Otrdien, 21. jūlijā, FK “Ventspils” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta devītās kārtas ietvaros Viorela Frunzas komanda viesos tikās ar klubu “Riga”. Mačs sanāca aizraujošs, saspringts, abas komandas bija viena otras cienīgas, un, laikam, neizšķirts būtu pats taisnīgākais iznākums, bet… Viena epizode tomēr izšķīra ļoti interesantās kaujas likteni čempiona labā – 1:0.

Izšķirošos vārtus rīdzinieki iesita tuvāk jau mača beigām. 79. minūtē uzbrucējs Romans Debelko apsteidza aizsargus un no tuva attāluma ievirzīja bumbu vārtos – 1:0.

Nu bet sākās viss ar nepiekāpīgu cīņu katrā laukuma daļā, kad pretinieki meklēja savas iespējas uzbrukumā, bet aizsardzības darbības nemainīgi bija pārākas uzbrūkošajām. Gan viena, gan otra puse aizsargājās prasmīgi un saturīgi. Sasprindzinājums bija jūtams pastāvīgi, asuma – gandrīz nebija.

Nav šaubu, ka īpašas emocijas mačā bija centra pussargam Abdullam Dženajevam, kurš tik grūtā principiālā divkaujā izgāja “pamatā” un nosvinēja savu debiju FKV sastāvā. Nospēlēja Abdulla ļoti cienīgi un kvalitatīvi, malacis – apsveicam ar debiju!

Apsveicam ar debiju arī jauno aizsargu Robinu Kokarīti, kurš izgāja uz maiņu mača izskaņā – ar debiju, Robin!

Ja aizsardzībā FKV izskatījās vareni, tad uzbrukums, protams, padevās sarežģītāk. Pēc pārtraukuma tas viesiem sanāca arvien biežāk, jau 52. minūtē pēc stūra sitiena gandrīz atklāja rezultātu Kaspars Svārups. Drīz vien bīstams bija apvedošais sitiens augējā stūrī Giorgi Eristavi izpildījumā. Bīstami dūrieni bija, saprotams, arī “Riga”: divās epizodēs tikai Konstantina Mahnovska meistarība pasargāja FKV vārtus no nepatikšanām.

Spēle bija skatāma, temps pieauga, kustība tagadējam kalendāram bija vienkārši vienreizēja, iespaidoja mobilitāte, bet kaujinieciskais noskaņojums jau vispār neprasīja komentārus. Bija redzams, ka divas klasiskas komandas cīnās par trīs punktiem, parādot nopietna līmeņa futbolu. Un šajā līdzvērtīgo kaujā visu atrisināja viena epizode. Diemžēl, 79. minūtē tā gadījās pie “Ventspils” vārtiem…

Protams, dzeltenzilie metās atspēlēties, un šis rāviens – sisties līdz galam! – izskatījās vareni. Un bija pelnījis to, lai nestu augļus. Momenti bija. Un galvenais – jau mača pēdējās sekundēs. Stūra sitiens, pespēle, bumba atlēca pie Gugas Palavandišvili: sitiens no labas pozīcijas – pāri vārtiem! Uh, cik apbēdinoši! Tā gribējās, lai arī bezbailīgais Guga iesistu (pussargs – motors, ilgi mocoties ar traumu, vien otro reizi sezonā izgāja laukumā un savas minūtes nospēlēja spīdoši), un, galvenais, lai “Ventspils” izlīdzinātu rezultātu un izvairītos no nepelnītā zaudējuma. Bet – pāri…

Un lūk – fināla svilpe. Neveiksme. Spēlē, kurā, “Ventspils”, laikam, parādīja pašu kvalitatīvāko futbolu sezonā. Un nodemonstrēja varenu garu un raksturu, ne ar ko nepiekāpjoties čempionam. Protams, tas ļoti iepriecināja, cita lieta, ka, diemžēl, punktus viss tas pavisam neatnesa. Un psiholoģiski tāda lieta – vienmēr sitiens, un nopietns sitiens. Bet nekādi nedrīkst nokārt galvu: sestdien, 25. jūlijā, mūs jau mājās atkal gaida jauns grūts eksāmens – jauna kauja, tikšanās ar RFS, ar vēl vienu galveno turnīra favorītu. Un atkal jāsitās līdz galam, tāpat kā šodien! Un jāvāc punkti…

Uz priekšu, “Ventspils”!

P.S. Diemžēl, klasisko maču ar “Riga” aptumšoja galēji nepatīkami notikumi, kuri notikās jau pēc fināla svilpes. Izraisījās kautiņš starp spēlētājiem, kuru izraisīja nepieļaujama Rīgas kluba aizsarga Herdi Prengas uzvedība. Aizskaroši izteikumi Kaspara Svārupa virzienā noveda pie vētrainas attiecību noskaidrošanas, un iznākumā – uzreiz pie trīs noraidījumiem. Emocijas paliek emocijas, bet jāprot sevi noturēt un nekad nedrīkst aizmirst par cieņu pret pretinieku, vēl jo vairāk, kad uzvari un nes čempiona nosaukumu.

Optibet Virslīga 2020. 9. kārta

Riga – Ventspils – 1:0 (0:0)

Riga: Ozols, Kurakins, Černomordijs, Pētersons (Rožers, 81), Prenga, Stenio (Hora, 58), Kule (Debelko, 58), Paničs, Durišičs, Džordans (Kamešs, 65), Angulo (Brizola, 46)

Rezervisti: Puriņš, Laizāns.

Ventspils: Mahnovskis, Mčedlišvili (Kokarītis, 81), Ļotčikovs, Sahņevičs, Mamahs, Dženajevs (Palavandišvili, 58), Stuglis (Pjagbara, 85), Villela, Kozlovs, Kazims (Eristavi, 46), Svārups

Rezervisti: Alampasu, Neilands, Dusalijevs.

Vārti: 1:0 Debelko (79).

Brīdinājumi: Svārups (19), Kule (44), Prenga (50), Durišičs (67), Palavandišvili (79), Mahnovskis (80), Černomordijs (84), Ozols (90+3); Eristavi, Mčedlišvili, Stenio, Rožers.

Noraidījumi: Prenga, Mahnovskis, Svārups.

Tiesnesis: Vitālijs Spasjoņikovs (Rīga).

Rīga. 21. jūlijs. “Skonto” stadions. 980 skatītāju.

Pirmais puslaiks

Sitieni (vārtos): 3 (1) – 1 (0).
Stūra sitieni: 1 – 2.
Pārkāpumi: 11 – 7.
Aizmugures: 1 – 0.

Otrais puslaiks

Sitieni (vārtos): 6 (3) – 7 (1).
Stūra sitieni: 2 – 6.
Pārkāpumi: 15 – 9.
Aizmugures: 1 – 1.

Mihails Koroļovs,
FK “Ventspils” preses atašejs
e-mail: korolevs.mihails@inbox.lv

Foto – Riga FC