Ceturtdien, 18. jūlijā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo maču. Eiropas Līgas pirmā atlases raunda ietvaros Igora Kļosova komanda viesos tikās ar albāņu klubu ”Teuta”.

Mačs nospiedošā karstumā paredzami sanāca ļoti grūts, dzeltenzilie piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:1, bet galveno uzdevumu FKV atrisināja veiksmīgi un pārliecinoši – mēs iekļuvām Eiropas Līgas otrajā raundā!

Ar šo svarīgo un lielo notikumu mēs arī apsveicam visus dzeltenzilo līdzjutējus – paldies par atbalstu! Tagad FKV gaida divas interesantas cīņas ar Maltas klubu ”Gzira”. Sitīsimies un cīnīsimies!

Kas attiecas uz spēli Durresā, tad dzeltenzilajiem vienkārši nebija. Un tas bija viegli paredzams: albāņu karstums, pretinieks ļoti sūrs. Bez tam arī ”Teuta” atkal pierādīja, ka ir stiprs, organizēts un ļoti dzēlīgs pretinieks.

Pirmais puslaiks vārtus neatnesa. Laukuma saimnieki izskatījās asāki uzbrukumā (reizi, piemēram, bumba trāpīja vārtu stabu), uzticams un aukstasinīgs vārtos bija varenais Konstantins Mahnovskis. FKV centās pretuzbrukumos, brīžiem šie izskrējieni bija ļoti interesanti, un kopumā bezvārtu neizšķirtu pēc 45 minūtēm varēja nosaukt par likumsakarīgu.

Bet lūk, otrais puslaiks, viesiem sākās, diemžēl, neveiksmīgi. Kalaku paspīdēja ar individuālo meistarību, veica negaidītu solo reidu un prata pārsteigt Mahnovski – 1:0. Nepatīkams un ne visai loģisks moments…

”Teuta” spiediens pastiprinājās, bet… ne uz ilgu laiku. Viss tādēļ, ka dzeltenzilie ar katru minūti arvien ciešāk un uzmanīgāk darbojās aizsardzībā, parādot iespaidīgas kaujinieciskas kvalitātes katrā epizodē. Un karstums mūs nomāca! Nu bet vajadzīgajās epizodēs nemainīgi un atzīstami darbojās stiprais cīnītājs Konstantins Mahnovskis…

Iznākumā FKV ar acīmredzamu spēka pozīciju saglabāja rezultātu, kas mūs pilnībā apmierināja. Un tuvāk mača beigām dzeltenzilie varēja arī iesist. Bet šodien neielidoja… Nu ko, lai ielido pret ”Gzira”…

Pirmā spēle ”Ventspils” – ”Gzira” notiks Ventspilī ceturtdien, 25. jūlijā. Sākums – 17:45.

Uz priekšu, ”Ventspils”!

Eiropas Līga. Pirmais atlases raunds. Otrais mačs

Teuta – Ventspils – 1:0 (0:0)

Teuta: Hidi, Arapi, Hodži, F. Bečja (Vila, 76), Kuro, Avdili, Sidibe (Osmani, 71), Aleksi (Progni, 57), Kalaku, Nikačs, Bušičs

Rezervisti: Celeski, Škalla, L. Bečja, Gaši.

Ventspils: Mahnovskis, Mčedlešvili, Mamahs, Batista, Soni, Kazačoks, Osipovs, Villela (Alfa, 90+3), Svārups, Tosins, Sergijčuks (Tālbergs, 85)

Rezervisti: Kudrjavcevs, Ļitvinskis, Tīdenbergs, Silva, Alijevs.

Vārti: 1:0 Kalaku (48).

Brīdinājumi: Sidibe (11), Batista (26), Kazačoks (51), Arapi (77).

Tiesnesis: Erazs Papirs (Izraēla).

Durresa. 18. jūlijs. ”Niko Dovana” stadions. skatītāji.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 5 (3) – 3 (1).

Stūra sitieni: 2 – 0.

Pārkāpumi: 12 – 7.

Aizmugures: 1 – 0.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 7 (6) – 4 (2).

Stūra sitieni: 2 – 0.

Pārkāpumi: 5 – 7.

Aizmugures: 1 – 0.

Pirmais mačs: 0:3.

Kopējais rezultāts: Ventspils – Teuta – 3:1.

Sadarbībā ar SIA “LDZ CARGO”, Ventspils brīvostas pārvalde un OC Ventspils.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv