Svētdien, 14. februārī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo kontroles maču Turcijas treniņnometnē. Viorela Frunzas komanda tikās ar klubu “Soči”, kurš Krievijas čempionātā pēc 19 kārtām ieņem ceturto vietu. Pretinieks izrādījās spēcīgāks un panāca uzvaru ar rezultātu 2:0 (1:0).

Krievijas komandas uzvaru var nosaukt par pelnītu. “Soči” ar šo spēli noslēdza Turcijas treniņnometni, laiks atgriezties mājās, un gatavība komandai atbilstoša. Starpība jutās izteikti: tur gan ātrums, gan mobilitāte, gan kopējā kustība. Pie tam, vērts atzīmēt, ka “Soči” pret dzeltenzilajiem spēlēja ne pašā spēcīgākajā sastāvā: pirms šī mača Krievijas komanda paspēja vēl aizvadīt sparingu ar Maskavas “Dinamo”.

Jebkurā gadījumā Vladimira Fedotova komandai futbolistu atlase solīda, tā kā FKV gaidīja nopietns un ne vienkāršs mačs. Vēl arī tādēļ, ka šodien sastāvs FKV bija, pēc būtības, eksperimentāls (gandrīz puse no “pamata” – spēlētāji uz pārbaudi), un arī slodze futbolistiem sūra: maču daudz, neatlaidīgs, katras dienas treniņu darbs kūsā, bet puišu spēki tomēr nav bezgalīgi. Un arī jaunas emocijas no dienas uz dienu smelt nav tik viegli.

Tomēr kopumā pirmais puslaiks bija pilnībā visai līdzīgs, kaut gan “Soču” pārākums arī bija manāms. “Soči” bīstamu momentu netrūka, bet pievīla brāķis noslēgumā. Bet 29 minūtē pretinieks tomēr nonāca vadībā, kad mērķi sasniedza vienpadsmit metru soda sitiens – 0:1. Pendele, nevarētu teikt, ka acīmredzama, bet, laikam, iemesls to nozīmēt tiesnesim bija.

Atbildē, starp citu, dzeltenzilie uzreiz gandrīz izlīdzināja rezultātu: gudri atstrādāts auts, sitiens, un bumba noslīdēja pa pārliktni.

Bet lūk, otrais puslaiks sākās neveiksmīgi; pretiniekam – ass pretuzbrukums, brīnišķīga uzšķeļoša piespēle un izgājiens viens pret vienu ar Konstantinu Mahnovski, tehniski realizēts – 0:2.

Protams, gribējās atspēlēties, un kā reiz uzbrukumā FKV otrās 45 minūtes izskatījās daudz interesantāk, kā līdz pārtraukumam. Sitienu bija pietiekami, “standarti” slēpa briesmas – kopumā, tam, lai iesistu, “Ventspils” pilnībā nospēlēja. Bet lūk, neiesita.

Tā kā zaudējums, saprotama lieta, noskaņojumu nepacēla (zaudēt nekad negribas!), bet labuma no tā jebkurā gadījumā pietiekami. Analizē, izlabo, progresē un neatkārto kļūdas.

Nodarboties dzeltenzilajiem svarīgās treniņometnes finiša taisnē ir ar ko. Strādājam.