Svētdien, 18. augustā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta 26. kārtas ietvaros Igora Kļosova komanda dzimtajās sienās tikās ar Rīgas klubu RFS.

Kauju ar vienu no galvenajiem konkurentiem dzeltenzilie aizvadīja vienkārši iedvesmojoši un panāca spīdošu un skaistu uzvaru ar graujošu rezultātu 3:0!

Tas bija ļoti skaisti. No pirmās un līdz pēdējai minūtei. Noteikti viena no labākajām FKV spēlēm Latvijas čempionātā, bet, varbūt, arī labākā. Bravo, FKV!

Atzīstami gūtie vārti Ingara Stugļa (labais, Stuga!) un neapturamā Aijeguna Tosina aktīvā, nosvinot dubli. Tos – raķete, labākais turnīra bombardieris (10 vārti!), iepriecināja publiku ar lieliskām individuālajām darbībām. Bravo, Tos! Bombardēšana labākajā futbola veidā!

Mačam priekš mums bija ļoti liela nozīme. Pēc Eirokausu emocionālajām cīņām vienmēr nav vienkārši pārslēgties uz spēlēm vietējā arēnā. Nav vienkārši, bet nepieciešams! Vēl jo vairāk, cīniņā ar draudīgo RFS – punktus zaudēt mums vienkārši nebija tiesību.

Varena noskaņošanās un galēja pašatdeve pavadīja laukuma saimniekus visu spēli. Un augļus tas atnesa jau debijā. Ass izskrējiens, Lukass Villela aktīvs saspēlē, bet Stuga lieliski nolasīja epizodi un ar trāpīgu sitienu atklāja rezultātu – 1:0!

”Ventspils” kontrolēja spēles gaitu, bet arī viesi rādīja zobus, protams. Bet vārtos atzīstami darbojās vārtsargs Konstantīns Mahnovskis, debitējot Latvijas čempionātā. Apsveicam ar debiju!

Otrajā puslaikā FKV jau vēl palielināja apgriezienus, un, neskatoties uz to, ka RFS neatlaidīgi mēģināja atspēlēties, iznākumā spīdoši samala konkurentu. Avanscēnā parādījās reaktīvais dzinējs. Tos, vienkārši Tos.

72. minūtē viesi ieguva tiesības uz stūra sitienu. Un… atbildē saņēma rezultatīvu pretuzbrukumu! Sāka to Eduards Tīdenbergs, atdodot parocīgu piespēli Tosam, kurš savā stilā tika galā ar sedzēju un nepielūdzami trāpīja mērķī – 2:0!

Bet jau mača izskaņā Tos, saņemot piespēli no Gugas Phalavandašvili, klasiski sita no vidējas distances – 3:0! Viss un visiem kļuva galīgi skaidrs.

Lieliska uzvara! Liels paldies visiem par atbalstu! Līdzjutēju šodien bija daudz, jūs par komandu brīnišķīgi pārdzīvojāt, un tas ļoti palīdzēja FKV uzvarēt principiālajā divcīņā. Paldies!

Nākamajā kārtā – Kurzemes derbijs… Viesos. Mēs nekādā ziņā nedrīkstam apstāties. Sitīsimies tāpat, kā šodien…