Svētdiena, 9. februāris – lielā spēļu diena “Ventspilij” Turcijas treniņnometnē. Sāka dzeltenzilie spēļu programmu ar maču pret slaveno “Shakhtar” (Doņecka). FKV otrajā puslaikā dažos brīnišķīgos vārtu momentos veiksme neuzsmaidīja, un iznākumā minimāls zaudējums ar rezultātu 0:1.

Vienīgie vārti krita pirmajā puslaikā, kad ogļraču uzbrukuma dūriens noveda pie vienpadsmit metru soda sitiena. Konstantīns Mahnovskis Markosa sitienu apakšējā stūrī gandrīz atvairīja, tomēr brazīlieša šāviens sanāca ideāli precīzs – 0:1.

Pirmajā puslaikā dzeltenzilajiem nācās pamatā aizsargāties. “Shakhtar” – tas ir “Shakhtar”, futbolistu augstā klase, protams, papildus epitetus neprasa. Tradicionālais brazīliešu karuselis ar visu pārējo lādiņu “pienesēju” atbalstu piespieda dzeltenzilos pār pārēm paskraidīt. Tas nebija vienkārši, bet kopumā FKV izturēja draudīgā oponenta vareno spiedienu pārliecinoši.

Bet lūk, pēc pārtraukuma jau “Ventspils” pārākums iezīmējās jau pilnā mērā. Pirmais zvaniņš pie ogļraču vārtiem ieskanējās, kad Guga Palavandišvili, visas 90 minūtes nostrādājies kā lauva, nolika bumbu pa sitienam Jevgeņijam Kozlovam – sitiens, un vārtsargs atkal vietā. Uzreiz arī vārtu iespēju garām palaida Kaspars Svārups: Andreja Sahņeviča centrējums uz tuvo vārtu stabu bija labs, uzbrucējs caurdūra, bet bumba noslīdēja garām vārtu stabam.

Tikšanās beigās “Ventspils” uzsāka vēl vienu sturmēšanu, ļoti cenšoties iesist un izlīdzināt rezultātu. Rehviašvili pieslēgšanās uzbrukumam noveda pie iespaidīga šāviena – un atkal vārtsargs spēlēja uzticami. Beidzot, 88. minūtē vienreizējs moments bija Kozlovam. Atzīstama Lukasa Villelas piespēle, atzīstama atbrīvošanās no aizsargiem, un Žeņa ar mīļoto kreiso bez pretestības sita tālajā apakšējā stūrī. Uh… Bumba aizlidoja garām vārtu stabam.

Brīnišķīgs sparings, vienmēr bauda tikties ar īstu Eiropas līmeņa grandu. Divkārt patīkami, ka “Ventspils” tādā sarežģītā divcīņā izskatījās ļoti atzīstami. Kaut gan saprotams, cik sarežģīts tests tas bija. Var kaut stādīties priekšā par “Shakhtar” gatavības līmeni, kurš kā reiz šodien izlido uz mājām – jau 20. februārī Ukrainas klubam kauja ar “Benfica”.

Tā kā FKV izturības pārbaude padevās nopietna. Izturēja. Pārliecināti, pienācīgi un ar lietas sapratni. Malači.