Svētdien, 25. oktobrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta divdesmit trešās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu “Liepāja”. Kurzemes derbijs. Diemžēl, uzvaru ar rezultātu 2:0 tajā panāca viesi.

Derbijs – tur vienmēr nepiekāpība un cīņa. Saspringums un karsta saķeršanās katrā laukuma daļā. Tur ļoti bieži izšķiroša, kritiska izrādās viena vienīga epizode. Tā arī nosaka līdzīgās spēles likteni. Tāds, pēc būtības, arī sanāca šis, 92. derbijs. Līdz 64. minūtei, minūtei – kulminācijai, spēles svaru kausi bija līdzīgi. Nu bet pēc tam…

64. minūtē gadījās pendele uz FKV vārtiem. Artūrs Karašausks iegāja soda laukumā, ar viņu cīņā iesaistījās Kristians Pjagbara – liepājnieku kluba uzbrucējs nokrita. Pendele vai nē?! Mača galvenais tiesnesis Andris Treimanis norādīja uz “punktu”. Strīdīgs lēmums, protams. Un tas, saprotama lieta, izsauca taisni pretrunīgas emocijas. Laukuma saimnieki bija pārliecināti, ka pārkāpuma nebija; viesi nešaubījās, ka pārkāpums neapstrīdams. Dodo Hilario vienpadsmitnieku realizēja – 0:1.

Protams, tas bija varens sitiens. Pārkārtoties tādā momentā ārkārtīgi smagi, vispirms jau psiholoģiski. Dzeltenzilie dabīgi metās atspēlēties, centās rast uzbrukuma gājienus, bet viesi ļoti akurāti aizsargājās. Un, protams, loģiski izmantoja pretuzbrukuma iespējas: laukuma saimniekiem paredzami bija spiesti riskēt un atkailināt aizmuguri.

84. minūtē “Liepāja” izcēlās otro reizi, un līdzīgās tikšanās liktenis bija izšķirts. Vārti atnāca no “standarta”; Eduards Tīdenbergs ar piespēli uz tālo stabu, noslēdza kuru Dodo Hilario – 0:2.

Ļoti apbēdinoši…

Vēl arī tādēļ, ka mača pirmo pusi FKV aizvadīja asāk par pretinieku. Simtprocentīgus momentus izveidot, tiesa, nesanāca, bet reālām briesmām laukuma saimnieki vienalga bija tuvāk, kā viesi. Piesātinātajā pozicionālajā cīņa iziet sitiena pozīcijās, kuras bija Krisam Ondongam Mba vai Lukasam Villelam – jau nopietns sasniegums. Žēl, precizitātes puišiem pietrūka.

Tā, daudzējādā ziņā, lietas ritēja arī pēc pārtraukuma. Temps pieauga, abu komandu kustība kļuva labāka, tomēr līdz īstam asumam pie vārtiem gandrīz nenonāca. Saspringums, saspringums. Un pēc tam, diemžēl, pienāca tā minūte – kulminācija…

Zaudējums, kurš noskaņojumu stipri sabojāja, protams. Un ievērojami saasināja situāciju turnīra tabulā. Bet pats galvenais – viss vēl turpinās! Viss mūsu rokās, un tagad pats galvenais – turpināt ticēt sev un zināt, ka mēs esam spēcīgi un bīstami. Nekādā gadījumā nedrīkst nolaist rokas un nokārt degunu!

Vēl jo vairāk, ka jau trešdien, 28. oktobrī, mūs gaida svarīgs mačs – Latvijas Kausa pusfināls. Mājas cīņa ar RFS. Kauja par finālu. Un lūk tur, mums atkāpties tik tiešām nav kur!