Sestdien, 25. jūlijā, FK ”Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta desmitās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda dzimtajās sienās tikās ar vienu no turnīra līderiem klubu RFS. Mačs paredzami bija gaidāms ļoti sarežģīts, tomēr tik vētrainu scenāriju paredzēt bija absolūti neiespējami: jau pirmajā puslaikā dzeltenzilie iesita trīs efektīgus bezatbildes vārtus, izšķīra tikšanās likteni un iznākumā svinēja svarīgu uzvaru ar rezultātu 3:2!

Vārtus FKV labā iesita Lukas Villela, akurāti realizējot pendeli; Jevgeņijs Kozlovs, gudri izmantojot Krisa Ondonga Mba piespēli; pats Kris Ondongs Mba, trāpot tuvajā stūrī. Zīmīgi, ka franču uzbrucējs savāca iespaidīgu komplektu: vārti, vārtu piespēle un veicināja divus noraidījumus – labais, Kris!

Protams, to neiedomājamo vētru, kura gadījās jau pašā sākumā, neviens nevarēja iedomāties! Vēl ne visi skatītāji bija ieņēmuši savas vietas, bet laukumā jau risinājās dramatiski notikumi. Viesu aizsargi kļūdījās, rupja ķlūda pespēlē, un Ondongs Mba, pārtvēris bumbu, izrāvās bīstamā sitiena pozīcijā – Lionels Strumija ”nometa zemē” franču uzbrucēju. Galvenā arbitra verdikts bija ļoti sūrs: noraidījums un pendele. Ritēja vien spēles otrā minūte! Lukas Villela vienpadsmitnieku realizēja – 1:0!

Bet RFS atguvās ātri. Un ātri pierādīja, ka bez kaujas padoties nedomā. Organizētie izgājieni bija bīstami, tam pašam varenais Namdi Offoram bija vairāki lieliskas momenti, bet par laimi laukuma saimniekiem, ar precizitāti viņam šajā vakarā bija problēmas.

FKV, paspīdot ar viesuļa tempu pašā sākumā, pēc tam ieturēja pauzi, it kā gaidītu pašu pienācīgāko laiku jaunam durkļa uzbrukumam. ”Skolnieku” aizsardzība mazākumā jau tā strādāja pilnā sasprindzinājumā, kas kā reiz arī lika sevi just šā neticamā puslaika izskaņā. 37. minūtē dzeltenzilie novaktēja iespēju un izvērsa klasisku pretuzbrukumu, kuru ar sitienu no tuva attāluma akurāti noslēdza Kozlovs – 2:0!

Bet arī tas vēl nebija viss! 43. minūtē aktīvais Ondongs Mba kreisajā uzbrukuma flangā rāvās uz vārtiem, un viņu atkal ”nometa zemē” – šajā reizē Vjačeslavs Isajevs. Un atkal galvenais arbitrs bijā sūri nepielūdzams – sarkanā kartīte! Protams, tas viss nevarēja neiespaidot RFS, un kamēr viesi skaidrojās kas ir kas, FKV paspēja iesist arī trešos vārtus! Un atkal ar franču piegaršu! ‘‘Standarts”, sitiens, bumba iestrēga soda laukumā kāju ”mežā”, bet Ondongs Mba vienalga atrada to pirmais un trāpīja tuvajā stūrī – 3:0!

Traks puslaiks! Tas sevī iekļāva vairāk kulminācijas un karstas epizodes, kā citi pilni mači. 3:0, vien deviņi ”skolnieki” laukumā, un, neapšaubāmi, RFS maziņas iespējas uz izglābšanos.

Protams, tas stipri atsaucās arī uz dzeltenzilo psiholoģisko noskaņojumu otrajās 45 minūtēs – formalitāte, un tas visiem acīmredzams, tad ļoti sarežģīti piespiest sevi cīnīties maksimāli un, tā teikt, raut vēderu. Kaut kur līdz galam nenoskriesi, kaut kur nenostrādāsi, kaut kur gribot negribot atslābināsies. Un vēl pie tāda ārprātīga kalendāra, kad jebkuru iespēju atpūsties un patērēt mazāk asiņu pieņem kā svētkus.

