Sestdien, 8. jūnijā, FK ”Ventspils” futbolisti aizvadīja kontroles maču Kauņā ar vietējo ”Žalgiris”. Spēle, kura risinājās 30 grādu karstumā, bija labs darba tests, kurā laukuma saimnieki panāca uzvaru ar rezultātu 4:1.

Dzeltenzilajiem vārti uzbrucēja Kaspara Svārupa aktīvā, realizējot pendeli, kura tika nozīmēta par vienmēr nenomierināmā Anastasija Mordatenko nogāšanu.

Lielo rezultātu grūti nosaukt par pelnītu: spēle kopumā bija līdzīga, vārtu momenti (un labi!) FKV bija gan līdz pārtraukumam, gan arī pēc. Piemēram, vairākus asus Eduarda Tīdenberga un citu sitienus ”Žalgiris” vārtsargs izvilka teicamā stilā.

Tomēr, un par to kā reiz nevar strīdēties, laukuma saimnieki labāk sodīja pretinieku par acīmredzamām kļūdām aizsardzībā. Maz pieredzējušiem FKV aizsargiem, laikam, reizēm nepieciešams pārdzīvot šādus spēles belzienus, lai nākotnē jau vairs nekļūdītos pietiekami vienkāršās epizodēs.

Kopumā, darba tests, tests secinājumiem. Svarīgi, ka garajā un nogurdinošajā pauzē ”Ventspils” atcerējās par spēļu praksi, par spēļu ritmu. Aizraujošā mača ar RFS priekšvakarā tas bija pirmšķirīgais uzdevums. Kauja Rīgā jau pavisam drīz…

Uz priekšu, ”Ventspils”!

Kauņa – Ventspils – 4:1 (2:0)

Ventspils: Baturins, Soni, Koļesovs, Mamahs, Obuobi, Alfa, Kazačoks, Tīdenbergs, Mordateno, Svārups, Tosins

Uz maiņu izgāja: Kokarītis, Batista, Bite, Burikins, Ļitvinskis, Neilands, Frolovs.

Vārti Ventspilij: 2:1 Svārups (59, ar 11 m soda sitienu).

Pirmais puslaiks
Sitieni (vārtos): 5 (3) – 6 (4).
Stūra sitieni: 3 – 4.
Pārkāpumi: 7 – 8.
Aizmugures: 0 – 1.

Otrais puslaiks
Sitieni (vārtos): 5 (4) – 6 (3).
Stūra sitieni: 3 – 3.
Pārkāpumi: 7 – 9.
Aizmugures: 0 – 2.

Sadarbībā ar SIA “LDZ CARGO”, Ventspils brīvostas pārvalde un OC Ventspils.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv