Sestdien, 6. februārī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja 2021. gada pirmo kontroles maču. Viorela Frunzas komanda tikās ar klubu “Agrobiznes”, Ukrainas čempionāta pirmās līgas līderi. Dzeltenzilie treniņnometni iesāka ar uzvaru, kas vienmēr patīkami – pārliecinoša uzvara ar rezultātu 4:1!

Vārtus FKV labā iesita Kazims (divreiz), Kristers Neilands un Niks Dusalijevs. Visi vārti tika iesisti otrajā puslaikā.

Līdz pārtraukumam laukumā bija pamatā cieša, pozicionāla cīņa, kurā bija daudz brāķa, bet asumu pie vārtiem gandrīz neradās. Vairāk iespēju iziet vadībā bija dzeltenzilajiem, bet noslēgumā pāris epizodēs pietrūka aukstasinības. Stiprajam pretiniekam puslaika beigās bija sava iespēja, bet kāds no uzbrucējiem labā pozīcijā sita pāri vārtiem.

Otrais puslaiks sākās ar Kazima solo uzvedumu! Puisis vienkārši uzspīdēja krāšņām krāsām, burtiski minūtes laikā izšķirot cīņas iznākumu. Sākumā Kazims izmantoja teicamu Kristiana Pjagbaras piespēli, un pārliecinoši realizēja izgājienu viens pret vienu – 1:0! Gandrīz uzreiz Kazims neatvairāmi uzsita no vidējas distances apakšējā tālajā stūrī – 2:0! Viena aktiera šovs visā krāšņumā!

Jautri, vēl pirms otrā precīzā nigērieša sitiena Andrejs Silkins uz rezervistu soliņa izmeta: “Ja Kazims arī otros iesitīs – no manis kūlenis!” Nācās izpildīt…

Nostiprināja FKV panākumu darbarūķis Neilands, labi atstrādājot visas 90 minūtes. Piespēle no soda, veiksmīga palīdzība no Robina Kokarīša, un Neilands atrada iespēju sitienam – 3:0! Punktu FKV vārtu izrādē pielika Dusalijevs, izpildot efektīgu solo numuru. Abdula Genajeva teicama piespēle, Dusalijevs aizskrēja uz vārtiem, tehniski tika galā ar sedzēju un raidīja bumbu tieši mērķī – 4:0! Skaisti vārti.

4:0 – priekš pirmā mača, kurā, protams, bija smagi (spēkus atņēma vēl arī karstums), būtu pavisam skaisti. Tomēr ne. Jaunais FKV debitants Edvīns Kušnirenko nespēja nospēlēt uz “nulli”, bet nekādas vainas darbu mīlošajam puisim tajā nav. Dusalijevs pārāk uzcītīgi palīdzēja aizsardzībai, aizķēra pretinieku, kurš vienus vārtus no pendeles arī atspēlēja – 4:1.

Laba uzvara. Labs sākums. Kas, protams, neatceļ galveno: vēl strādāt un strādāt.

Kontroles mačs

Ventspils – Agrobiznes – 4:1 (0:0)

Ventspils: Alampasu, Bite, Ļotčikovs, Kokarītis, Genajevs, Neilands, Pjagbara, Kazims un trīs futbolisti, kuri iziet pārbaudi.

Uz maiņu izgāja: Mamahs, Dusalijevs, Kušnirenko.

Vārti: 1:0 Kazims (47), 2:0 Kazims (48), 3:0 Neilands (78), 4:0 Dusalijevs (81).