FK “Ventspils” futbolisti turpina gatavošanos kārtējam mačam. Pašā karstumā garās sezonas interesantais un saspringtais laiks – nepiekāpīgajai cīņai Latvijas čempionātā pavisam drīz pievienosies ilgi gaidītie un aizraujošie mači Eiropas Līgā. Bez šaubām, dzeltenzilie aktīvi gatavojas šiem mačiem – kaujām, risinot svarīgos selekcijas jautājumus. Mēs iepazīstinām ar FKV jaunajiem futbolistiem!

Oficiāli paziņojam, ka FK “Ventspils” sastāvu papildinājuši trīs futbolisti – 26 gadus vecais brazīliešu uzbrūkošais pussargs Lukass Villela, 27 gadus vecais ukraiņu uzbrucējs Mihails Sergijčuks un 27 gadus vecais Latvijas pussargs Daniils Ulimbaševs. Laipni lūgti “Ventspilī”!

Protams, dzeltenzilo līdzjutēji brīnišķīgi zin, ka Daniils Ulimbaševs nav FKV debitants. Pussargs, kurš laukumā veic lielu darba apjomu, māk nospēlēt nestandarti un asi, jau spēlējis FKV, aizvadot dzeltenzilo sastāvā Latvijas čempionātā 11 mačus un iesitot 1 vārtus. Ar atgriešanos, Daniil!

Par citu ļoti svarīgu vidējās līnijas pastiprinājumu kļuva Lukass Villela. Talantīgais, tehniskais pussargs pārnāca uz FKV no Lietuvas augstākās divīzijas kluba “Stumbras”, kur viņš aizvadīja divas ar pusi sezonu un bija viens no komandas līderiem. Bez tam, uzbrūkošais pussargs skaitījās viens no labākajiem Lietuvas čempionāta leģionāriem. Līdz pārbraukšanai uz Eiropu Lukass dzimtenē aizstāvējis daudzu Brazīlijas klubu krāsas.

FKV uzbrukuma līniju pastiprinājis pieredzējušais uzbrucējs Mihails Sergijčuks, kuram plecos bagāta pieredze spēlējot daudzos Ukrainas klubos. Dažādos gados uzbrucējs aizstāvējis tādu pazīstamus Ukrainas klubus kā “Karpati”, “Goverla”, “Vorskla” un “Desna”.

FK “Ventspils” oficiālā mājas lapa apsveic Lukasu, Mihailu un Daniilu ar ierašanos FKV un novēl viņiem veiksmīgu un uzvarošu spēli dzeltenzilo sastāvā!

FK Ventspils pussarga Lukasa VILLELAS komentārs:

– Prieks atrasties “Ventspilī”. Tagad manā mājā Belu – Orizonti uzzinās par šo skaisto pilsētu un spēcīgo komandu. (Smaida). Lēmumu pāriet uz “Ventspili” nenosaukšu par grūtu: dotajā momentā kā reiz uzskatu, ka pieņēmu pilnībā pareizu lēmumu. Pagaidām manis gaidītais tikai apstiprinās: FKV – klasiska komanda, kurā daudz teicamu spēlētāju. Man patīk, ka šeit ciena tehniku, ka šeit labi apstākļi, kur var strādāt un realizēt sevi. Apkārt man talantīgi partneri, profesionāļi, man patīk, kā apietas ar bumbu Tosins. Tos māk atdot labu garo piespēli, māk atdot īsu piespēli – man tas patīk, tādāļ, ka es pats mīlu atdot labas piespēles. Asa un precīza pēdējā pieaspēle uzbrucējam – kas var būt labāks?!

Ko es domāju par Lietuvas un Latvijas čempionātu līmeni? Patreiz grūti salīdzināt, bet, pēc manām domām, līmenis apmēram vienāds. Izdaru tādu secinājumu, noskatoties dažus Latvijas čempionāta mačus. Man ir milzīga vēlēšanās spēlēt! Spēlēt un dot labumu FKV katrā spēlē, jebkurā turnīrā. Spēlēt un uzvarēt – mani galvenie mērķi dzeltenzilo sastāvā.

FK Ventspils uzbrucēja Mihaila SERGIJČUKA komentārs:

– Man karjerā iestājās tāds moments, kad labi sapratu, ka vajadzīgas pārmaiņas, ka pienācis laiks nomainīt apstākļus gan futbolā, gan dzīvē kopumā, ka laiks pamest komforta zonu un pamēģināt sevi kaut kā no jauna. Priecājos, ka tāds nopietns klubs, kā FK “Ventspils” izrādījās manī ieinteresēts, izdarīja konkrētu piedāvājumu un mēs ļoti ātri, burtiski dienas laikā, izlēmām. Esmu pateicīgs kluba vadībai, pirmām kārtām – prezidentam, ar kuru sarunājoties sapratu, ka šis cilvēks ir ļoti ambiciozs, ka viņš prasa maksimāli iespējamo gan Latvijas čempionātā, gan Latvijas Kausā un Eiropas Līgā. Tas ļoti motivē, vienmēr gribas risināt pašus nopietnākos uzdevumus.

Jau pēc pirmā treniņa FKV sastāvā biju patīkami pārsteigts: līmenis nopietns, futbolisti spēcīgi, darbs kvalitatīvs. Tagad svarīgi pilnā mērā saprast, ko no manis prasa treneris, bet jebkurā gadījumā, esmu pārliecināts, ka adaptācijas process neievilksies un viss būs kārtībā. FK “Ventspils” – mana pirmā leģionāra pieredze, bet tā ir īpaša atbildība, ļoti gribas sevi parādīt maksimāli labi un vērtīgi. Izdarīšu visu, kas manos spēkos!

FK Ventspils pussarga Daniila ULIMBAŠEVA komentārs:

– Ne tuvu ne katru futbolistu pat vienu reizi aicina uz “Ventspili”, man jau parādījusies otrā iespēja FKV. Tā sagadījusies situācija, “Ventspils” izrādīja interesi, un tā bija abpusēja. Savstarpēju sapratni mēs atradām ļoti ātri, un lūk, es esmu šeit. Tā kā man tagad šis ir otrais dzeltenzilo izaicinājums. Pirmais atstājis gan labas atmiņas, gan ne visai. Atceros, viss bija organizēts ļoti solīdā līmenī, bet man pašam sevi neizdevās parādīt pilnā mērā. Bet jebkurā gadījumā, tā bija brīnišķīga pieredze.

Protams, tas Ulimbaševs un tagadējais stipri atšķiras. Tomēr pagājuši pieci gadi… Laiks liels, gan futbolā, gan dzīvē vispēr notikušas daudzas pārmaiņas, parādījusies pieredze, Pa šiem gadiem daudz kas atgadījies dažādās komandās: kļuvu par Latvijas čempionu, tiku aicināts uz Latvijas izlasi, pēc tam gadījās traumas, melnā josla… Bet tagad ticu, ka jāiestājas baltajai. Baltā dzeltenzilā josla! (Smaida). Vēl vairāk esmu pārliecināts, ka sezonā viss noteikti izlabojams, priekšā vēl ļoti daudz spēļu. Latvijas čempionātā katrs var uzvarēt katru, svarīgi pašiem nepieļaut muļķīgas kļūmes. Viss atkarīgs no mums pašiem! Pilnīgi reāli domāju, ka mūsu komanda noteikti kā minimums būs trijniekā – es vienkārši pilnīgi nešaubos!

*****

Sadarbībā ar SIA “LDZ CARGO”, Ventspils brīvostas pārvalde un OC Ventspils. 

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv