Ceturtdien, 26. novembrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta divdesmit sestās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda dzimtajās sienās tikās ar Rīgas klubu “Metta”. Dzeltenzilie mājās noslēdza šo sarežģīto sezonu pašā labākajā veidā – pelnīta uzvara ar rezultātu 1:0!

Vienīgie vārti laukuma saimniekiem nigēriešu uzbrucēja Kristiana Pjagbaras aktīvā, spēles ievadā trāpot mērķī ar varenu sitienu. Labais, Kristian! Par vārtu piespēles autoru kļuva brazīliešu maestro Lukass Villela.

Šī sezona, bez šaubām, ieies Latvijas futbola vēsturē kā pati neparedzamākā, neatkārtojama un normālai loģikai nepakļaujoša. Sajā gadā tika samīcīts un apgriezts kājām gaisā viss: no nebeidzamās “pirmssezonas” līdz pašam turnīram kopumā. Lūk, arī priekšpēdējā kārta sanāca īpaša. It kā jau slēpa tā zināmu intrigu, bet pēc būtības pārvērtās mulsinošu rezultātu un spēles sižetu svinībās, kuru parastā, normālā, sezonas finiša laikā vispār nekad nav, bet lūk, šodien…

Laikam, kā reiz tikai mačs Ventspilī sanāca pa īstam interesants, saspringts un kaujiniecisks. Katrai komandai bija sava nopietna motivācija, un tādēļ līdz fināla svilpei cīņa laukumā bija nepiekāpīga un aizraujoša.

FKV, izjūtot zināmas grūtības ar sastāvu (traumētu puišu pietiek), izvēlējās neierastu taktisko shēmu, ar ko droši vien pretinieku stipri izbrīnīja. Un lūk, kamēr viesi tika skaidrībā kas un kāpēc, laukuma saimnieki… atklāja rezultātu! Uzbrukuma labajā flangā Villela sagrozīja galvu sedzējam un iedeva labu piespēli centrā. Pjagbara efektīgi uzņēma piespēli un skaisti atrisināja situāciju: varenais sitiens iespējas vārtsargam neatstāja – 1:0!

Brīnišķīgs sākums! “Ventspils” arī turpināja tādā pat garā, izrādīja jūtamu spiedienu un acīmredzami bija pārsvarā. Asuma, tiesa, bija ne tik daudz, bet tas bija – Bekas Varshanidzes un Villelas sitieni pilnībā varēja kļūt rezultatīvi.

Pēc pārtraukuma bija saprotams, ka gudrais pretinieks, kuram punkti ļoti vajadzīgi, nesāks atsēdēties dziļā aizsardzībā, bet meklēs savas iespējas uzbrukumā. Tā arī sanāca. To puslaikā “Mettai” iznākumā nesanāca daudz, bet tās, kas bija – bija tiešām bīstamas. Te arī Raimonda Kroļļa sitiens pa vārtu stabu, un vēl vairāki neparocīgi šāvieni, kad tikai Konstantina Mahnovska meistarība pasargāja laukuma saimniekus no nepatikšanām.

Bet kpumā, protams, FKV diktēja spēles notekumus un pilnībā kontrolēja spēli. Žēl, nekādi neizdevās iesist otros vārtus, kuri noņemtu visus jautājumus. Kaut arī dzeltenzilajiem padevās klasiski izgājieni, brīžiem jau vienkārši ļoti skaisti. Bet lūk, noslēgums… Tas vispār mums visu sezonu, protams, nervus vareni pabojājis.

Un tam pašam Pjagbaram bija iespējas, un Kasparam Kokinam, un Villelam, kuru reiz Jevgeņijs Kozlovs ar lielisku piespēli izveda viens pret vienu. Pēc tam vēl bija labas iespējas gan Kazimam, gan Abdullam Genajevam – bumba vārtos nu nekādi negribēja iet.

Iznākumā slidenais rezultāts turējās līdz pēdējam, un tas, saprotams, nervus kutināja jūtami. Un tomēr, “Ventspils” no spēka pozīcijām noveda maču līdz pelnītai uzvarai. Absolūti pelnītai.

Uzvarēt – tā ir laba sajūta. Īpaši prieks par brazīliešu pussargu Fabinjo, kurš šodien atgriezās laukumā pēc ilga pārtraukuma. Vēl 20. jūnijā (!) šis labsirdīgais puisis dabūjasmagu ceļgala traumu, vīrišķīgi strādāja visus šos garos mēnešus, lai atgrieztos, un lūk, šodien atgeiešanās notika. Mēs priecājamies tevi redzēt laukumā, Fabio! Pussargs – liels malacis, atstrādāja savu laiku atzīstami, kaut gan var iedomāties, cik viņam bija smagi. Cīnītājs!

Vienmēr patīkami noslēgt mājās garo sezonu uzvarot. Tā vēl arī liela pateicība visiem dzeltenzilo līdzjutējiem, kuri brīnišķīgi atbalstīja komandu visas šīs smagās un atklāti samocītās sezonas laikā. Paldies, draugi! Zināmo iemeslu varā, ne tuvu ne vienmēr jūs bijāt tribīnē, bet toties jūs vienmēr bijāt kopā ar komandu un ļoti tai palīdzējāt! Paldies!

Nu bet FKV atlicis vēl viens mačs, kurš, gribas ticēt, notiks. Patreiz tādi laiki, ka nevar būt ne par ko pārliecināts pilnībā. Un, ja spēle ar čempionu būs, mēs, bez šaubām, sitīsimies tikai par uzvaru. Fināla akordu ļoti gribas padarīt uzvarošu!

Uz priekšu, “Ventspils”!

Optibet Virslīga 2020. 26. kārta

Ventspils – Metta – 1:0 (1:0)

Ventspils: Mahnovskis, Ļotčikovs, Ļitvinskis, Mamāh, Varshanidze, Ulimbaševs (Dusalijevs, 88), Ondongs Mba (Kozlovs, 73), Fabinjo (Genajevs, 60), Villela, Svārups (Kokins, 60), Pjagbara (Kazims, 73)

Rezervisti: Alampasu, Bite.

Metta: Saulītis, Uldriķis, Točkvu, Fedorovičs, Zakari, Vientiess (Guļjaks, 63), Gulbis, Ozoliņš, Birka, Masangane, Krollis

Rezervisti: Sorokins, Kirkils, Krjukovičs, Kipsts.

Vārti: 1:0 Pjagbara (8).

Brīdinājumi: Fedorovičs (22), Vientiess (55), Ondongs Mba (68), Ulimbaševs (85), Varshanidze (90).

Tiesnesis: Artis Ķēniņš (Tukums).

Ventspils. 26. novembris. Bez skatītājiem.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 8 (2) – 2 (1).
Stūra sitieni: 3 – 1.
Pārkāpumi: 7 – 5.
Aizmugures: 1 – 0.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 11 (5) – 5 (3).
Stūra sitieni: 5 – 1.
Pārkāpumi: 7 – 12.
Aizmugures: 2 – 1.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.