Sestdien, 17. oktobrī, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta divdesmit otrās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda viesos tikās ar klubu “Spartaks” (Jūrmala). Spēle ar konkurentu bija ļoti svarīga un paredzami pagāja saspringtā un interesantā cīņā. FKV spēli aizvadīja brīnišķīgi un panāca gara spēka uzvaru ar rezultātu 2:1! Brīnišķīga komandas uzvara!

Par mača varoni kļuva FK “Ventspils” uzbrucējs Jevgeņijs Kozlovs, kura aktīvā divi skaisti vārti! Bravo, Žeņa! Uzbrucējs šajā sezonā kļuvis par īstu “melno iezīmi” savam bijušajam klubam. Dzeltenzilie čempionātā iesituši “Spartakam” 6 vārtus: un uzreiz 5 (!) no tiem iesitis Kozlovs!

Spēle sanāca aizraujoša, ar strauju sižetu un klasisku izpildījumu no abām komandām. Nav pārsteidzoši! Pretinieki izmisīgi cīnās par ceļazīmi uz Eiropas Līgu, punktiem tabulā ir milzīga vērtība. No tā arī karsta saķeršanās katrā laukuma daļā, dzelzs raksturs katrā divcīņā. Nepiekāpties nekādā gadījumā!

Spēle turēja sasprindzinājumā ar pirmajām minūtēm. FKV jau debijā izskatījās solīdi un nopietni: noskaņošanos uz uzvaru gandrīz vai varēja sataustīt ar rokām. Un asums parādījās ātri! Lūk, neērto Nemaņjas Belakoviča sitienu efektīgi atvairīja Konstantins Mahnovskis. Lūk, gandrīz trāpīja tuvajā stūrī Lukass Villela. 17. minūtē Kaspars Svārups lieliski sagatavoja iespēju Kozlovam: bum, pāri vārtiem! Žeņa, kā izrādījās, vēl tikai pielaboja savu nepielūdzamo tēmekli…

Laukuma saimnieki atbildēja ar rezultatīvu vārdu. “Standarta”. Stūra sitiens, sekundes saminstināšanās, un Nauris Bulvītis no tuva attāluma nogādāja bumbu augšējā stūrī – 1:0.

Apbēdinoši. Tādēļ, ka dzeltenzilie spēlēja labi, un būt zaudējošas puses rangā pavisam nebija pelnījuši. Pamēģini vēl atspēlēties, “Spartaks” jau arī sakoncentrējies, un zinošs! Bet viesi turpināja aukstasinīgi un pārliecināti, bija jūtams, ka ielaistie vārti mums spēles plānu nesalauza un no līdzsvara neizsita. Lūk, Daniils Ulimbaševs vareni sita “devītniekā” – vārtsargs izglāba. Spiediens, spiediens…

Izlīdzināja “Ventspils” rezultātu puslaika begās. Labs epizodē bija Kriss Ondongs Mba. Francūzis droši paņēma spēli uz sevi un iedeva lielisku piespēli Kozlovam. Izgājiens viens pret vienu, un nežēlojošā kreisā atrada mērķi – 1:1!

Pēc pārtraukuma “Ventspils” pārsvars bija acīmredzams, bet salauzt “Spartaka” pretestību nebija vienkārši. Un arī uzmanību nedrīkstēja zaudēt: ātrie laukuma saimnieki varēja iedurt jebkurā momentā. Un tomēr asāk uzbruka viesi. Ulimbaševs, Villela, Svārups, Kozlovs – no katra vēdīja draudi. Likās, vārti tūlīt būs. Lūk, vēl nedaudz spiediena un…

Gaidīt nācās līdz 83. minūtei. Bet pēc tam Kristians Pjagbara uzvarēja spēka cīņā, bumba nonāca pie Kozlova. Žeņa visu izdarīja izsmalcināti, meistarīgi. Iegāja soda laukumā, sagatavoja sitienu kreisajai un ļoti skaisti raidīja bumbu zem pārliktņa – 1:2! Jāāāā!!!

Protams, tas vēl nesolīja kopējo panākumu. Sisties nācās līdz galam un visiem spēkiem! Laukuma saimnieki sagādāja kaut ko līdzīgu enerģiskai sturmēšanai, reizi kāda tālo šāvienu spīdoši atvairīja Mahnovskis. Piecas pieliktās minūtes, likās, velkas bezgalīgi, bet lūk, beidzot atskanēja fināla svilpe – uzvara! Ir trīs svarīgie punkti!

Bravo, komanda! Šodien dzeltenzilie ļoti sarežģīto maču atstrādāja lieliski, cits par citu sitās un palīdzēja no pirmās sekundes līdz pēdējai. Tikai tā atnāk lielās uzvaras, bet priekš FKV šis panākums tieši kā liels. MALAČI!

Mačs kļuva par īpašu Kasparam Svārupam, kurš nosvinēja savu jubilejas, 100 maču FKV sastāvā Latvijas čempionātā. Futbolistu, kuriem pakļāvusies šāda maģiska virsotne, kluba vēsturē pavisam nav daudz. Nopietna līmeņa sasniegums. Apsveicam, Kaspar!

Ļoti svarīgā uzvara izsista. Apsveicam visus dzeltenzilos līdzjutējus! Priekšā jaunas svarīgas spēles. Tā turēt, FKV!

Uz priekšu, “Ventspils”!

Optibet Virslīga 2020. 22. kārta

Spartaks – Ventspils – 1:2 (1:1)

Spartaks: Nerugals, Bērenfelds, Opara, Bulvītis, Dross (Alpēns, 80), Nvaorisa (Asamoa, 46), Skrebels (Šipošs, 72), Abdullāhi, Mickevičs, Belakovičs, Medina (Njuton, 46)

Rezervisti: Ošs, Ahli, Zarskis.

Ventspils: Mahnovskis, Sahņevičs, Rehviašvili, Mamāh, Litvinskis, Villela, Varshanidze, Ulimbaševs, Odongs Mba (Pjagbara, 76), Kozlov (Kazim, 90+1), Svārups (Kokins, 75)

Rezervisti: Hartmanis, Bite, Genajevs, Ļotčikovs,

Vārti: 1:0 Bulvītis (18), 1:1 Kozlov (41), 1:2 kozlov (83).

Brīdinājumi: Opara (45), Dross (64), Varshanidze (66), Njuton (72), Bulvītis (76), Mamāh (79), Ulimbaševs (90+4).

Tiesnesis: Vitālijs Spasjoņņikovs (Rīga).

Sloka. 17. oktobrī. 216 skatītāji.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 3 (2) – 5 (3).
Stūra sitieni: 4 – 3.
Pārkāpumi: 12 – 5.
Aizmugures: 0 – 2.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 3 (2) – 8 (7).
Stūra sitieni: 3 – 0.
Pārkāpumi: 14 – 10.
Aizmugures: 1 – 0.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Sadarbībā ar OC Ventspils.