Sestdien, 12. septembrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta astoņpadsmitās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu “Riga”. Čempions arī panāca uzvaru ar rezultātu 2:0. Gala iznākums izskatās ne visai taisnīgs: dzeltenzilie bija pelnījuši to, lai nezaudētu, bet…

Bija acīmredzams, ka mačs būs saspringts un grūts. “Riga” paklupa iepriekšējā kārtā, zaudēt punktus otro reizi pēc kārtas acīmredzami neietilpa līdera plānos. Par FKV pat nav ko runāt: smagā turnīra situācijā dzeltenzilie nedomāja nolaist rokas, noskaņošanās bija tikai viena – cīnīties, izsist punktus un pagarināt sēriju bez zaudējumiem.

Diemžēl, iznākumā neizdevās. Kaut gan… Vispār, par visu pēc kārtas. Pirmais puslaiks sanāca ne visai skatāms, pietiekami līdzīgs, un, diemžēl, neveiksmīgs laukuma saimniekiem skatoties no rezultāta. Puslaika vidū viens no retajiem viesu izgājieniem noveda pie vārtu zaudēšanas: centrējums no flanga, un Stefans Miloševičs skaisti sita ar galvu – 0:1.

Vārti bija ne visai loģiski, bet meistarība ir meistarība. Viena iespēja, un realizācija. Gandrīz uzreiz augstu meistarību parādīja jau Konstantins Mahnovskis, kad uzvarēja duelī ar pretinieku. Izgājiens viens pret vienu, bet vārtsargs bija lielisks. Labais, Kostja!

Bet lūk, uzbrukumā, varoņi, diemžēl, laukuma saimniekiem neatradās. Daniils Ulimbaševs sita bīstami, pēc tam Kristians Pjagbara, Jevgeņijs Kozlovs. Diemžēl, mērķi šāvieni nesasniedza.

Toties otrais puslaiks kļuva par īstu kauju, pilns emociju, kvalitatīvu cīņu no abām pusēm, ar solīdu skaitu vārtu momentu, ar labu vīrišķīgu, nesaudzīgu, spēli katrā laukuma daļā, bet arī, diemžēl, ar kaut kādiem nesaprotamiem tiesnešu brigādes lēmumiem.

“Ventspils” atklāja puslaiku lieliski, bija redzams, ka laukuma saimnieki pilni ar vēlēšanos izlīdzināt rezultātu. Un lūk, momentu – moments! Klasisks centrējums no flanga no Giorgi Mčedlišvili, Ulimbaševs neatvairāmi sita ar galvu – vārti?! Nē, diemžēl, vien pārliktnis. Vēl daži bīstami uzbrukumi, Kozlovs no soda laukuma līnijas ar bīstamu sitienu (pāri vārtiem), citi bīstami momenti. Dabīgi, arī “Riga”, darbojoties pretuzbrukumos, bija brīnišķīgas iespējas. Piemēram, Vladimirs Kamešs divreiz aizbēga uz “randevu” ar Mahnovski: vārtsargs nemainīgi piespieda pretinieku pieņemt nepareizus lēmumus.

Laikam, kulminācija notika 71. minūtē, kad “Riga” soda laukumā ar noteikumu pārkāpumu tika apstādināts Kaspars Kokins. Pendele? Nē. tiesneša svilpe noklusēja. Drīzumā ar tā paša Kokina līdzdalību gadījās strīdīgs moments viesu soda laukumā, bet arī šeit galvenais tiesnesis atstāja epizodi bez ievērības…

FKV uzbrukuma rāviens, diemžēl, tā arī neatnesa vēlamos augļus. Un jau pieliktajā laikā “Riga” noķēra savu iespēju pretuzbrukumā. Kule Mbombo trāpīja vārtos ar galvu no tuva attāluma – 0:2.

Zaudējums apbēdinošs. “Riga” spēks zināms un saprotams, čempions ir čempions. Apbēdinoši, ka FKV, pelnījis acīmrdzami vairāk, savas iespējas, diemžēl, izmantot nespēja. Nu bet par pendeli laukuma saimnieki, spriežot pēc visa, varēja šajā dienā pat nesapņot…

Sitiens psiholoģiski smags. Tas vispār nekad nav savlaicīgs, bet ļoti smagās kaujas priekšvakarā ar “Rosenborg” – divkārt. Bet nedrīkst nokārt galvas! Ceturtdien FKV gaida grūts un aizraujošs pārbaudījums, kurš jāiztur ar godu. Jo visiem dzeltenzilajiem ļoti gribas ar uzvaru pārsteigt Latvijas futbola pasauli! Sisties ar visiem spēkiem, sisties līdz galam. Un ticēt sev!

Uz priekšu, “Ventspils”!

Ventspils – Riga – 0:2 (0:1)

Ventspils: Mahnovskis, Mčedlišvili, Sahņevičs, Ļitvinskis, Rehviašvili (Tālbergs, 90+3), Eristavi (Kokins, 68), Ļotčikovs (Svārups, 57), Villela, Kozlovs (Dusalijevs, 90+3), Ulimbaševs, Pjagbara

Rezervisti: Alampasu, Bite, Genajevs.

Riga: Ozols, Rugins, Stuglis, Fjodorovs, Prenga, Rodžers (Mbombo, 63), Hora (da Silva, 64), Paničs, Durišičs (Laizāns, 79), Barbosa (Brisola, 77), Miloševičs (Kamešs, 63)

Rezervisti: Puriņš, Pētersons.

Vārti: 0:1 Miloševičs (20), 0:2 Mbombo (90+1).

Brīdinājumi: Paničs (42), Ulimbaševs (51), Villela (68), Fjodorovs (70), Svārups (72), Laizāns 79), Rugins (90+5).

Tiesnesis: Aleksandrs Golubevs (Riga).

Ventspils. 12. septembris. 300 skatītāji.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 5 (1) – 7 (3).
Stūra sitieni: 1 – 1.
Pārkāpumi: 9 – 9.
Aizmugures: 1 – 0.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 6 (3) – 7 (3).
Stūra sitieni: 4 – 2.
Pārkāpumi: 15 – 17.
Aizmugures: 0 – 2.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Foto – www.facebook.com/rigafootballclub