Sestdien, 19. oktobrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta trīsdesmit trešās kārtas ietvaros dzeltenzilie dzimtajās sienās uzņēma turnīra līderi komandu ”Riga”. Vicečempiona kauja ar čempionu sanāca paredzami saspringta un interesanta un noslēdzās ar skaistu FKV gara spēka uzvaru ar rezultātu 2:1!

Vārti dzeltenzilajiem padevās pa īstam efektīgi. Par pirmo autoru kļuva brazīliešu brīnumdaris Lukas Villela, parādot spīdošu solo numuru: apspēlēti divi sedzēji un spīdošs sitiens pāri vārtsargam – 1:1! Bravo, Lukas!

Otrie, un uzvaru nesošie (!), vārti tika iesisti jau mača pēdējās sekundēs, kad rezultatīva izrādījās FKV daudzgājienu kombinācija. Tās noslēgumā Villela iedeva brīnišķīgu piespēli, bet Romans Mickevičs lēcienā (ar korķiem!) noslēdza uzbrukumu ar precīzu sitienu – 2:1! Kārtējie Romana spīdošie vārti, bravo!

Kopumā jau mačs sanāca, kā jau gaidīts, grūts un interesants. Daudzi atbrauca uz Ventspili ar cietu pārliecību, ka tieši šodien ”Riga” kļūs par čempionu (tam rīdziniekiem bija nepieciešama uzvara). Redzams, daudzi aizmirsuši, ka FKV nekad un nevienam nepadodas, vienmēr cīnoties līdz galam!

Bet pirmais puslaiks sanāca smags. Galēji motivētie viesi uzbruka bīstami un asi, un ātri atklāja rezultātu. Līdz pārtraukumam rīdzinieki uzbruka asāk, bet atzīstami darbojās vienmēr uzticamais Konstantins Mahnovskis.

Toties pēc pārtraukuma FKV pa īstam parādīja, kurš mājā ir saimnieks! Dzeltenzilie neapšaubāmi dominēja otrajās 45 minūtēs, atļaujot draudīgajam pretiniekam vien dažus bīstamus uzbrukumus. ”Ventspilij” to bija daudz!

Bet svarīgos atbildes vārtus nācās gaidīt ilgi. Bet pēc tam Villela, brazīliešu burvis, izdomāja fokusu, un jauna enerģija uzburbuļoja visos dzeltenzilajos!

Tā saņēma savu loģisko izeju jau 95. (!) minūtē, kad laukuma saimniekiem sanāca izšķirošais uzbrukums – dūriens! Tas bija skaisti! Atzīstams komandas darbs, brīnišķīgs noslēgums.

Mēs atkal novedām šokā čempionu un līderi, uzvarot ”Riga” četru maču duelī! Divas uzvaras, neizšķirts (mēs visi atceramies, kādēļ neizšķirts…) un zaudējums. FKV pierādīja savu spēku mačos ar pašu nopietnāko pretinieku turnīrā – sveiciens, skeptiķi!

Apsveicam visus FKV līdzjutējus ar ļoti svarīgu un vajadzīgu uzvaru! Mēs veicām svarīgu soli uz priekšu, bet karstā cīņa par vietu uz pjedestāla turpinās. Mēs turpinām cīnīties!