FK ”Ventspils” futbolisti turpina gatavošanos kārtējam Latvijas čempionāta mačam. Jau sestdien, 31. augustā, dzeltenzilie aizvadīs svarīgu maču viesos pret Jūrmalas ”Spartaku”.

Tai pat laikā, FK ”Ventspils” turpina risināt svarīgus selekcijas jautājumus. Bet tas, saprotams, ne tikai jaunu futbolistu uzaicināšana, bet arī mūsu futbolistu pārejas uz nopietnām Eiropas komandām no elites divīzijām.

Pēc visu nepieciešamo formalitāšu galīgas saskaņošanas, mēs oficiāli paziņojam, ka FK ”Ventspils” aizsargs Ņikita Koļesovs turpinās karjeru klubā ”Botošani”, kurš spēlē Rumānijas čempionāta augstākajā līgā. Tur jau, kā zināms, turpina karjeru arī FK ”Ventspils” uzbrucējs Žo Santos, agrāk pārejot no FKV uz klubu ”Germannstadt”.

Mēs pateicamies futbolistiem par spēli dzeltenzilo sastāvā un novēlam viņiem panākumus un uzvaras jaunajos klubos!

Aizsarga Ņikitas KOĻESOVA komentārs:

– Futbolā viss ātri var izmainīties, ar mani tā arī viss notika. Priecājos, ka nokļuvu Rumānijā, kur futbols ir ļoti mīlēts un kur līmenis ļoti nopietns. ”Botošani” – labs, spēcīgs klubs ar teicamu futbolistu atlasi. Konkurence augsta, bet tā arī nopietnā komandā jābūt. Pirmām kārtām atzīmēšu, ka šeit citi ātrumi, visu jādara ļoti ātri. Bez tam, darbošanās ar bumbu visiem augstā līmenī. Konkurencei esmu gatavs, viss manās rokās, atliek tikai neatlaidīgi strādāt un pierādīt savas tiesības uz vietu sastāvā.

Šeit esmu jau pietiekami ilgi, tā kā esmu adaptējies. Sākumā nebija vienkārši, pirmajā laikā biju mazliet, tā sakot, ne savā ādā, bet ar katru dienu arvien vairāk sapratu partnerus, bet viņi – mani. Tagad jau viss kārtībā, puiši pieņēma kolektīvā, pilnībā esmu iejuties. Tagad, protams, ļoti gribas nospēlēt, debitēt un dot komandai maksimumu labuma.

Izmantojot gadījumu, gribu pateikties FK ”Ventspils” par visu, ko klubs manā labā darījis. Aizvadīju klubā astoņus gadus, protams, pavisam nebija vienkārši komandu atstāt. Bet pienācis laiks jaunam etapam karjerā, jaunam izaicinājumam, tādu iespēju nedrīkstēja palaist garām. Protams, visu šo laiku sekoju FKV gaitām, Eirokausos komanda spēlēja ļoti atzīstami. Ar portugāļu klubu, protams, nācās smagi, bet tos, kurus ”Ventspilij” vajadzēja apiet, tas apgāja skaisti un bez jautājumiem. Priecājos, ka arī čempionātā FKV patreiz spēlē teicami un uzvar. Esmu pārliecināts, ka arī par pirmo vietu vēl var cīnīties, vajag uzvarēt visos mačos – tas FKV ir pa spēkam! Novēlu puišiem, treneriem un līdzjutējiem tikai jaunas FKV uzvaras!

Protams, gribēju pateikties kluba vadībai, visiem, kuri palīdzēja un nodarbojās ar manu pāreju. Zinu, ka pūļu nācās pielikt daudz, viss tika novadīts ļoti solīdi un profesionāli. Paldies! Atsevišķa pateicība Andrejam Butrikam, kurš ļoti palīdzēja visos jautājumos, atbrauca uz Rumāniju un izdarīja maksimumu iespējamo, lai mana pāreja uz ”Botošani” notiktu. Man ļoti svarīgi, kā klubs attiecās pret mani pārejas laikā, kā palīdzēja visā un nāca pretim – visiem liels paldies!

FK ”Ventspils” direktora Sergeja USAČOVA komentārs:

– Spēlētāju pāreja uz laba līmeņa jaunām komandām – tas ir svarīgs solis spēlētāju karjerā, kurš tai skaitā runā par to, ka viņiem pa īstam gribas spēlēt daudz augstākā līmenī, gribas augt un progresēt. Runā tas arī par to, ka FK ”Ventspils” vienmēr iet pretim saviem spēlētājiem, ja viņiem ir kvalitatīvs piedāvājums, kurš pilnā mērā apmierina kā pašus futbolistus, tā arī mūsu klubu.

Gan Koļesova, gan Žo pārejas to brīnišķīgi apstiprina, mums principiāli svarīgi, lai futbolisti, spēlējoši FKV, atrastos pilnā pārliecībā, ka nekādu šķēršļu no kluba puses dotajā jautājumā nav. Mēs vienmēr palīdzēsim futbolistam spert soli uz augšu savā profesionālajā attīstībā. Varu tikai novēlēt Ņikitam un Žo veiksmīgu spēli Rumānijā.

Licenzētā aģenta Andreja BUTRIKA komentārs:

– Esmu pārliecināts, ka šīs pārejas atnesīs un jau atnesušas lielu labumu kā klubam, tā arī futbolistiem. Spēlētājiem ir lieliska iespēja spēlēt daudz augstākā līmenī, bet klubs, bez kārtējā apstiprinājuma tam, ka no FKV vienmēr ir iespēja pāriet uz daudz augstāku līmeni, saņem arī nopietnus finansiālos līdzekļus. Tā kā tas ir abpusēji izdevīgs process, visas puses, un tas ir pats svarīgākais, paliek apmierinātas.

Tas pats Ņikita Koļesovs aizgāja uz ”Botošani” īrē uz diviem gadiem, viņam ir teicama iespēja nostiprināties un parādīt sevi ambiciozā klubā – tagad viss pilnībā atkarīgs no paša aizsarga. Novēlu Ņikitam, kā arī Žo, pilnā mērā realizēt savu solīdo potenciālu, esmu pārliecināts, tas viņiem noteikti ir pa spēkam. Esmu pateicīgs FKV par profesionālo darbu šo pāreju laikā un nešaubos, ka sadarbības turpinājums būs tikpat produktīvs un abpusēji izdevīgs.

Sadarbībā ar SIA “LDZ CARGO”, Ventspils brīvostas pārvalde un OC Ventspils.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv