Sestdien, 31. augustā, FK ”Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta divdesmit astotās kārtas ietvaros Igora Kļosova komanda viesos tikās ar Jūrmalas ”Spartaku”. Kauja ar konkurentu par vietu uz pjedestāla sanāca paredzami ļoti saspringta un nepiekāpīga, un noslēdzās ar ļoti svarīgu dzeltenzilo uzvaru ar rezultātu 0:1!

Izšķirošie vārti neapturamā Aijeguna Tosina aktīvā, kurš otrā puslaika vidū ar galvu raidīja bumbu vārtos. Bravo, Toss – raķete! FKV galvenais uzbrukuma izgājiens sākās uzbrukuma labajā flangā, Daniils Ulimbaševs veica ērtu piespēli, nu bet Toss efektīgi noslēdza! Ir 11. Tosa vārti turnīrā. Spēks!

Mačs, kā jau gaidāms, sanāca kaujiniecisks un nesaudzīgs. Spēle, pēc būtības, bija par sešiem punktiem – noskaņojums tādēļ komandām bija atbilstošs. Neviens negribēja piekāpties, katrā epizodē bija pa īstam vīrišķīga cīņa. FKV pie tam uzbruka asāk, vairākās epizodēs bija jāiesit varenajam Kasparam Svārupam, bet tā acīmredzami nebija viņa diena…

Sasprindzinājums augstāko punktu sasniedza tuvāk puslaika beigām, kad spēles galvenais tiesnesis strīdīgā situācijā uz tribīnēm izraidīja FKV galveno treneri Igoru Kļosovu. Laukuma malā nācās iziet FKV prezidentam Adlanam Šišhanovam, izpildot vēl arī trenera funkcijas. Nostrādāja, pirmais, pēc būtības, tieši visādā ziņā mūsu kluba prezidenta trenera panākums!

Tiesa, izšķirošo epizodi nācās gaidīt līdz laimīgajai 61. minūtei. Pēc trāpīgā Tosa sitiena spēle kļuva abpusēji asa, abas komandas izveidoja bīstamus momentus – vārtsargiem visu laiku nācās būt galēji uzmanīgiem.

Likās, ”Ventspils” galīgi svaru kausus nosvēra savā labā 87. minūtē, kad Svārupa uzmācība un spēks noveda pie pendeles uz Jevgeņija Nerugala vārtiem. Pats cietušais arī sita no ”punkta”, bet, diemžēl, vārtsargs šajā duelī uzvarēja. Nekas, Kasik, gadās, nepārdzīvo, nākamajā spēlē noteikti iesitīsi!

Beigas sanāca karstas, bet FKV pārliecinoši saglabāja uzvaras rezultātu un viesos izsita vajadzīgos trīs punktus. Mūsu uzvaras gājums turpinās! Visus dzeltenzilo līdzjutējus ar lielisko uzvaru!

FKV noslēdza augustu vienā elpas vilcienā, iepriecinot savus līdzjutējus ar vairākām svarīgām un skaistām uzvarām. Tagad turnīrā iestājas pauze, bet mēs apstāties noteikti nedomājam. Turpināsim uzvarēt rudenī!

Uz priekšu, ”Ventspils”!

Spartaks – Ventspils – 0:1 (0:0)

Spartaks: Nerugals, Kramēns, Bērenfelds, Belakovičs, Opara (Krautmanis, 89), Šarpentjers, Korzāns, Nvaorisa (Jerjomenko, 55), Skrebels (Emsis, 54), Otu, Tarasovs

Rezervisti: Meļņičenko, Vardanjans, Ousmane, Agita.

Ventspils: Mahnovskis, Mčedlišvili (Phalavandišvili, 64), Batista, Ļitvinskis, Tīdenbergs, Stuglis, Villela, Kazačoks, Ulimbaševs (Mickevičs, 67), Tosins (Sergijčuks, 75), Svārups

Rezervisti: Kudrjavcevs, Mamahs, Osipovs, Tālbergs.

Vārti: 0:1 Tosins (61).

Brīdinājumi: Mčedlišvili (36), Stuglis (36), Šarpentjers (45+1), Tarasovs (56), Opara (58), Korzāns (60), Emsis (75), Kramēns (83), Batista (85).

87. minūtē Svārups nerealizēja 11 m soda sitienu (vārtsargs).

Tiesnesis: Andris Treimanis (Kuldīga).