Trešdien, 28. oktobrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo maču. Latvijas Kausa pusfinālā Viorela Frunzas komanda mājās tikās ar Rīgas klubu RFS. Vienu no svarīgākajiem visas garās un grūtās sezonas mačiem dzeltenzilie aizvadīja iedvesmojoši, atdeva laukumā visus spēkus un panāca ļoti svarīgu uzvaru ar rezultātu 1:0! FKV Latvijas Kausa finālā! 11 reizi savā vēsturē “Ventspils” iekļuva prestižā turnīra finālā. Apsveicam visus FKV līdzjutējus!

Par izšķirošo vārtu autoru kļuva brazīliešu brīnumdaris Lukass Villela, otrā puslaika sākumā noslēdzot efektīgu solo reidu ar lielisku sitienu. Bravo, Lukass!

Brazīliešu diriģents iesita uzvaras vārtus un kļuva par neapšaubāmu grūtā mača varoni. Bet tomēr ne galveno. Tādēļ, ka par galveno varoni kļuva visa KOMANDA. Visi futbolisti šīs ļoti smagās 90 minūtes aizvadīja kā lauvas, cīnoties līdz galam katrā epizodē. Īsti bezbailīgie kaujinieki!

Nebija nekādu šaubu, ka pusfināls būs ļoti grūts. RFS trofejas turētājs, un, protams, rīdzinieki gribēja atstāt pagodinošo trofeju sev vēl uz gadu. Bez tam, RFS vienkārši pati par sevi ļoti spēcīga komanda, kuras rīcībās atzīstama futbolistu atlase un kura rāda klasisku futbolu. Tas solīja īstu cīņu – pārbaudījumu!

Tā tas arī sanāca.

Un jāatzīst FKV treneru štāba varējums ar Viorelu Frunzu priekšgalā. Pēc apbēdinošā zaudējuma derbijā, treneri vien divu dienu laikā spēja reanimēt komandu, vispirms jau psiholoģiskajā plānā. Titāniskie pūliņi arī atnesa augļus, tādēļ šī lielā uzvara – daudzējādā ziņā Viorela Frunzas un viņa palīgu uzvara. Vienreizējs darbs!

Pirmām kārtām, FKV izvēlējās pilnīgi pareizu un, laikam, vispār vienīgo iespējamo spēles plānu. Dzeltenzilie apzināti atdeva iniciatīvu un teritoriju draudīgajam pretiniekam un pacietīgi gaidīja savu iespēju pretuzbrukumā. Pie jebkura cita taktiskā zīmējuma tikt galā ar “skolniekiem” būtu galēji problemātiski. Pie dotās spēles bildes, viesi, lai arī izrādīja nopietnu spiedienu, bet laukuma saimnieku galējā mobilizācija pie aizsardzības darbībām pilnībā liedza tā asumu.

Tā, cīņā un sasprindzinājumā, bet bez nopietnām vārtu gūšanas iespējām, aizskrēja pirmais puslaiks.

Bet otrais sākās ar dzeltenzilo dunča dūrienu. Bumbas zaudējums laukuma centrā noveda līdz tam, ka Giorgi Mčedlišvili atrada Villelu. Lukass brīvo teritoriju izmantoja brīnišķīgi: aiztraucās, apmuļķoja – aplidoja sedzējus un neatvairāmi sita no soda laukuma līnijas – 1:0! Golaso!!!

Neapšaubāmi, viesi metās atspēlēties. Enerģiski, vareni, uzspiedoši. Ievadīja jaunus spēkus. Un atkal spiediens, spiediens. Bet FKV aizsardzībā spēlēja vienkārši satriecoši. Visi sitās tā, it kā tas būtu galvenais mačs karjerā. Vispār, tieši šodien taču viss tā arī bija. Rīdzinieki sitiena pozīcijās izvirzījās ar lielām grūtībām, vienmēr ar nopietnu pretestību. Bet kad tomēr nonāca līdz sitieniem, FKV pēdējā robežā kā īsta siena bija vārtsargs Konstantins Mahnovskis. Bravo, Kostja!

83. minūtē Villelam izdevās vēl viens neprātīgs reids, aizvelkot bumbu metrus piecdesmit. Lidoja kā iznīcinātājs! Un iznākumā pat izdarīja sitienu, žēl, viņam nepietika spēka – savādāk tas būtu golaso kvadrātā!

Beigas sanāca ļoti nervozas. Un tas arī dabīgi. Tā gribējās, lai sekundes, minūtes ritētu ātrāk, bet tās, likās, vispār nekur nesteidzās. Bet lūk, ilgi gaidītais mirklis pienāca, fināla svilpe – UZVARA!

Jā!!! Milzīgs solis uz priekšu izdarīts. Bet darbs, kā saka, pilnībā vēl nav padarīts. Atliek fināls – pats svarīgākais FKV mačs grūtajā gadā. Mājās, Ventspilī, svētdien, 8. novembrī 13:00 sāksies pats karstākais un interesantākais Kurzemes derbijs 2020. gadā. Tas būs supermačs. Kurā FKV noteikti cīnīsies no pirmās un līdz pēdējai sekundei. Nežēlojot sevi, atdodot laukumā, visu ko var un pat vairāk. Kā šodien!