Svētdien, 4. aprīlī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta trešās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda viesos tikās ar klubu “Valmiera”. Pats neērtākais dzeltenzilo pretinieks atkal apstiprināja, ka mums tas ļoti neērts – FKV zaudējums ar rezultātu 0:1.

Tikšanās liktenis izšķīrās pašās beigās, kad laukuma saimniekiem izdevās rezultatīvs uzbrukums. Ritēja 88. minūte… “Ventspils” vārtsargs Vladislavs Lazarevs, debitējot FKV sastāvā (ar debiju, Vlad!), bija tuvu tam, lai debijas spēle sanāktu “sausa”, bet… Diemžēl, nesanāca.

Neskatoties uz to, ka “Valmiera” izrāva trīs punktus pašās beigās, kā reiz tieši laukuma saimnieki bija acīmredzami tuvāk panākumam. Un kopumā uzvaru nopelnīja. Vārtu epizodi noslēdza Daisuke Jokota, no tuva attāluma trāpot mērķī – 1:0.

“Ventspilij” spēle, diemžēl, nesanāca, pie kam, kaut kā uzreiz, no paša sākuma. Ko teikt, ja uz 18 minūti nācās veikt uzreiz divas piespiedu (traumas dēļ) maiņas. Protams, tas no ritma izsita stipri, un vajadzēja daudz laika, lai atkal pie tā atgrieztos. Tiesa, pie spēles veidošanas darbībām atgriezties tā, pēc būtības, arī neizdevās.

Pie tam, “Ventspils” aizsargājās pārliecināti un akurāti, gandrīz neļaujot asajam un ātrajam pretiniekam atrast bīstamus, īstus vārtu momentus. Spriedze bija augsta, nesaudzīga cīņa valdīja katrā laukuma daļā – bija labs, nepiekāpīgs futbols. Laukuma saimnieku spiediens bija jūtams, bet ne nospiedošs. Nulles uz pārtraukumu izskatījās likumsakarīgi.

Saprotams, ka otrajā puslaikā bija gaidāma tāda pat nepiekāpīga un grūta cīņa. Nebija šaubu, ka “Valmiera” vēl pieliks, sāks darboties vēl agresīvāk. Tā arī bija, puslaika sākumā laukuma saimnieki gandrīz atklāja rezultātu. “Ventspils”, saprotama lieta, centās arī arī pats kaut ko izveidot uzbrukumā, brīžiem simpātiski kombinējot, bet, diemžēl, pēdējā piespēle nekādi nesanāca. Brāķa bija pārāk daudz.

Jo mazāk laika atlika līdz fināla svilpei, jo sasprindzinājums paaugstinājās. 75. minūtē ar reakciju paspīdēja Lazarevs, glābjot FKV – ass izgājiens viens pret vienu, un Vlads nospēlēja brīnišķīgi. Labais!

Laiks iztecēja, veiksme mums uzsmaidīja, un, likās, ka neizšķirtu rezultātu “Ventspils” tomēr saglabās. Sitās puiši atzīstami. Bija redzams, ka daudzi cīnās ar pēdējiem spēkiem, caur nevaru, caur sāpēm, atdod laukumā visu, ko var. Bet arī pretinieks taču par panākumu sapņoja stipri. Un iznākumā nobeigumā tomēr panāca savu.

Protams, ļoti apbēdinoši. Un smagi. Pirmām kārtām psiholoģiski. Moments, kad ļoti vajag saliedēties, savākties. Tikai tā arī var uzvarēt. Bet uzvarēt “Ventspilij” sen laiks. Laiks sākt ar nākamo svētdienu, 11. aprīli, mājās.