Sestsien, 9. novembrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja Latvijas čempionāta noslēdzošo maču. Čempionāta trīsdesmit sestās kārtas ietvaros dzeltenzilie uzņēma mūžseno pretinieku klubu ”Liepāja”.

89. Kurzemes derbijs FKV sanāca neveiksmīgs: nepelnīts zaudējums ar rezultātu 0:1.

Tomēr pat ļoti apbēdinošā neveiksme netraucēja FK ”Ventspils” kārtējo reizi finišēt uz pjedestāla – dzeltenzilie ieņēma trešo vietu. 21 (!) (no 23 sezonām!) reizi kluba vēsturē FKV finišēja starp medālistiem, starp trīs valsts spēcīgākajiem klubiem. Pats titulētākais valsts klubs savu augsto klasi apstiprināja.

Bet, protams, sezonu kopumā par veiksmīgu nenosauksi. Tā, laikam, daudzējādā ziņā sanāca kā šodienas Kurzemes derbijs. Neveiksmīgs…

Šodien FKV atkal nekādi nebija pelnījis zaudējumu. Spēle paredzami sanāca saspringta un abpusēji asa – abi nesamierināmie pretinieki visas 90 minūtes domāja tikai par uzbrukumu, tikai par uzvaru!

Ar pirmajām minūtēm momenti, un momenti karsti, veidojās pie abu komandu vārtiem. Labākā iespēja, tomēr, bija Lukasam Villelam: viltīgs sitiens apakšējā stūrī – vārtu stabs! Eh… Bija laukuma saimniekiem arī citas iespējas, bet te kļūda, te pārliecinoša vārtsarga spēle.

Otro puslaiku tāpat aktīvāk iesāka laukuma saimnieki. Un atkal momenti, un atkal teicama iespēja – Romanam Mickevičam neviens netraucēja trāpīt mērķī no nekļūdīgas pozīcijas. Bet atkal viesus izglāba vārtsargs.

Šajā aso dūrienu apmaiņā laime, diemžēl, tomēr uzsmaidīja viesiem. Ass šāviens no vidējas distances , un – 0:1.

”Ventspils” metās atspēlēties, uzbruka daudz un neatlaidīgi. 69. minūtē Kaspars Svārups iesita vārtus un izlīdzināja rezultātu, bet… Vārtus neieskaitīja aizmugures dēļ, kuras… nebija. Diemžēl, un atkal tīri FKV vārti ieskaitīti netika…

Līdz fināla svilpei rezultāts tā, diemžēl, arī nemainījās.

Mačs kļuva par īpašu Kristeram Neilandam, kurš debitēja FK ”Ventspils” – apsveicam ar debiju, Krister!

Zaudējums apbēdinošs, zaudējums lika vilties. Vēl jo vairāk, ka dzimtajās sienās FKV nezaudēja kopš pagājušā gada 24. (!) augusta. Bet tāds ir futbols…

Iznākumā – trešā vieta un bronzas medaļas. Un Eiropas Līga – 2020, saprotams. Ne tuvu viss FKV sanāca šajā grūtajā un sezonā tā, kā gribētos. Bet zināmus augstumus mēs tomēr iekarojām.

Un pats galvenais. FK ”Ventspils” pateicas visiem līdzjutējiem, kuri visu sezonu atbalstīja komandu lieliski un no visas dvēseles. Mēs esam jums ļoti pateicīgi! Liels jums paldies! Jūs esat labākie. Ne tuvu vienmēr mēs, par lielu nožēlu, jūs iepriecinājām. Bet mēs noteikti apsolām, ka obligāti labosimies nākamajā sezonā.

Liels visiem paldies! Uz redzēšanos, 2019. gada.sezona.

Satiksimies 2020. gadā!

Uz priekšu, ”Ventspils”!

Ventspils – Liepāja – 0:1 (0:0)

Ventspils: Mahnovskis, Ļotčikovs, Mamahs, Batista, Tīdenbergs, Stuglis, Palavandišvili, Mickevičs, Villela, Svārups (Neilands, 85), Mordatenko (Dusalijevs, 68)

Ventspils: Baturins, Soni, Osipovs, Tālbergs, Ļitvinskis.

Liepāja: Zviedris, Jemeļins, Jurkovskis, Luks, Čudars, Ziemelis (Torres, 46), Ivanovs, Ķigurs, Fraidejs (Smetanovs, 90+2), Fortess, Askerovs (Apaki, 70)

Rezervisti: Raļkevičs, Zelmanis, Rozentāls, Jaunarājs – Janvāris.

Vārti: 0:1 Jurkovskis (64).

Brīdinājumi: Palavandašvili (16), Fortess (37), Ivanovs (38), Stuglis (86), Zviedris (90+1).

Tiesnesis: Ivars Caune (Daugavpils).

Ventspils. 9. novembris. 250 skatītāji.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 7 (2) – 7 (1).

Stūra sitieni: 6 – 2.

Pārkāpumi: 4 – 7.

Aizmugures: 3 – 0.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 7 (5) – 6 (5).

Stūra sitieni: 5 – 4.

Pārkāpumi: 8 – 8.

Aizmugures: 2 – 3.

Sadarbībā ar SIA “LDZ CARGO”, Ventspils brīvostas pārvalde un OC Ventspils.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv