Pirmdien, 29. jūnijā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta ceturtās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda viesos tikās ar “Spartaku” (Jūrmala). Spēle sanāca sarežģīta un saspringta, bet dzeltenzilie parādīja dzelžainu raksturu un panāca ļoti svarīgu un vajadzīgu uzvaru ar rezultātu 3:1!

Par mača varoni kļuva Jevgeņijs Kozlovs, kura aktīvā divi meistarīgi vārti komandai, kurā Žeņa spīdēja dažus gadus iepriekš. Vēl vieni vārti uzbrucēja Kazima Aderounmu aktīvā, kurš nosvinēja savus pirmos FKV vārtus – apsveicam, Kazim!

Mačs kļuva īpašs nigēriešu vārtsargam Dele Alampasu, kurš debitēja FKV – ar uzvaru debijā, Dele!

Viesu pārsvars iezīmējās visai ātri, dzeltenzilie interesanti kombinēja, meklēja uzbrukuma iespējas. Bet puslaiks jau tuvojās noslēgumam, likās, arī 0:0 “dosies” kopā ar futbolistiem uz ģērbtuvi pārtraukumā.

Un tomēr 0:0 nepalika; palika – 0:1!

Kristians Pjagbara lieliski izrāvās un efektīvi sita – vārtu stabs. Atlecošā bumba Kozlovam, meistarīga pauze, un vienreizējs sitiens apakšējā stūrī – 0:1! Teicami vārti.

“Spartaks”, jāsaka, ļoti ātri pierādīja, ka tas bīstams un draudīgs. Iespēja sist bez pretestības, un Nemanja Belakovič uzreiz sodīja – 1:1.

Moments nepatīkams, pirmām kārtām jau psiholoģiski. Bet komanda uzreiz saņēmās un gandrīz uzreiz atbildēja ar svarīgajiem otrajiem vārtiem! Giorgi Mčedlišvili iedeva izsmalcinātu piespēli, noorganizējot Kozlovam izgājienu vienam pret vienu. Žeņa visu izpildīja izsmalcināti: tas bija pārliecināta un zinoša meistara noslēgums – 1:2!

Bet trešos vārtus iesita pārsteidzošais Kazims! Jau pieliktajā laikā uzbrucējs, saņemot piespēli – konfekti no Villelas, izskrēja viens pret vienu ar Dāvi Ošu un savu iespēju izmantoja – 1:3! Labais, Kazim! Iepriecināji.

Uzvara. Apsveicam visus FKV līdzjutējus ar šo svarīgo panākumu. Brīnišķīgas emocijas. Un ar tām vajag… ātri šķirties. Jau sestdien, 4. jūlijā, FKV atkal būs nepieciešama galēja uzņēmība, dzelzs raksturs un koncentrācija. Mājās mūs gaida Kurzemes derbijs!

Un, gribas ticēt, mūs gaida tikšanās ar jums, godātie līdzjutēji, jo skatītāju ielaišana stadionā, beidzot notiks! Un kā reiz, lūk tas – pats svarīgākais un patīkamākais. Kopā kaldināsim uzvaru derbijā!

Uz priekšu, “Ventspils”!

Latvijas čempionāts. 4. kārta

Spartaks – Ventspils – 1:3 (0:1)

Spartaks: Ošs, Berenfelds, Bulvītis (Perepeļica, 61), Belakovič, Adams, Skrebels (Kramēns, 78), Pams, Didine (Nvaorisa, 46), Drišļuks (Jerjomenko, 46), Abdullahi, Ņjutons (Višņakovs,62)

Rezervisti: Nerugals, Opara.

Ventspils: Alampasu, Mčedlišvili, Sahņevičs, Rehviašvili, Mamahs, Tīdenbergs (Tālbergs, 90+2), Stuglis, Villela, Kozlovs (Kazims, 67), Svārups, Pjagbara (Eristavi, 46)

Rezervisti: Mahnovskis, Ļotčikovs, Ulimbaševs, Dženajevs.

Vārti: 0:1 Kozlovs (45+2), 1:1 Belakovič (47), 1:2 Kozlovs (56), 1:3 Kazims (90+4).

Brīdinājumi: Skrebels (6), Adams (29), Ņjutons (31), Villela (43), Mčedlišvili (50), Svārups (70).

Tiesnesis: Donats Rjumšas (Lietuva).

Sloka. 29. jūnijs.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 6 (0) – 7 (2).
Stūra sitieni: 3 – 5.
Pārkāpumi: 14 – 7.
Aizmugures: 1 – 1.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 5 (3) – 7 (6).
Stūra sitieni: 2 – 3.
Pārkāpumi: 9 – 8.
Aizmugures: 1 – 1.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Foto – Karolīna Mazira