savlaicīgas maiņas. Tas arī palīdzēja FKV saglabāt un pagarināt mājas sēriju bez zaudējumiem!

Vārti nāca jau mača beigu daļā. Kozlovs uzšķērda flangu un asi piespēlēja soda laukumā, kur pārkāpa noteikumus pret Kokinu. Sitiens no “punkta” Kozlovam padevās vienreizējs – 1:1! Ir trešie vārti sezonā savai bijušajai komandai: Žeņja – “Spartaka” briesmas!

Bet otros vārtus FKV tā arī neiesita, kā neiesita tos arī “Spartaks”, kuram iespējas tāpat, protams, bija. Uzbrukuma dzirkstis pēdējās minūtēs tā, tomēr, arī neizmainīja status-kvo – kaujiniecisks neizšķirts.

“Ventspils” atkal pierādīja, ka mājās tas nezaudē. Jāsaka, ar to var palielītie vēl tikai “Riga” – visi pārējie dzimtajās sienās jau piedzīvojuši fiasko. Mājās mēs līdzjutējus priecējam. Sen laiks iepriecināt arī viesos! 12. augustā tam pats piemērotākais datums – FKV izbraukumā gaida Kurzemes derbijs. Karsts mačs būs, kā jau vienmēr. Un nevar būt FKV citas devīzes: vajag cīnīties un izdarīt visu priekš ilgi gaidītās uzvaras!