Svētdien, 18. aprīlī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta piektās kārtas ietvaros dzeltenzilie mājās uzņēma klubu FK “Liepāja”. Kurzemes derbijs prieku laukuma saimniekiem neatnesa – zaudējums ar rezultātu 0:1.

Tikšanās liktenis, kā izrādījās, tika izšķirts pirmā puslaika pēdējās sekundēs. Effiongs Ukpa trāpīgi sita tuvajā apakšējā stūrī – 0:1.

Protams, visi brīnišķīgi saprata, ka sezonā pirmais Kurzemes derbijs laukuma saimniekiem būs ļoti smags. Pēdējie notikumi bija skaļi, tikt galā ar to, vispirms jau psiholoģiski, ļoti sarežģīti. Bet, dzeltenzilo godam, viņi izgāja laukumā sisties un kopumā aizvadīja ne sliktu, cienīgu maču. Īpaši pirmajā puslaikā.

Pēc vārdiem draudīgais ambiciozais pretinieks ne ar ko nebija pārāks par FKV, un, ja ne individuālā Artūra Karašauska meistarība, 26. minūtē izveidojot momentu (veiksme, bumba trāpīja vārtu stabu), tad par asumu no viesu puses nenāktos runāt. Jā, gadījās “vārti uz ģērbtuvi”, bet tur runa drīzāk par koncentrācijas pazaudēšanu, kā par varenu un sagatavotu pretinieka gājienu.

“Ventspilij” savu momentu savācās pietiekami. Gan Niks Dusalijevs izlidoja viens pret vienu (saminstinājās, puisis, sabremzēja), gan aktīvais Kristers Neilands veidoja draudus, gan Marks Kurtišs sitiena pozīcijā izlēca. Diemžēl, uzbrukumu noslēgums šajā sezonā “Ventspilij”, protams, vienkārši katastrofāls.

Pēc pārtraukuma “Ventspils” arī bija aktīvs, puiši ļoti centās, darīja visu, kas bija viņu spēkos. Bet arī viesi ļoti asi bija pretuzbrukumos, viņi pilnībā varēja noņemt visus jautājumus par intrigu daudz ātrāk par fināla svilpi. Dažās epizodēs FKV vienkārši paveicās.

Toties uzbrukumā mums neveicas visu sezonu. Redzams, šo veiksmi mēs pagaidām tā arī neesam nopelnījuši. Reizi gudrinieks Neilands neērti uzsita stūrī: “Liepāju” izglāba vārtsargs. Citās epizodēs it kā bija spriedze, spiediens visu soda laukumā, bet, diemžēl, atkal bez satriecoša noslēguma sitiena. Vārtu nav, vārti pavisam, diemžēl, nepadodas. Bet bez precīziem sitieniem cerēt uz panākumu naivi un nereāli.

Zaudējums. Ņemot vērā kopējo ļoti smago situāciju – zaudējums, par kuru pārmest spēlētājiem, protams, nedrīkst. Sitās, puiši, cienīgi, līdz galam, un, ko varēja, izdarīja. Cita lieta, ka tā acīmredzami nebija pietiekoši. Un tādēļ atkal neveiksme…