Sestdien, 29. maijā, FK “Ventspils” futbolisti aivadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta piecpadsmitās kārtas ietvaros Igora Kičigina komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu “Spartaks” (Jūrmala). Dzeltenzilie pirmo reizi sezonā spēlēja Centrālajā stadionā, un tas atnesa laukuma saimniekiem veiksmi. 0:0 – bezvārtu neizšķirts. Tādu rezultātu pilnībā var nosaukt par savdabīgu FKV uzvaru, kura sastāvā laukumā izgāja daudzi vakarējie dublieri. Visa komanda, un jaunatne pirmām kārtām, visas šīs grūtās 90 minūtes sitās katrā laukuma daļā un pelnījusi labu novērtējumu. Malači!

Lielāko mača daļu laukuma saimnieki paredzami aizvadīja aizsardzībā, cieši un uzticami cīnoties par katru bumbu. Uzbrukumā līdz asumam pie Dāvja Oša vārtiem nenonāca, bet pie tam, kā reiz FKV gandrīz izrāva uzvaru mača nobigumā. 92. minūtē Kazims no brīnišķīgas pozīcijas sitatālajā apakšējā stūrī un… Pavisam nedaudz netrāpīja. Uh, iesistu uzbrucējs, lūk, tas būtu laimīgs dramatisks noslēgums!

Bet gadījās kļūme. Tomēr arī kaujiniecisko 0:0 var ierakstīt dzeltenzilo aktīvā. Jo šodien “Ventspils” sastāvs bija nevis vienkārši negaidīts, tas izrādījās absolūti negaidīts! Traumu dēļ spēli izlaida Andrejs Sahņevičs, Marks Kurtišs, Dmitrijs Litvinskis, Milenko Malovičs, Dragoļubs Andelkovičs, neiekļuva pieteikumā Vako Bačiašvili, Vladislavs Lazarevs un Boriss Bogdaškins.

Pirmajā plānā nācās iziet bezbailīgajai un izslāpušajai jaunatnei! Nesenie FKV debitanti Maksims Semeško (17 gadu) un Dīvs Rīns (19 gadu) šajā reizē debitēja “pamatā”. Bet pavisam jau jaunais aizsargs Ņikita Fedoruks debitēja gan “pamatā”, gan FKV vispār. Puisim vien 16 gadu!

Lūk, tā ir jauno dotību parāde! Ko runāt, ja pavisam vēl jaunie puiši, kā Māris Bite, Robins Kokarītis, Niks Dusalijevs un Kristers Neilands izskatās jau kā pieredzējuši kaujinieki uz debitantu fona. Starp citu, varenais “cilvēks – buldozers” Neilands ieņēma centra aizsarga pozīciju un parādīja sevi no pašas labākās puses. Necaurejamais bastions, malacis, Krister!

Un lūk, šī jaunarmiešu nodaļa, pieredzējušo zubru, kā Jurija Tkačuka un Oļega Siņicas gudri atbalstīta (kaut pirmajam vien 26, bet otrajam – 25!) un, protams, ar “superveterānu” Volodju Mukinu, ņēmās sisties par labvēlīgu rezultātu ar komandu, kura iepriekšējā kārtā uzvarējusi “Valmieru”.

Protams, laukuma saimniekiem bija grūti. Bet lūk, pozitīvs fakts. Pirmajā puslaikā dzeltenzilo gudrs taktiskais darbs kopā ar vēlēšanos nezaudēt pat vienu divcīņu galīgi nomāca visu asumu uzbrukumā. “Ventspilij” nekas nopietns neatradās uzbrukumā, bet “Spartakam” arī tāpat.

Otrajā puslaikā vairāk pieredzējušais pretinieks pielika kustībā, izdarīja spiedienu, bet vienalga neko nevarēja padarīt dzeltenzilo aizsardzības valnim. Nekā pa īstam bīstamu vārtu gūšanai pie Deles Alampasu vārtiem, kurš nospēlēja uzticami un stipri, viesi tā arī neizveidoja. Ja nu vienīgi pāris pus momentu, bet arī ne vairāk. Kazima izgājiens pēdējās sekundēs bija daudz bīstamāks!

Iznākumā – neizšķirts, kuru var pieskaitīt psiholoģiskai uzvarai. Mums šajā sezonā jau tā maz prieka, ka, lūk tāds, kvalitatīvs un kaujiniecisks mačs talantīgās jaunatnes izpildījumā (un pārējo puišu arī, protams) ievērojami pacēla noskaņojumu. Tā arī gribas vēlreiz atkārtot: “Malači!”

Tagad “Ventspilij” čempionātā pauze. Nākamā kārta tikai jūnija vidū – 17. izbraukums uz Daugavpili. Nav šaubu, ka jaunatne šo posmu aizvadīs galēji produktīvi, trenēsies un gatavosies ar īpašu degsmi un piepūli. Un pieredzējušajiem kaujiniekiem nāksies stipri pastrādāt, lai atgrieztu sev vietu sastāvā. Vispār, nesāksim minēt: kurš zin, kas tur būs pirmā vasaras mēneša vidū. Bet labākajam ticēt turpināsim. Cits nekas neatliek.