Cita lieta, ka acīmredzams, ka tādā noskaņojumā zaudē uzmanību, koncentrāciju, noskaņu. Un negribi, bet zaudē. Tiesa, to nekādi nedrīkst darīt jaunie spēlētāji, kuri tādās spēlēs saņem savas retās, bet ļoti svarīgās iespējas. Pierādi! Vēl jo vairāk situācijā, kad neveiksmes risks praktiski līdzvērtīgs nullei. Dzeltenzilo jaunatne centās, bet tomēr neatstāja iespaidu, ka puiši var (un jāvar!) parādīt vairāk. Bet nesanāca… Neminstināties, puiši, jums daudz pa spēkam, tikai vajag ticēt sev!

Nu bet RFS pelnījis labus vārdus. Bezcerīgā situācijā puiši sitās līdz galam, centās saglabāt spēles disciplīnu (deviņu cilvēku sastāvā tas pavisam nav vienkāršs uzdevums!), un apbalvojumā par to viņi saņēma divus iesistus vārtus. 69. minūtē Emersons Santana noslēdza gudru kombināciju – 3:1. Bet jau pēdējās sekundēs, kad sen jau vairs nebija nekādas intrigas, izcēlās Renārs Varslavāns – 3:2.

Uzreiz arī atskanēja fināla svilpe. Un kaut gan, neapšaubāmi, atbildes vārti (vispirms jau – otrie) nedaudz sabojāja kopējo bildi, bet jebkurā gadījumā tie neaizēnoja galveno: svarīga FKV uzvara pār vienu no galvenajiem pretendentiem uz čempionu titulu! Ei, skeptiķi – kritiķi, vispār jau ”skolniekus” šajā gadā neviens, izņemot čempionu, nav uzvarējis. Nu un lūk, ”Ventspils”! Svarīgi bija izsist trīs punktus, svarīgi bija ļoti smagajā kadru situācijā favorītam sagādāt kauju, svarīgi bija pārtraukt garo sēriju bez uzvarām, kura vilkās pat no 4. jūlija. Izdevās!

Liels paldies visiem līdzjutējiem par atbalstu! Kad jūs ar mums, FKV punkti turnīra tabulā vienmēr papildinās! Ne jau gadījuma pēc, no četriem zaudējumiem, kas FKV pasīvā turnīrā, uz dzimto stadionu attiecas pavisam… nulle! Mājās mēs nezaudējam, un daudzkārt tas ir tieši jūsu nopelns, godājamie līdzjutēji. Paldies!

Pārdzīvojot maču – vētru ar RFS, laiks pilnībā pārslēgties uz maču viesos ar ”Tukumu”. Nekā vienkārša tur noteikti nebūs, šī komanda prot kost pretim un pārsteigt. Tikai maksimāla uzmanība!

Uz priekšu, ”Ventspils”!

Optibet Virslīga 2020. 10. kārta

Ventspils – RFS – 3:2 (3:0)

Ventspils: Alampasu, Ļotčikovs, Sahņevičs, Rehviašvili, Tīdenbergs (Kokarītis, 73), Dženajevs (Eristavi, 58), Palavandišvili (Stuglis, 65), Ondongs Mba (Neilands, 72), Villela (Pjagbara, 72), Kozlovs, Kokins

Rezervisti: Hartmanis, Mamahs.

RFS: Kučers, Sorokins, Strumija, Isajevs, Solovjovs (Varslavāns, 46), Šimkovičs (Babičevs, 46), Šaričs (Zjuzins, 70), Dumbija, Lemajičs (Emersons, 46), Offors, Kuadio (Savaļnieks, 46)

Rezervisti: Ikstens, Lipuščeks.

Vārti: 1:0 Villela (3, ar 11 m soda sitienu), 2:0 Kozlovs (37), 3:0 Ondongs Mba (45), 3:1 Emersons (69), 3:2 Varslavāns (90+3).

Brīdinājumi: Lemajičs (17), Solovjovs (36), Dženajevs (40), Ondongs Mba (41).

Noraidījumi: Strumija (2), Isajevs (43).

Tiesnesis: Andris Treimanis (Kuldīga).