Svētdien, 11. aprīlī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta ceturtās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu BFC “Daugavpils”. Diemžēl, arī šis mačs dzeltenzilajiem noslēdzās neveiksmīgi – zaudējums ar rezultātu 0:1.

Kā izrādījās, vienīgie vārti tika iesisti pirmajā puslaikā, kad viesiem uzsmaidīja liela veiksme pēc stūra sitiena. Veiksme, nu un arī pieredzējušā Valerija Afanasjeva meistarība, kurš trāpīja mērķī ar skaistu sitienu no stūra karodziņa – 0:1.

Apbēdinoši vārti, daudzējādā ziņā kuriozi, bet acīmredzams, ka tā ielaist ir absolūti nepieļaujami. Tas bija apbēdinoši vēl arī tādēļ, ka “Ventspils”, kas domāja, protams, tikai par uzvaru, sāka aktīvi, ne slikti kustējās un izrādīja zināmu spiedienu. Jurijs Tkačuks bīstami sita sodus (ja vēl rāmī, bet ne garām vārtu stabam!), reizi gandrīz iesita Milenko Malovičs, citā epizodē grieza bumbu stūrī Fabinjo. Visbeidzot, noslēdzās puslaiks ar bīstamu Borisa Bogdaškina sitienu ar galvu, atzīmējot savu debiju FKV (ar debiju, Boriss!) – vārtsargs viesus izglāba.

FKV spiediens turpinājās arī pēc pārtraukuma, bet lūk, asuma, īsta, vārtu momenta, vien nebija. BFC “Daugavpils”, jānovērtē vadītāja Andreja Kaļiņina darbs, ļoti savākti aizsargājās, bija organizēts, gudrs un pacietīgs. 60. minūtē efektīgs šāviens padevās Bogdaškinam – garām. Bet pēc tam atkal daudz pozicionālas cīņas cerībā ieņemt daugavpiliešu aizsardzības bastionu. Cita lieta, ka viesi kļūdas sev pavisam neatļāva…

Momentu arvien nebija, bet ticēt tam, ka iesist vēl tomēr izdosies, vajadzēja līdz galam. Un laukuma saimnieki enerģiski centās atrast, izveidot savu vārtu iespēju. Izveidoja 87. minūtē, kad buldozers Kristers Neilands atrada momentu sitienam no brīnišķīgas pozīcijas. Bum, un… viesus atkal glāba milzīgais cilvēks Frenks Orols.

Un tas bija viss. Fināla šturmēšana nesanāca, labā ziņā nekaunīgais pretinieks savu pārākumu rezultātā nosargāja. Zaudējums.

Neveiksme sāpīga. Sezonas starts, bez liekiem epitetiem, sanācis izgāzts. Tik neveiksmīgi FK “Ventspils” savā vēsturē nekad nav startējis. Smags periods. Bet futbolā gadās viss. Jātiek galā un nopietni jādomā, kā tikt galā. Un turpināt ticēt labākam. Savādāk nedrīkst.