Pirmdien, 17. maijā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta trīspadsmitās kārtas ietvaros Igora Kičigina komanda mājās uzņēma klubu “Noah”. Spēle noslēdzās neizšķirti ar rezultātu 2:2.

Vārtus dzeltenzilajiem iesita uzbrucēji Dragoļubs Andelkovičs un Marks Kurtišs. Vienmēr lieliski, kad iesit tieši uzbrucēji, vēl jo vairāk abi! Apsveicam!

Žēl, par ļoti vajadzīgo uzvaru priecāties iznākumā tā arī nesanāca. Trīs punkti bija ļoti svarīgi FKV, un komanda izdarīja tam visu iespējamo. Prata lauzt cīņas gaitu, parādīja raksturu, iesita divus vārtus – futbolistiem pārmest, protams, nav par ko. Un tomēr, diemžēl – tikai neizšķirts, tikai viens punkts.

Spēle, protams, nesanāca vienveidīga. Briesmīgā epizode pirmā puslaika izskaņā, kad drausmīgu traumu guva viesu uzbrucējs Mirakls Nvaorisa, visus noveda šoka stāvoklī.

Diemžēl futbolā gadās arī rūgti brīži. Mūsu klubs ir sašutumā par M.Nvaorisa smago traumu. Novēlam šim vīrišķīgam puisim ātrāko izveseļošanos un pārdzīvojam par viņu. Tu atgriezīsies vēl spēcīgāks!

Saprotams, ka pēc notikušā nebija ko spriest par ritmu, par koncentrāciju, par uzmanību. Ļoti gara pauze (bet, galvenais, saprotams, pats smagās traumas fakts) piespieda aizmirst par futbolu. Atgriezties spēlē pēc visa tā bija ļoti sarežģīti.

Sarežģīti, nu bet vajag. Un kā reiz viesiem tas izdevās labāk. Izspēlējot pirmā puslaika atlikušās minūtes, laukuma saimnieki aizsardzībā aizmirsa par elementāru spēles disciplīnu, un Vladislavs Sirotovs savu iespēju pārliecinoši izmantoja – 0:1.

Dzeltenzilajiem tas kļuva par vēl vienu spēcīgu sitienu. Tādēļ, ka “Noah” neko interesantu uzbrukumā nepiedāvāja, asumu neveidoja un spiedienu uz FKV aizsardzību neizdarīja. Viesi vienkārši centās darboties maksimāli kompakti, organizēti, un galvenais, loģiski domāja vispirms par to, kā nodrošināt savu valstību, bet nevis sarīkot virpuli pretinieku valstībā. Un te gadījās nopietna iespēja uzbrukumā, un rezultāts atklāts…

Interesnti, ko tādā momentā komandai var teikt pārtraukumā? Kādus vārdus atrada Igors Kičigins, vēršoties pie saviem futbolistiem? Rezultāts 0:1, psiholoģiskais stāvoklis līdzīgs tam, ko izjuta brazīlieši pasaules čempionātā mājās 2014. gadā (1:7 no Vācijas, ja kāds nejauši aizmirsis). Bet atkāpties nav kur, vispār nav kur. Zaudēt nu vienkārši nekādi nedrīkst. Aizliegts. Mēs jau tā esam tādā stāvoklī, kurš saucas nožēlojams. Bet neveiksme vēl arī šodien – tā vispār varēja iznīcināt pašu domu par to, ka FKV-2021 un pozitīvās emocijas ir kas vispārīgs un vai vispār kaut kad radīsies.

Nākas pateikties puišiem. Malači. Var stādīties priekšā, cik viņiem tagad smagi, cik grūti piespiest sevi koncentrēties tikai futbolam. Cik viegli vienkārši ņemt un atstāt to visu. Bet nē! Sitas, raujas un kājas nesargā! Paldies, puiši, tas patreiz ļoti daudz nozīmē.

Un uzsāka otro puslaiku laukuma saimnieki vareni, aktīvi, sportiski nikni. Un ātri atspēlējās. Šodien neapturamais Oļegs Siņica ielidoja soda laukumā un tika nogāzts – pendele. Bet “punkti” mums šajā sezonā pārbaudījums, un spēcīgo Jurija Tkačuka šāvienu vārtsargs atsita. Par laimi, uzmanību nezaudēja Andelkovičs, iesitot bumbu tīklā – 1:1! Labais, Drago, sen laiks!

Aizskrēja! Ieslēdzās veselīga agresija, nepiekāpība, vēlēšanās iesist un uzvarēt. Siņica jau tā šodien lidoja kā ar spārniem, bet te vispār visi sāka lidot. Nu, jāiesit otrie! Šajā sezonā mums tāds rādītājs (divi vārti spēlē) gandrīz neticams, bet vienalga vajag iesist! Tika galā, uzrāviens materializējās ļoti vajadzīgajos vārtos! Andrejs Sahņevičs ar garu pespēli, Niks Dusalijevs uzvarēja gaisa cīņā un sanāca vārtu piespēle ar galvu. Kurtišs lieliski “atrada” piespēli un no gaisa skaisti trāpīja mērķī – 2:1! Teicami vārti. Labais, Mark, ir 5. vārti turnīrā!

0:1 ar varenām pūlēm pārvērta par 2:1. Nu nedrīkstēja šo pārsvaru izlaist! “Noah” jau gandrīz bez spēkiem, cietās ar pēdējiem spēkiem un uzbrukumā lika ja nu vienīgi uz “standartu”. Un, diemžēl, tieši tas arī nostrādāja. Koncentrācijas zudums, pozicionāla kļūda pie stūra sitiena, vārtsarga brīvdomība izgājienā, un Aleksejs Babirs rezultātu izlīdzina – 2:2.

Ko tu vari padarīt… Spēlēt atlika vēl daudz, un “Ventspils” ļoti gribēja iesist un izraut uzvaru. Bet arī “Noah” ieķērās neizšķirtā ar visiem spēles “zobiem”, atspērās, kā varēja, un iznākumā izturēja. Iesist trīs – priekš mums patreiz pārāk daudz.

Protams, tas ir divu punktu zaudējums. Sāpīgs zaudējums. Bet tāds jau mums šis gads – jāciešas, jāsažņaudz dūres, jāatceras par raksturu, laužoties caur šķēršļiem un nezaudēt cerību. Tikai tādā gadījumā var patiešām noticēt tam, ka pozitīvas emocijas un FKV šajā sezonā – divas savienojamas lietas.

Uz prierkšu, “Ventspils”!

Optibet Virslīga 2021. 13. kārta

Ventspils – Noah – 2:2 (0:1)

Ventspils: Lazarevs (Alampasu, 81), Kokarītis, Tkačuks, Sahnevičs, Malovičs, Dusalījevs, Varšanidze, Bite, Siņica (Kazīms, 77), Andelkovičs (Neilands, 61), Kurtišs.

Noah: Kņaževičs, Ponomarjovs, Apija, Kramēns, Siņeļņikovs (Štrauss, 90+3), Grjaznovs, Semjuels, Šeremetovs, Sirotovs, Babirs, Nvaoriza (Kuzmins, 45+18).

Vārti: 0:1 Sirotovs (45+18), 1:1 Andželkovičs (50), 2:1 Kurtišs (60), 2:2 Babirs (72).

Brīdinājumi: Kokarītis (42), Kuzmins (54), Šeremetovs (55), Tkačuks (90), Neilands (90), Siņeļņikovs (90), Grjaznovs (90), Dusalijevs (90+3), Zakirovs (90+4).

Tkačuks 50. minūtē nerealizēja 11 m soda sitienu (vārtsargs).

Tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs (Rīga).

Ventspils. 17. maijs. 2. skolas stadions. Bez skatītājiem.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 6 (2) – 4 (2).
Stūra sitieni: 4 – 0.
Pārkāpumi: 11 – 6.
Aizmugures: 2 – 0.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 7 (4) – 3 (2).
Stūra sitieni: 5 – 1.
Pārkāpumi: 9 – 12.
Aizmugures: 3 – 0.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.