FK “Ventspils” futbolisti turpina gatavošanos izšķirošajam, rudens, Latvijas čempionāta posmam. Priekšā mūs gaida karsta un nepiekāpīga cīņa par medaļām!

Tai pat laikā dzeltenzilie turpina risināt svarīgus selekcijas jautājumus. Mēs oficiāli paziņojam, ka FK “Ventspils” atstāj nigēriešu uzbrucējs Aijeguns Tosins – viņš karjeru turpinās Šveices čempionāta elites divīzijā, klubā “Zurich”, vienā no pašiem slavenākajiem un titulētākajiem (12 kārtējs čempions un 10 kārtējs Kausa ieguvējs) valsts klubiem.

Visa dzeltenzilo futbola ģimene apsveic Tosu – raķeti ar tik nozīmīgu un svarīgu pārmaiņu karjerā, ar neapšaubāmu un lielu soli uz priekšu, novēlot tikai panākumus un vārtus “Zurich” sastāvā un pateicas par lielisko un neaizmirstamo spēli FK “Ventspils” sastāvā! Bez pārspīlējuma var teikt, ka pēdējās trīs dzeltenzilo sezonas pagāja Tosa – raķetes zīmē, viena no labākajiem leģionāriem FKV vēsturē. Paldies, Tos, un veiksmi!

FK “Ventspils” sastāvā Tosins Latvijas čempionātā aizvadīja 72 mačus un iesita 33 vārtus. Vārtu ziņā uzbrucējs atrodas TOP8 kluba vēsturē. Eiropas Līgā Tosins aizvadīja 12 mačus un iesita 3 vārtus. Latvijas Kausa – 2017 finālā uzbrucējs iesita svarīgus vārtus “Riga FC” un palīdzēja FKV iegūt pagodinošo trofeju.

Uzbrucēja Aijeguna TOSINA komentārs:

– Tas ir laimīgs un tai pat laikā skumjš moments manā dzīvē. Laimīgs tādēļ, ka profesionālam futbolistam vienmēr jātiecas augt un progresēt, censties pacelties jaunā, daudz augstākā līmenī. Sapnis piepildījies, spēlēšu “Zurich”, brīnišķīgi Eiropā pazīstamā klubā ar slavenu vēsturi un tradīcijām. Tas ir liels izaicinājums man, bet es ilgi uz to gāju un ļoti neatlaidīgi strādāju tāda mērķa labā. Saprotu, ka pārbaudījums nav vienkāršs, bet grūtības mani nekad nav baidījušas: pielikšu maksimumu pūļu, lai nestu labumu “Zurich” un iepriecinātu ar savu spēli visus, kas par mani pārdzīvo un atbalsta.

Bet skumjš moments tādēļ, ka šķirties ar “Ventspils” smagi. Klubs man kļuva par dzimto, kļuva par manu māju, ļoti palīdzēja man kļūt par to, kas es patreiz esmu. FKV vienmēr manā sirdī. Tā ir mana ģimene, tas ir klubs, kurš vienmēr ar mani.

Esmu neizmērojami pateicīgs visiem, kas man ļoti palīdzēja šajos gados “Ventspilī”. Vispirms, milzīgs paldies līdzjutējiem, kuri vienmēr ļoti silti pret mani attiecās, man bija gods nest jums prieku. Liels paldies!

Neapšaubāmi, milzīga pateicība FKV vadībai, kluba prezidentam, kurš visā un vienmēr nāca man pretim. Viņa nopelns manā pārejā uz “Zurich” milzīgs.

Paldies visiem treneriem un partneriem, kopā ar kuriem mēs aizvadījām šos gadus FKV. Jūs katru dienu palīdzējāt man kļūt stiprākam un labākam.

Liels paldies visiem, kuri strādā klubā – vēlreiz atkārtoju, ka man visi un visā vienmēr palīdzēja. Lepojos, ka biju tāda liela kluba kā “Ventspils” daļa!

FK “Ventspils” prezidenta Adlana ŠIŠHANOVA komentārs:

– Jau teicu, ka šķirties ar Tosinu ļoti žēl, un tas ir ļoti maigi teikts. Tos – īsts profesionālis, kurš vienmēr komandas intereses stādīja augstāk par sava paša, vienmēr laukumā izlika sevi par simts procentiem un atdeva FKV sevi visu bez atlikuma. Strādāt ar viņu bija viena bauda, vienmēr bija pārliecība, ka viņš nepievils.

Protams, būtu brīnišķīgi, ja Tosins nospēlētu sezonu “Ventspilī” līdz beigām. Es to, protams, ļoti gribēju. Bet jāņem vērā arī puiša intereses, kurš laikā FKV nekad nedeva ne mazāko iemeslu viņam ko pārmest. Tādēļ es dotajā situācijā rīkojos ne kā kluba prezidents, bet kā draugs un, ja gribiet, kā brālis – gāju visā viņam pretim, un tādēļ Tosins tagad ir “Zurich” spēlētājs. Novēlu viņam realizēt savus sapņus Šveicē un nešaubos, ka ar viņa attieksmi pret lietu viņam viss būs kārtībā.

Tosins – spilgts piemērs tam, kā, pateicoties neatlaidīgam darbam, uzticībai kluba vadībai, uzticībai treneriem un partneriem, var veiksmīgi attīstīt savu karjeru. FK “Ventspils” kārtējo reizi pierādīja, ka mūsu klubs vienmēr palīdzēs futbolistam veikt soli uz priekšu un pāriet citā līmenī. FK “Ventspils” vēlreiz pierādīja, ka spēlējot mūsu klubā, ir liela iespēja pēc tam nokļūt klubā ar lielu vārdu Eiropā. Viss daudzējādā ziņā atkarīgs no pašiem spēlētājiem, un Tosina piemērs to pierāda.

Licenzētā aģenta Andreja BUTRIKA komentārs:

– Ļoti priecājos par Tosinu! Pāreja uz “Zurich” – tas ir ļoti nopietns sasniegums gan pašam spēlētājam, gan priekš “Ventspils”. Pats, starp citu, spēlēju pret “Zurich” Čempionu Līgā – šā kluba līmenis papildus iepazīstināsanu neparedz. Bez tam, atgādināšu, ka “Zurich” spēlē Andris Vaņins, kuru FKV līdzjutējiem priekšā nav jāstāda. Un tas tai skaitā runā par labu sadarbību un FKV pazīstamību nopietnā Eiropas tirgū.

Varu saprast, ka FKV līdzjutēji sarūgtināti par Tosa aiziešanu. Es pats arī esmu sarūgtināts: vērot viņa spēli – tas bija liels prieks, tādi spēlētāji – liels retums Latvijā. Bet, domāju, visi brīnišķīgi saprot, ka Tosins sen pāraudzis Latvijas futbola līmeni, viņam nepieciešams virzīties uz priekšu, nepieciešams augt. Tādēļ pāreja uz “Zurich” – tas ir absolūti pareizs un likumsakarīgs solis. Tos jau tiešām to pelnījis. Un FK “Ventspils” rīkojās ļoti profesionāli un pareizi, atbalstot šo pāreju. Tas lieku reizi apstiprina kluba līmeni, tā attīstības pakāpi – FKV futbolisti un to intereses vienmēr ir galvenā prioritāte, un tas dotajā situācijā atkal brīnišķīgi izpaudās. Novēlu Tosam panākumus un vārtus Šveicē, un esmu pārliecināts, ka to viņam novēl visi dzeltenzilie.

Sadarbībā ar SIA “LDZ CARGO”, Ventspils brīvostas pārvalde un OC Ventspils. 

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv